Банята - 25-та тема

  • 122 000
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Burgas
  • Мнения: 503
 Jolinar,подкрепям напълно идеята - когато започнах да ви следя тук,трябваше да се върна години назад в темата ,за да изчета и разгледам всичко,а това си е доста време Rolling EyesДа не говорим ,че повечето потребители бяха изтрили вече снимките и няма начин да разбереш какво точно се обсъжда!



iv4i_79,завесата е забавна,но отпадна ли идеята за параван?Преди време в един хотел имаше подобна завеса и при пускане на душа (незнам точно поради каква причина) завесата се полепваше по тялото - много неприятен ефект Sick Дано при вас да няма такъв Praynig

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 20:52 от borka01

# 661
  • Мнения: 9 464
Момичета помагайте, не става въпрос за банята, а за тоалетната ни  1,50 на 1,50 .  Купихме ето тези плочки декор https://siko.bg/pod-i-steni/plochki-za-banya/seriya-viola/fajans … -ikach-33698.html

+ https://siko.bg/pod-i-steni/plochki-za-banya/seriya-viola/fajans … -ikach-33693.html

+ https://siko.bg/pod-i-steni/plochki-za-banya/seriya-viola/fajans … -ikach-33692.html

Проблемът е, че нямаме идея как да ги наредим, така, че да изглежда красиво.  Декоративните плочки ще са  на едната стена, по средата, но как да наредим останалите newsm78
Моля, дайте идеи. Предварително благодаря! Hug

# 662
  • на североизток
  • Мнения: 460
iv4i_79,завесата е забавна,но отпадна ли идеята за параван?Преди време в един хотел имаше подобна завеса и при пускане на душа (незнам точно поради каква причина) завесата се полепваше по тялото - много неприятен ефект Sick Дано при вас да няма такъв Praynig

Отпадна паравана, защото решихме, че така ще е по-удобно за ползване. Не, не полепва по тялото.

# 663
  • Мнения: 171
   Днес ходих в Строителен надзор на Общината, техничката ми обясни, че е необходимо да имам протокол от получено на събрание съгласие от съседите за да поставя тоалетна чиния в банята, след като досега не е имало такава. Касиерката и домоуправителката сякаш са съгласни, от мен се иска само да им набавя необходимите формуляри и те щели да ги разнесат за подпис. Засега кротвам за малко да видя развоя на нещата.
     bouquet Благодаря за съдействието, дадохте ми много добри насоки, ще ги разгледам малко по-обстойно, че не всичко разбрах, а и да видим  дали ще ми дадат зелен светофар съседите.

# 664
  • България
  • Мнения: 6 246
Здравейте момичета и Румен, показвате чудесни бани  Hug. Понеже поддържам темата за кухните и албума със снимки на мамите там си мисля дали ще е полезно и удачно да си направим и един албум за тази тема. Какво ще кажете?
  Отлична идея! Peace

# 665
  • Мнения: 3 161
Много е странна тази логика за отварянето на вратите навън. Да пази Господ, ама няма конкретно помещение, в което се случват нещастията. В къщи, а и в повечето български жилища, най-тясното помещение е коридорът. Ако се случи нещо и човек падне в коридора, а този, който иска да му помогне, се намира в стая/баня, чиято врата се отваря към коридора, задачата може да се окаже още по-трудна. В къщи например, коридорът е 90 см, а банята е широка 160 см, така че дори от тази гледна точка е по-добре да се отваря навътре /към банята/.
Вентилационна решетка не искам - има моменти, в които миризмите и звуците е желателно да си останат в банята.

# 666
  • Мнения: X
Вентилационна решетка не искам - има моменти, в които миризмите и звуците е желателно да си останат в банята.
Оф  Wink , как да го обясня,
че точно тази вентилационна решетка спомага на ветнилатора
да "изхвърли" чрез въздуховода в НЕБЕСАТА миризмите и влагата.
GG_BG, явно е твое предпочитание да запазвате...  bouquet
коридорът е 90 см, а банята е широка 160 см,
Вратата (крило) е ? см

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 02:49 от Анонимен

# 667
  • София
  • Мнения: 1 744
Вратите на мокрите помещения е добре да се отварят навън. Ако се отварят навън вратата по лесно може да се отвори ако някой се заключи вътре или му стане лошо. Аз съм рязал пантите на панелна врата, за да изкараме дете от банята.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 744
Дунавска не знам защо ви трябва разрешение от съседите, за да си сложите тоалетна.При положение, че имате тръба ф110,която може да поеме мръсната вода от тоалетната.Вие просто слагате едно разклонение на тръбата, а не е сменявате с по малък диаметър тръба.Макар, че съм виждал такава тръба сменена с тръба ф50,за да се спести място. Но собственика не беше съобразил,че тръбата поемаше водата от 400кв.м.покрив.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 744
PAV1. Страхотно се е получило. Браво, че сама си се справила с ремонта.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 744
Кристал сложете плочките легнали,а картинката над тоалетната.

# 671
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Много е странна тази логика за отварянето на вратите навън. Да пази Господ, ама няма конкретно помещение, в което се случват нещастията. В къщи, а и в повечето български жилища, най-тясното помещение е коридорът. Ако се случи нещо и човек падне в коридора, а този, който иска да му помогне, се намира в стая/баня, чиято врата се отваря към коридора, задачата може да се окаже още по-трудна. В къщи например, коридорът е 90 см, а банята е широка 160 см, така че дори от тази гледна точка е по-добре да се отваря навътре /към банята/.



Изобщо не е странна Crossing Arms. Коридорът по презумция е помещение, през което се преминава за секунди, не се седи в него. Банята и тоалетната са помещения, в които се стои продължително време и в които вероятността на човек да му прилошее/ да се подхлъзне и падне/да пострада от токов удар са най-рискови в целия дом и следователно инцидентите там са най-чести.
Но в края на краищата нека всеки сам прецени какво да направи, все пак животът си е негов Peace.

Кристал, върни се малко назад в темата и виж как ние наредихме подобни плочки - хоризонтално, като тъмната е само по един ред горе и долу, така можеш да си центрираш декора по средата.

"За" албум със снимки - като правих преди 2 години кухня изчетох всички! теми и снимките ми бяха много полезни. С удоволствие ще предоставя моите, само че малко по-късно, на окончателно завършената баня.

# 672
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 395
И аз одобрявам идеята за албумче  Peace

# 673
  • Мнения: 503
Направих лек ъпгрейд и бързам да споделя с вас:

Здравейте,
много ми хареса твоята идея със завесата. Аз нещо не одобрявам параваните и душ кабините и затова и аз съм решила да сложа нещо такова. Би ли споделила от къде си купила релсата (корниза, така да го нареча) както и забавната завеса, че и на мен ми трябва по същият начин да се извива. И на какви пари?
Благодаря предварително Simple Smile

# 674
  • Мнения: 171
Дунавска не знам защо ви трябва разрешение от съседите, за да си сложите тоалетна.При положение, че имате тръба ф110,която може да поеме мръсната вода от тоалетната.Вие просто слагате едно разклонение на тръбата, а не е сменявате с по малък диаметър тръба.Макар, че съм виждал такава тръба сменена с тръба ф50,за да се спести място. Но собственика не беше съобразил,че тръбата поемаше водата от 400кв.м.покрив.

 И аз не разбирам, но на моят въпрос, защо, нали е за отпадни води, получих следния отговор от специалиста в Строителен надзор (следва почти дословен цитат): -Защото вие искате да прекарате вашите "лайна"(без извинение) през баните в техните домове, а тази тръба не е предназначена за "лайна"(без извинение), а за отпадни води, без значение колко е голяма!... Simple Smile  Confused  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт