Банята - 25-та тема

  • 122 057
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 178
drago_2008, страхотна е банята. И аз много харесвам зидани душ кабини, обаче при мен няма да се получи, защото от едната страна на вратата е ваната, от другата - душ кабината и ако я зидам, ще трябва да минавам като през коридор. От Итонг ли са стените? Това на тавана в душ-кабината вентилатор ли е или осветително тяло? Така със стъкла до тавана ще може ли да се проветрява добре кабината?

Ето вариант за мивка и тоалетна, събрани на минимално разстояние -
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01AMISJV6/ref=ox_sc_act_tit … mid=A3LG6MGJ4XOMM
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01HBK94ZI/ref=ox_sc_act_tit … mid=A3LG6MGJ4XOMM

 

# 646
  • Мнения: 6 374
От итонг са иззидани, да. Вентилатор ще има там горе на тавана, а отвън още един с датчик за влага. Душкабината не е херметически затворена.

# 647
  • Мнения: X
че гостите и ММ включително вечно се подпираха с лакът на мивката в съседство. Не им беше удобно въобще.
Ако моноблокът е максимално изместен към куфара не мисля, че 60 см. мивка ще пречи.
Скрит текст:

# 648
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
А какво е минималното разстояние през моноблока, за да се ползва нормално? Ще ми се да се вместя в един метър и не знам дали е технически възможно newsm78

# 649
  • Мнения: 436
Връзка към игра "Месец на ремонтите в Dnes.bg"


1-ва награда - Дебитна карта с 500 лв. от Българо-Американска Кредитна Банка (БАКБ)
2-ра награда - Ваучер на стойност 500лв. за продукти по избор от магазини HomeMax
3-та награда - Ваучер за покривен петел с комплект за монтиране от Bramac
4-та награда - Ваучер за душ кабина от магазини Хикови
5-та и 6-та награда - Ваучери на стойност 150лв. за продукти по избор от магазини HomeMax
7 - 11-та награда - 5 ваучера за 50% отстъпка от таксата за кандидатстване за кредит
от Българо-Американска Кредитна Банка

За да ги спечелите не трябва да правите нищо кой знае какво, освен да ремонтирате в дома си (къщата, вилата, градината) и да изпратите снимка.

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Здравейте!
Предстои ми основен ремонт на баня. Спряла съм се на фаянс и гранитогрес на KAI. Някой с лични впечатления? Притеснява ме не особено високата цена - около 20 лева на квадратен метър. При цени от 12 лева нагоре това ми се струва направо невероятно евтино. Избрах цветова комбинация, която не може да бъде предложена от друг производител. Все пак е важно качеството и това е причината да задавам въпрос точно тук. Ако трябва, ще сменям изцяло концепцията.  Mr. Green

# 651
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Преди няколко дни завършихме нашата - подова плочка Каи, стенни - Керамика Фиоре. Кой знае какви големи забележки нямаме, майсторите също.

# 652
  • Мнения: X
А какво е минималното разстояние през моноблока, за да се ползва нормално? Ще ми се да се вместя в един метър и не знам дали е технически възможно newsm78
Възможно е, но вратата на помещението трябва да се отваря навън, за да не се получи това  Mr. Green :
Скрит текст:

Спряла съм се на фаянс и гранитогрес на KAI.
Все пак е важно качеството и това е причината да задавам въпрос точно тук.
Качеството е относително като понятие.
Има качество на:
- глазура
- изпичане (да не са изкривени)
- отливка (размери)
- шарка
- водопропускливост
за др. не мога да се сетя.
Преди няколко страници писах за "Фиоре" на KAI.
Перфектни, но в един кашон 4-ри вида шарки.
За да се получи последователност в идеята за ред трябва предварително да се окомплектоват.
Добре сте избрали плочките, но съобразихте ли размерите на помещението с техният размер?
/кратно число, за да бъде без или само на едно място рязането/
Най-добре отидете с майстора, който ще изпълнява проекта Ви на място, за да ги види.

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Ще ги види и майсторът, няма как. Но исках да се ориентирам какви са мненията за производителя все пак. Simple Smile

# 654
  • Мнения: 3 178
PAV1, много готина снимка!  Grinning Направо си е идея за такива като мен, които са готови да направят компромиси с всичко друго, но не и с отварянето на вратите.
Без майтап, обаче при сегашния ми ремонт един от най-важните моменти, на който държах, беше вратите на баните да се отварят навътре! Много се дразня на запушени коридори от постоянно отворените врати на баните, а пък и не е желателно баните да стоят затворени. Отделно, че когато се ползва мивката само, не е необходимо това да става при затворена врата.

# 655
  • Мнения: X
един от най-важните моменти, на който държах, беше вратите на баните да се отварят навътре!
.....а пък и не е желателно баните да стоят затворени.
Да, ама не.
Отдавна имаше във форума тема за стъпалце, на което къпещият се да си вдига крак след крак при сапунисване.
Тогава попаднах на принципни положения за безопасност в баня.
Едното беше вратата да се отваря навън.
"Bpaтитe нa бaни и тoaлeтни e дoбpe дa ce oтвapят нaвън, ĸoeтo пoмaгa дa ce избeгнaт cитyaции, в ĸoитo пpи злoпoлyĸa, пocтpaдaлия чoвeĸ блoĸиpa интepиopнaтa вpaтa."
НАКЪДЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОТВАРЯТ ИНТЕРИОРНИТЕ ВРАТИ?
https://doordecor.bg/blog/interiorni-vrati-otvarqne.html
Не е необходимо вратата да е отворена. Поставя се вентилационна решетка.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 18:20 от Анонимен

# 656
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да, още изтръпвам при спомена за състудент на сестра  ми/преди повече от 20 г/, който почина в банята си точно поради тази причина - при токов удар пада и затиска с тялото си вратата. Докато дойдат медиците и да успеят да влязат, момчето умира, а били съвсем младо семейство Confused.
Всяко нещо си има резон Peace.
Апропо, ние обърнахме вратите и вече се отварят навън, към коридора.

# 657
  • Мнения: X
исках да се ориентирам какви са мненията за производителя все пак. Simple Smile
Мнението ми е отлично, но зависи конкретно плочките дали са в началото или в края на партидата,
и дали са от една партида(на кашона е отбелязано)!
Майстора да си ги види, а не после да се жалва,
- че са различни размери и трябва да прави по-голяма фуга
- изпъкнали (вдлъбнати), имащи дъга

Всяко нещо си има резон Peace.
  Peace
Да, така е mari_eta и докато разсъждаваме "на мен това няма да се случи" е лошо.

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 19:02 от Анонимен

# 658
  • на североизток
  • Мнения: 460
Направих лек ъпгрейд и бързам да споделя с вас:

# 659
  • Мнения: 436
Здравейте момичета и Румен, показвате чудесни бани  Hug. Понеже поддържам темата за кухните и албума със снимки на мамите там си мисля дали ще е полезно и удачно да си направим и един албум за тази тема. Какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт