Банята - 25-та тема

  • 121 970
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 390
Дунавска не знам защо ви трябва разрешение от съседите, за да си сложите тоалетна.При положение, че имате тръба ф110,която може да поеме мръсната вода от тоалетната.Вие просто слагате едно разклонение на тръбата, а не е сменявате с по малък диаметър тръба.Макар, че съм виждал такава тръба сменена с тръба ф50,за да се спести място. Но собственика не беше съобразил,че тръбата поемаше водата от 400кв.м.покрив.

 И аз не разбирам, но на моят въпрос, защо, нали е за отпадни води, получих следния отговор от специалиста в Строителен надзор (следва почти дословен цитат): -Защото вие искате да прекарате вашите "лайна"(без извинение) през баните в техните домове, а тази тръба не е предназначена за "лайна"(без извинение), а за отпадни води, без значение колко е голяма!... Simple Smile  Confused  Shocked

Shocked Shocked Shocked голям специалист.
Позната преди около 3 години си добави тоалетна в банята,без да иска разрешение от никой.Но тя живее на първият етаж.
Ние миналото лято си направихме от банята кухня пак не сме искали разрешение от никой.И ние сме на първи жилищен етаж.Ама като гледам на никой от комшиите не му пука кай какво си прави в тях

# 676
  • София
  • Мнения: 1 743
Много интересно .Тази тръба и както всички вертикални тръби се събират в една обща в мазето и отиват в канализацията.Вие не вкарвате тоалетна в водосток ,а в тръба за мръсна вода.

# 677
  • Мнения: 6 307
Въобще не бих и отишла да питам. Още повече да ходя по комшийте в конкретния случай. Вие сигурни ли сте, че по проект на сградата в банята няма тоалетна? Ако там е  нарисувана, не ви трябва съгласие...  казвате, че стария собственик просто я е махнал.  А другите надолу имат ли?

# 678
  • Мнения: 435
Направих албумче - Любими бани в бг-мамма.
Благодаря на Liya_LT, че се съгласи да публикувам нейните две бани, баните на gadamer са качени публично в блог, затова си позволих да кача и тях.
Ще добавя връзка към албума в новата тема и ще започна да чета назад, за да питам потребителите за позволение.

Ако някой иска да кача снимки и инфо за неговата баня ще се радвам да ми пише  bouquet

# 679
  • Мнения: 255
Здравейте момичета, ще купуваме структура за вграждане и тоалетна,
днес човекът от вейкато ни каза да си вземем структора за вграждане на Grohe, били най здрави с метални елементи вътре  , а тези на идеал стандарт били с пластмасови и ме отказа от тях, в нашия град няма нищо налично та ще поръчвам ,интересува ме тези комплекти как ви се струват? добри ли са тоалетните им чинии?
http://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83% … ral-vit-9237.html

http://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83% … 0-serel-5307.html

# 680
  • Мнения: 6 307
Здравейте момичета, ще купуваме структура за вграждане и тоалетна,

http://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83% … ral-vit-9237.html



Бих избрала тази от първия линк, защото е изчистена и няма онези дупки страничните за присъединяване, които има втората. Нашата в момента е подобна на втората и като я обливам с вода през всичките тези години, взеха да ѝ ръждясват болтовете и да пускат стружки тъй като не са скрити.
За това говоря

# 681
  • Мнения: 255
Здравейте момичета, ще купуваме структура за вграждане и тоалетна,

http://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83% … ral-vit-9237.html



Бих избрала тази от първия линк, защото е изчистена и няма онези дупки страничните за присъединяване, които има втората. Нашата в момента е подобна на втората и като я обливам с вода през всичките тези години, взеха да ѝ ръждясват болтовете и да пускат стружки тъй като не са скрити.
За това говоря


Това е много полезно,  значи отпада тази с дупката!
 Благодаря че сподели ! bouquet

# 682
  • Мнения: 9 693
Здравейте! Поздравления за хубавите бани! Аз имам следните три въпроса:
1. Какво място трябва да се предвиди за тоалетната чиния (т.е. от стената до шкаф например) така че седенето да е достатъчно удобно? Няма да се ползва от прекалено големи хора, засега..  Laughing
2. Ако параванът за душ е с врата, колко е минималният размер за отварящата се част, така че да се влиза и излиза сравнително спокойно? На мен ми се струва най-добре да е хармоника, но се чудя дали не се налага отдолу да има някакви лайсни, защото ми е писнало от робуване на душ кабина и не искам никакви подобни затрудняващи поддържането елементи.
3. Искам от едната страна на душа да има стена, да не е стъкло, от какъв материал се изгражда и каква е минималната дебелина?

Много ще съм благодарна, ако някой ми отговори, че вече планирам до милиметър...  Hug

# 683
  • Мнения: 3 149
Rali*, първата чиния, която си показала, мисля че има дупка за биде - поне такива бяха всички чинии на Gural, които гледах в Баня Стил. Ако искате да го ползвате, ще трябва да предвидите вода, смесител и т.н. Ако няма да го ползвате - на гърнето ще имате една дупка, която само ще се пълни с мръсотии и дори да я запушиш с нещо, пак ще изглежда много неприятно. Най-изгодната промоция на Грое в момента е структура за 270 лв. на Баня Стил, без гърне - него можеш и в последствие да го избереш.


Между другото установих нещо много дразнещо сега, когато започнах да търся тоалетно гърне /става въпрос както за висящите тоалетни за вградена структура, така и за моноблоковете/ - повечето капаци, които фабрично си вървят с гърнетата, не покриват напълно порцелановата им част. Имам предвид долния капак, този на който се сяда. Идва обикновено по-къс от порцелана на гърнето, така че като седнеш, се опираш на най-мръсната му част - горе, където мъжете опикават, с голямо извинение. Повечето квалитетни марки са така - и Рока, и Идеал Стандарт, и Видима имат такива модели, Същевременно формите на гърнетата са толкова индивидуални, че всеки модел си има контретен капак и няма как да се намери друг, който да му подхожда.

# 684
  • Мнения: 6 307
moonriver
1. 70 см е стандарта за ширина, но ако толкова няма място и 60/65 см става. Отпред за сядане около 50 см.
2. Врата 60 см е минимум на 50 см ще се промъквате вътре. Долу се слага перо на самата врата или хармониката, което лесно се подменя като плесеняса след някоя и друга година. Лайсни по пода не се слагат.
3. От итонг 5 см се зида и облича после. Има снимки на нашата кабина 3/4 странички напред със зидани стени.

# 685
  • Мнения: 5 234
moonriver
1. 70 см е стандарта за ширина, но ако толкова няма място и 60/65 см става. Отпред за сядане около 50 см.
2. Врата 60 см е минимум на 50 см ще се промъквате вътре. Долу се слага перо на самата врата или хармониката, което лесно се подменя като плесеняса след някоя и друга година. Лайсни по пода не се слагат.
3. От итонг 5 см се зида и облича после. Има снимки на нашата кабина 3/4 странички напред със зидани стени.
По т. 3. не може ли гипсокартон?

# 686
  • Мнения: 6 307
Дабелината на преградната стена ще е по-голяма от итонг 5-ца. Не виждам смисъл от упражнението с картона. Обикновенно на стените с картон фугите по-често се пукат.

# 687
  • Мнения: 5 234
Мерси за отговора.  bouquet
А за преградна стена на стая какво бихте препоръчали - итонг или гипсокартон, че е голямо чудене.  Confused
Искаме да не се чува много между преградените стаи.

# 688
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Rali*, първата чиния, която си показала, мисля че има дупка за биде - поне такива бяха всички чинии на Gural, които гледах в Баня Стил.


Между другото установих нещо много дразнещо сега, когато започнах да търся тоалетно гърне /става въпрос както за висящите тоалетни за вградена структура, така и за моноблоковете/ - повечето капаци, които фабрично си вървят с гърнетата, не покриват напълно порцелановата им част.

Не съм съгласна - да, на място изложените чинии може и да имат, но може да се поръчат и без дупка за биде. Ние взехме такава, Гюрал Вит.

По втората част също не съм съгласна - конкретно на нашата дъската си е съвсем наред Peace.

# 689
  • Мнения: 6 307
Мерси за отговора.  bouquet
А за преградна стена на стая какво бихте препоръчали - итонг или гипсокартон, че е голямо чудене.  Confused
Искаме да не се чува много между преградените стаи.
Ако картона и итонга са еднакво дебели, итонга, защото е плътен. Иначе ако правите картон двупластов картон и най-плътната вата на куб.м.

Общи условия

Активация на акаунт