Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 052
  • 740
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 20
Julsii, съветвам те после да започнеш с картоф сварен с малко зехтин. Примерно 2 дни, после добавяй към картофа да кажем морков, пак два-три дена. После брокол вместо моркова, после тиквичка. Но гледай картофа да ти е основа. Като дадеш от повечето неща да опита и всичко е наред, започвай да ги смесваш и да правиш различни зеленчукови миксове. А и картофа се препоръчва при разтройство. Мен майка ми ме е захранила така и аз така захраних Стилиян. Нямаме проблеми със стомахчето. После когато въведеш и плодови пюрета следобед или между храненията, лесно можеш да регулираш стомаха на бебето. Ако ака много и рядко даваш банан и ябълка, а ако се запече круша или слива, веднага действа. Това е моя съвет, дано всичко се оправи. Успех!
Някои бебета прочетох че не акат по 3-4 дни. Не ги оставяйте толкова, ако днес не е акало, на следващия ден направете клизмичка. Опасно е да задържат ако толкова дълго.

# 151
  • София
  • Мнения: 464
Клизмата, особено използвана редовно е крайно вредна!

# 152
  • Мнения: X
Клизма- не ! Свещички Изилакс за деца, едната свещичка се реже на две и се слага половината. Действа до 20 мин и р безвредно (глицерин).

# 153
  • Мнения: 150
И мен ме интересува как ще се вьеме урина за изследване само ме на момченце- с пликче или с чашка. В понеделник сме на изследвания и ехограф.

# 154
  • Мнения: 309
И ние скоро сме на изследвания  - кръв и урина. За урината може да вземете от аптеката апликатор за стерилна урина за бебенца. Има за момче и момиче и представлява едно пликче, което се залепва, за да може да пишка бебето вътре (как само го обясних Crazy ). Аз взех няколко и мисля да упражнявам взимането, за да нямаме фал в деня на изследванията  Crazy

# 155
  • Мнения: X
Амая е обяснила относно взимането на стерилна урина ☺ Да добавя, че преди да се сложи пликчето се измива със гелче за миене и вода хубаво. Урината се носи най-много до час в лабораторията.
И ние сме на изследвания на 16-ти и преглед при нашата си в Токуда, а на 10-ти при тази по ЗК, тъкмо и направление да даде. Въпреки направлението тази от Токуда ни написа допълнение. Освен ПКК и урина- CRP, Fe и към урината 11 хим теста седимент.

# 156
  • Мнения: 919
Благодаря за отговорите, момичета! Никой нищо не споделя за нефролога обаче. Никоя ли няма идея къде ще води бебето.

Да попитам и друго - вашите бебета драскат ли се още по лицето? Моята буба да. Чудя се кога престават, защото ми омръзна да я гледам с тия индиански нишки, а вече отлично си сваля сама ръкавиците и това не помага. Не че се издира цялата, но почти винати има по някоя черта. Може би и аз имам вина, защото не винаги успявам да я издебна дълбоко заспала и да й изрежа ноктите, а и ме е страх да ги изрежа хубаво, зада не стане дълбоко. Абе ужас! Вие как ги режете тия нокти? То гледам, че и на краката май ще трябва скоро и чак ме втрисва!

# 157
  • Мнения: 144
Бебоче, защо нефролог? В нашия случай гастро ни гледа на коремен ехограф. Ние още преди месе направихме кръвните, сега само урина ще пускаме.
При нас е лесно с ноктите. Издебвам го да е спокоен и го взимам в мен, оообаче задължително телевизора е пуснат за да се зазяпа. Друг начин нямам, но така става много лесно и бързо.
Вчера Калоян видя за първи път и морето  Wink

# 158
  • Мнения: 1 090
Аз ноктите ги режа в будно състояние, т.кмщ. през деня спи по малко и не ми се рискува будене заради едните нокти Simple Smile
Нефролог сигурно ще търся в клиника 'Детско здраве' на Ами Буе.

Скоро и аз вероятно ще започна със захранването, та исках да попитам откъде взимате зеленчуци за пюрерата?

# 159
  • Мнения: 65
Здравейте, аз даже не знам тук дали правят такива изследвания, ще се поинтересувал и ще споделя. Вчера беба нещо не и се хапваше пюре.. кара си го на мляко. Вечерта и направих домашно морков с картов и сладък картоф на крем супа, сложих и няколко капки зехтин, много вкусно стана но отказа, яде по малко вече от известно време и нямам идея защо, иначе е весела. Обръща се много и харесва Grinning а за ноктите и на мен ми е много сложно тя не се дере, но дере мен Grinning вчера ги рязах и аз така пред тв с детски песни успях на краката и на едната ръка ми останаха 3 нокътчета днес ще довърша че вчера сната много нервно положението Joy

# 160
  • Мнения: X
За първи път чувам, че трябва нефролог. Аз ще я водя в Токуда за всички прегледи, и вероятно там ще ни кажат, ако се наложи нещо допълнително.
Ноктите режа откакто се прибрахме от болницата, в началото докато спеше, а сега будна на повивалника, когато е спокойна. Дава ми да й режа всички нокти, даже и на крачетата. Но аз действам по-смело иначе няма как.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 477
На предната консултация доктора, каза че ще даде направление за нефролог и изследвания. Нямам идея какво се гледа де.

# 162
  • Мнения: 574
И аз не съм чувала за нефролог. Педиатърката ми каза миналия път за кръв, урина и аки. За урината взех 3  колектора. В сряда трябва да идем и да ги занеса. Чудя се вторник дали да пробвам или всичките в сряда докато стане. Не знам обаче за миенето, те жи трябвало да са стерилни и една миене ще ги замърси, плюс това има лепенка и може да не се залепи после добре. Ще пробвам със сигурност от утре като се събудим да махам памперса и да чакам да пишка. Така да разбера кога пишка след сън и така да взема за изследването. Май ще е по-лесно от колектора. Момичето в аптеката ми каза за колекторите като се сложат да не се слага памперс отгоре и да се изчака. Ще пиша как е станало при нас.

# 163
  • Мнения: 374
При нас не се правят такива изследвания и слава Богу. Помня с баткото в Бг какъв зор беше с тази урина, пък и кръвта докато му вземат. Тук изследват за олово на една годинка и изписват профилактично желязо на кърмените бебета. Ние ходихме на лицево-черепен специалист заради изкривената глава, но ни обнадеждиха, че ще се оправи и няма нужда да носи шлем. На 10 сме на консултация (тука са на два месеца), но аз знам, че е около 8 кг. Носи дрешки за едногодишно, върти се много, обожава бънджито и уолкъра. Мрази столчето за кола.
При нас днес е Денят на Майката. Надявам се да получа малко екстра почивка.

# 164
  • Мнения: X
Как уолкър на бебе на 6 месеца 😱

Общи условия

Активация на акаунт