Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 024
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 919
Еми, аз купих маслото от магазин. Предпочитам да видя това, което купувам предварително, особено като е за беба.



http://m.bg-mamma.com/?topic=7750 - тук можеш да видиш как да правиш каша сама. Много е просто и лесно.

# 61
  • Мнения: 110
Еми, аз купих маслото от магазин. Предпочитам да видя това, което купувам предварително, особено като е за беба.



http://m.bg-mamma.com/?topic=7750 - тук можеш да видиш как да правиш каша сама. Много е просто и лесно.

Бебоче много благодаря  bouquet

# 62
  • Мнения: 3
Здравейте,имам едно въпросче. Кога смятате да слагате бебоците си в бънджи?

# 63
  • Мнения: 20
Здравейте майчета и от мен! Хубава тема и полезна! Поздравления! Като преглеждах първата страница с бебетата и датите, искам да отбележа че всичките ни бебчета са с много красиви имена...от хубави по-хубави. Моето момче днес става на 5 месеца Simple Smile захранила съм го отдавна. Нямахме проблеми. Първия ден му дадох 3-4 лъжички, а втория направо си го нахраних Simple Smile. Сега яде зеленчуково пюре на обяд и плодово следобяд, редуваме плодовите с кашичка бананова на Слънчо. Изобщо от пюретата харесва само на Слънчо и то само плодови. Зеленчуковите ги приготвям сама. Сокчетата също сама ги приготвям. Жълтък давам през два дена по 1/4. Иначе си го кърмя. Все още имам кърма и то много. Много ме измъчва това, че постоянно ме болят гърдите, стават на бучки, цедя....неприятно, особено сега като замествам хранения с пюрета. Няма ли да намалее вече тая кърма. Моля ви за съвет ако знаете как да я намаля поне малко....
Иначе растем и хубавеем, зъбки още нямаме, от скоро се смеем с глас до захласване Simple Smile Опитва се и да пълзи но неуспешно, само мести краката, вдига дупето, но забива нос и до там.
Това е засега от мен. Целувки на всички бебета!

# 64
  • Мнения: 2 299
Аз днес смятам да захраня. Мислих да започна на 9 май, тъй като на 4 май е последния прием на двете ваксини и да изчакам 4 дни и направо да започвам. Но детето от седмица (може и повече) се „лигави” с млякото. Яде по - малко, спира, бута го, после пак иска. Вече се заглежда, когато ние хапваме нещо. Давам ѝ вода с лъжичка и ѝ харесва лъжицата, не я бута, дори, когато не иска вече вода не отказва да лапне лъжицата или да я бутне с език, ами просто не гълта водата, тя изтича от устата ѝ. Та вчера ходихме в метро и ММ искаше да си взима сладък картоф видях, че има Био сладък картоф, казах му да си вземе от него, тъкмо да пробвам да дам на детето.
От 2 седмици гледам столчета за хранене и немога да избера...харесам уж нещо, после а не, не ще разгледам още и още нямаме столче. Но днес или утре вече ще избирам някое.... Днес ще я сложа в шезлонга за захранването, без това за лъжица, две...няма да е голяма загуба, че не е на стол. Хем искам вече да започвам, хем се притеснявам, ама с какво да започна, ама как... Стискайте палци да е успешно.

За кърмата може да пробваш при напрежение в гърдите да изцеждаш, но само до облекчение, не до изпразване на гърдите. Това в пътите в които имате заместено хранене.

# 65
  • Мнения: 919
Гери, аз бънджи не мисля да ползвам. А иначе поне 6 пълни месица трябва да има, а може би и 7. Детето трябва да е стабилно и да се опитва вече само да сяда. Моята буба още не прави това, а имаме  по-малко от половин месец до 6 пълни. Това ме кара да мисля, че 6 месеца е рано. Иначе рискуваш да изкривиш гръбнака на бебето.

Ссвет, защо даваш жълтък през два дни? Чела съм, че се дава през ден. Ще споделиш ли как го въведе, моля те, защото и аз скоро ще го въвеждам?
Млякото как го цедиш? Важно е да бъде на ръка за облекчение на напрежението, но не докрай и не много ръти на ден. Ако е с помпа, така стимулираш да се образува повече мляко. Ако искаш да спре съвсем знам, че трябва да се пристегнат гърдите за няколко дни, но не знам точно с какво.
Аз самата имам още кърма, но е много малко и я чакам естествено да спре сама. А аз отдавна не кърмя.
Ако ставаш на бучки може би е най-добре да идеш на лекар все пак.

# 66
  • Мнения: 6
Аз също не смятам да ползвам бънджи, ортопеда при който водихме малкия за профилактичен преглед каза, че изобщо не ги препоръчва, както и всякакви проходилки и колани за прохождане. А за храненето и ние още не сме купили столче, храня го в шезлонга и честно казано за сега ми е удобно така и не бързам със стола.

# 67
  • Мнения: 117
Момичета от кога почнахте да поставяте бебчовците да седят? Моят док каза от нач на пети, но мен още ме е страх?

# 68
  • Мнения: 20
лелеее, половин час писах и накрая нещо стана и ми се изгуби текста  Tired . Да аз цедя на ръка и гледам да е колкото се може по-рядко и по-малко, за да не стимулирам кърмата. но се надявам вече да започне да намалява и един ден да спре от самосебеси. А малкия така си търси гърдата, особено вечер, направо е като обезумял. дори и нощем като се буди докато не си цокне малко не заспива. така и не мога да го отуча от яденето през нощта.Въпреки постоянното натякване на педиатърката. Не знам и после как ще свикне от шише. веднъж го оставих на майка ми да го нахрани и приспи в 21ч. аз излизах. Оставих и кърма в шише....но не  ooooh! обади ми се да се прибера, че голям рев.
Бебоче, аз сама реших да давам жълтъка през два дни даже и през три. Веднъж бебчо повръща цял ден и аз го отдадох на жълтъка. По късно, може би към седмия месец ще му го увелича на през ден. в деня когато му го въведох направих пюренцето без много съставки, само картофче и малко морков. понеже аз по принцип като го правя слагам малко масло и мляко( в моя случай кърма) Когато давам жълтък слагам млякото първо при жълтъка, така той се размива много добре и после го прибавям към пюрето. Ако сложиш жълтъка направо в пюрето става на парцали.
Така аз се водя по бебето кога, какво и как го харесва. Гледам много да не чета за захранване и хранене, а и педиатрите различно говорят...Слушам детето си, като не му понася толкова жълтък-разреждам. Като е гладно през нощта давам  Wink

# 69
  • Мнения: 919
И аз мисля, че е най-правилно да слушаш детето си.

Малката има 4-5 пъпчици по гърдите и корема. Чудя се от потене ли излязоха или от храната. Сега сме на кокосовото масло, може ли на него да реагира?  Иначе аз дадох наскоро на бебка да смуче малко от моето киви, защото ме гледаше в устата и примляскваше. То направо сърце не ти дава да оставиш детето да те гледа как ядеш, а ти да не му дадеш. Много е гадно. Е, не бих й дала всичко де.

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 12:53 от Beboche2015

# 70
  • Мнения: 339
Бебоче, мисля че кивито си е силен алерген. Може и да бъркам.
 Вчера минахме ДК - малката не е качила на кг, пораснала е 1 см.
 Според педи вече трябва да заместваме две хранения, но аз тепърва започвам да й давам повечко за обяд, та има време и не бързам.
Другия месец изследвания - кръв и урина и евентуално ваксина, защото нямало налични.

# 71
  • Мнения: 144
Слушайте си децата за кърменето!Тотално съм възмутена от абсурдите на някои педиатри.Ужас, направо имам голям късмет с моя.
Но...все пак внимавайте какво им поднасяте.Кивито и цитруси се дават след годинка.Бебоче, може да е от него. Има вариант и да е от кокосовото масло, не съм 100% сигурна но мисля че при нас има непоносимост към него през кърмата.

# 72
  • Мнения: 919
Има поне седмица от кивито насам и знам, че не е от него. Тя буквално го смукна два-три пъти и й го дръпнах, но поне да се излъжем, че съм й дала от моето. То и сладолед като ям така ме гледа, ама не й давам.
Съмнява ме кокосовото масло, защото то е новото, което давам. А вчера му беше третия ден, като всеки ден увеличавам по малко. Днес няма да й дам, пък да видим.

# 73
  • Мнения: X
Мъхести избягвайте, рано е за тях.
Аз дадох сладък картоф, сама го приготвих на блендера и стана по-хубав от готовите. Хареса го.
Столче купих от олх за 60 лв. на Чиполино Гранд комфорт и няма почти никакви забележки. Реших да спра да давам толкова пари за неща, които няма да се ползват дълго, а и няма смисъл. По същия начин ще процедирам с уолкъра и стола за кола по-натам. Бънджи още се чудя дали да взимам.

# 74
  • Мнения: 421
Запис от мен Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт