Истории от мюсюлманския свят

  • 250 311
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
Прочети книгата:"Аз съм Малала" ...
Благодаря, но ми се искаше да чуя истории от потребителките тук, които обясняваха, че сме заблудени и че книгите и филмите не пресъздават живота на масовата жена там Simple Smile

Книгата е писана от дете на 11г и разказва за живота му, много подробно за традициите, паралели  с други места... Бащата прави училище за момичета и желае да образова децата си, това разбира се е голям проблем ... Така да се каже - разказът е от кореняк, не от европейка, която се е омъжила за местен и т.н.

# 46
  • Мнения: 46 657
Аз вярвам, но тук жените, живели там казват, че не е така Simple Smile сега ми е интересно какво ще отговорят  Peace

# 47
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
Предполагам, че никоя от тях не живее в долината Суат в Пакистан Simple Smile

# 48
  • Мнения: 27
Преди години гледах сериал, действието се развиваше в Бразилия и Мароко, като бяха представени мюсюлмански обичаи. Беше ми изключително интересно. Като цветна приказка. Включвам се в темата, за да я следя, защото искам да знам повече за това свят  Hug

За кой сериал говориш? Wink

# 49
  • Мнения: 1 162
Аз вярвам, но тук жените, живели там казват, че не е така Simple Smile сега ми е интересно какво ще отговорят  Peace

 Една жена (агенция ЕЖК направо  Mr. Green) ми каза, че те няма и да ти кажат - защото за пред хората те опитват се да покажат, че добре живеят. Всичките оплаквания стават между тях самите.

 Ето виж PURE пише за най-лошите неща, които могат да се случат там по думите на приятелката й Mr. Green Това е  Joy

 Иначе аз опитах се да потърся в българското пространство за една фетва, само това намерих

 Разрешиха на мъжете в Саудитска Арабия да ядат жените си, ако са много гладни

 Шейх Абдул Азис бин Абдулах шокира света след като разреши със специален декрет на мъжете в страната да имат правото да ядат своите съпруги, или пък части от телата им, без да отговарят за това, пише Metro. Според него това е още едно доказателство от страна на съпругите, че са готови да се жертват за мъжете си и да им служат.

Религиозният лидер на Саудитска Арабия уточни обаче, че мъжете не трябва да ядат благоверните си, когато им скимне, а само ако са много гладни. В момента жените в арабската страна нямат право да си отварят банкова сметка без съгласието на мъжки член от семейството, нито пък на шофират. Нямат право дори да се водят в автомобил, без мъж придружител. Все пак през 2011 г. им бе позволено да гласуват на избори.
http://kuschel.blog.bg/drugi/2016/04/13/ima-dyrjava-v-koiato-e-r … e-si-ako-.1444406

# 50
  • Мнения: 1 166
За кой сериал говориш? Wink

Клонинг.

# 51
  • Мнения: 901
Аз вярвам, но тук жените, живели там казват, че не е така Simple Smile сега ми е интересно какво ще отговорят  Peace
Ти какво искаш да ти отговорим?Ами всяка страна си е сама за себе сиАвганистан Пакистан си е страшничко,С“А е ужасно ,но пък има страни в които съвсем нормално си тече живота и не е задължително да си в компаунд!

# 52
  • Мнения: 2 237
Прочети книгата:"Аз съм Малала" ...
Благодаря, но ми се искаше да чуя истории от потребителките тук, които обясняваха, че сме заблудени и че книгите и филмите не пресъздават живота на масовата жена там Simple Smile
...

Тя стана даже носителка на Нобелова награда. И е добре все пак да отбележим, че е живяла в район, контролиран от талибаните. Най-голямото зло за всичкия световен напредък, търговци на деца, убийци и всичко гадно, за което се сетим. Та е малко по-различно например от Дубай или Турция.

ПП Самият Пакистан също и е посветил награди; например националната награда за мир.

# 53
  • Мнения: 901
Аз вярвам, но тук жените, живели там казват, че не е така Simple Smile сега ми е интересно какво ще отговорят  Peace

 Една жена (агенция ЕЖК направо  Mr. Green) ми каза, че те няма и да ти кажат - защото за пред хората те опитват се да покажат, че добре живеят. Всичките оплаквания стават между тях самите.

 Ето виж PURE пише за най-лошите неща, които могат да се случат там по думите на приятелката й Mr. Green Това е  Joy

 Иначе аз опитах се да потърся в българското пространство за една фетва, само това намерих

 Разрешиха на мъжете в Саудитска Арабия да ядат жените си, ако са много гладни

 Шейх Абдул Азис бин Абдулах шокира света след като разреши със специален декрет на мъжете в страната да имат правото да ядат своите съпруги, или пък части от телата им, без да отговарят за това, пише Metro. Според него това е още едно доказателство от страна на съпругите, че са готови да се жертват за мъжете си и да им служат.

Религиозният лидер на Саудитска Арабия уточни обаче, че мъжете не трябва да ядат благоверните си, когато им скимне, а само ако са много гладни. В момента жените в арабската страна нямат право да си отварят банкова сметка без съгласието на мъжки член от семейството, нито пък на шофират. Нямат право дори да се водят в автомобил, без мъж придружител. Все пак през 2011 г. им бе позволено да гласуват на избори.
http://kuschel.blog.bg/drugi/2016/04/13/ima-dyrjava-v-koiato-e-r … e-si-ako-.1444406
Наистина ли вярвате на това нещо!?Жалко е ако наистна се връзвате на такива неща?!

# 54
  • Мнения: X
fandango, тази жена не ми е приятелка, дори не я познавам, чета писанията ѝ в един форум, който беше даден тук  в темата Peace.

# 55
  • Мнения: 1 162
fandango, тази жена не ми е приятелка, дори не я познавам, чета писанията ѝ в един форум, който беше даден тук  в темата Peace.

  Grinning bouquet съжалявам, така разбрах  Grinning но просто исках да кажа, вижте от какво се оплакват  Simple Smile

Amona_Ra , е, там нали всеки следващ издава фетви) Това нещо било е казано от доста световни медии, сега аз няма да ходя лично при шейха и да го питам, но пък показателно относно кой проповядва.
 Ето ти още

Saudi Arabian cleric Sheikh Bandar al-Khaibar каза, че Слънцето върти се около Земята

https://www.youtube.com/watch?v=RqGt0YV1AMQ

# 56
  • Мнения: 12 416
Amona_Ra , е, там нали всеки следващ издава фетви) Това нещо било е казано от доста световни медии, сега аз няма да ходя лично при шейха и да го питам, но пък показателно относно кой проповядва.

Този конкретен шейх е казал, че не е проповядвал такова нещо - ако това може да бъде показателно.
http://www.ibtimes.co.uk/saudi-grand-mufti-issues-fatwa-permitti … me-hunger-1495591

ПП А в световните медии все пак е уточнено, че такава фетва няма в официалния му сайт и достоверността й  не е потвърдена.

# 57
  • Мнения: 1 162
Скрит текст:
Amona_Ra , е, там нали всеки следващ издава фетви) Това нещо било е казано от доста световни медии, сега аз няма да ходя лично при шейха и да го питам, но пък показателно относно кой проповядва.
Този конкретен шейх е казал, че не е проповядвал такова нещо - ако това може да бъде показателно.
http://www.ibtimes.co.uk/saudi-grand-mufti-issues-fatwa-permitti … me-hunger-1495591

ПП А в световните медии все пак е уточнено, че такава фетва няма в официалния му сайт и достоверността й  не е потвърдена.

 това го пропуснах  Peace Обаче, ето какво чета точно в този линк

 Not long ago, the Saudi grand mufti waded into controversy by saying all the churches across the Middle East need to be destroyed. Previously, he also declared Twitter was the "source of all evil".
 Това май не е било опровергано  newsm78 за църквите говоря. Какво ще правим?

# 58
  • Мнения: 12 416
Скрит текст:
Amona_Ra , е, там нали всеки следващ издава фетви) Това нещо било е казано от доста световни медии, сега аз няма да ходя лично при шейха и да го питам, но пък показателно относно кой проповядва.
Този конкретен шейх е казал, че не е проповядвал такова нещо - ако това може да бъде показателно.
http://www.ibtimes.co.uk/saudi-grand-mufti-issues-fatwa-permitti … me-hunger-1495591

ПП А в световните медии все пак е уточнено, че такава фетва няма в официалния му сайт и достоверността й  не е потвърдена.

 това го пропуснах  Peace Обаче, ето какво чета точно в този линк

 Not long ago, the Saudi grand mufti waded into controversy by saying all the churches across the Middle East need to be destroyed. Previously, he also declared Twitter was the "source of all evil".
 Това май не е било опровергано  newsm78 за църквите говоря. Какво ще правим?

Ние нищо, в Средния Изток да му мислят. Все пак СА засега ни е приятел и съюзник. Имам  предвид на НАТО, САЩ и Европа покрай тях.

# 59
  • Мнения: 1 071
Аз вярвам, но тук жените, живели там казват, че не е така Simple Smile сега ми е интересно какво ще отговорят  Peace

Жените, които живеят там едва ли ще пишат. Има не една или две теми, в които са споделяли. Обаче нападките и простотията избиват и в крайна сметка стигаш до извода, че писането е кауза пердута. Подозирам, обаче, че ако темата запази добрия тон, аз мога да убедя поне 2 да пишат в нея Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт