Дискова херния - 13

  • 121 157
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 754
София, благодаря за темата bouquet Надявам се взаимно да сме си полезни и всички да живеем без болка  Praynig

# 31
  • Мнения: 6 159
...
Позволявам ти, но в предният ти пост не ми хареса изказването за компетентността и форумите. Кадърни и некадърни кадри има във всеки бранш. Един като не ти допада, отиваш при друг, а не във форум.
Аз  лично  нямам  много  голям късмет с намирането  на  отзивчив и внимателен  лекар , който да ме посъветва  какво да правя  и за това намирам , че това  ,което споделяте тук е  много интересно  и полезно  Thinking
Ходих при две "светила" - неврохирурзи  на консултация , "прегледите" по документи  минаха бързо , вяло и сръчно прибиране на 50-те лева .Съветът беше - стискайте , докато  не започне да Ви се схваща крака /и това с напикаването/  и толкова . Сама си търсих подходящ физиотерапевт , който да ми препоръча  какво да правя .
Сега  като получа криза , се самолекувам  по схемата на  един невролог , който ми предписа терапия за  рамото и ръката .
От  ходенето на Павел баня  /два пъти/ също не съм очарована .Първо чакаш на безкрайна опашка , губиш един ден , после те "преглежда"  силно отегчен лекар /без специалност/ ,чуди се какво да ти напише и понеже  бях не по НОИ  , му казах ,че след като си плащам  така , искам две водни процедури , което пък го вбеси .Освен  това загубения ден ти го компенсират само  ако си търсиш правата - вмъкват  нещо  допълнително  между  другите процедури . В такива заведения  е безмозъчно  да се почива в събота и неделя , защото така хората  винаги губят по 1-2 дни .
Честит празник на всички  цветенца  bouquet

Последна редакция: нд, 24 апр 2016, 11:42 от Ели-фен

# 32
  • Мнения: 17 407
Първо, диагнозата дискова херния не обвързана задължително с Павел баня и други "курорти" от соца bouquet; второ - ако Ви преглежда лекар без специалност физикална и рехабилитационна медицина, където и да е - това  означава безкрайно ниско ниво и трето - две водни процедури в един ден биха могли да се разглеждат и като  несъвместими, в зависимост от вида им и индвидуалната поносимост.
Съвсем основателно негодувате относно почивките в събота и неделя, но това  вече е политика на здравното заведение, обвързана с персонал и други фактори.
ПО отношение на направленията от личните лекари - често пъти преценяват, че не е необходимо; нямат лимити и т.н. От друга страна, физиотерапевтът също не е длъжен да Ви издаде направление за хоспитализация. Това става по негова преценка,  друг в въпросът, че разликата между амбулаторното и балнео-санаториалното лечение, назначено и извършено адекватно, никак не е за подценяване.

# 33
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Благодаря за темата,София!
Абсолютно винаги си искам по 2 водни процедури на ден,кал и мин. вода или пък само водни.Това в Бургаските мин.бани.Ходя пплатено,тъй като за кл.пътека не съм успявала да се вредя никога.Те се обаждат примерно и ми определят датата и ако нямам възможност да постъпя ми казват,че си губя правото.За  Поморие и там е същата работа.
Честита Цветница!

# 34
  • Мнения: 17 407
Вече се промениха изискванията и за плановия прием, така че - не се отказвайте от правото си по клинична пътека Simple Smile
Принципно, пациентът заплаща възможността да бъде прегледан и лекуван, извън ограниченията, налагани от здравната каса; за определен брой процедури, а не за правото да иска каквото си е наумил, дори да е с противопоказания Simple Smile За съжаление, в голям брой случаи комуникацията се превръща в пазарлък.

Последна редакция: нд, 24 апр 2016, 16:08 от Дренка

# 35
  • Мнения: 21
Здравейте!
Вчера поставих четвърта инжекция, а днес пета - и двете мускулно.Чувствам се чудесно. Даже предложих на приятелката ми да и поръчам една десятка , че и тя охка.Но насила хубост не става.Утре продължавам да ги бия в кръста.

Честит празник на всички именници!
След малко отивам на имен ден.

Лека и безболезнена вечер!

# 36
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Вече се промениха изискванията и за плановия прием, така че - не се отказвайте от правото си по клинична пътека Simple Smile
Принципно, пациентът заплаща възможността да бъде прегледан и лекуван, извън ограниченията, налагани от здравната каса; за определен брой процедури, а не за правото да иска каквото си е наумил, дори да е с противопоказания Simple Smile За съжаление, в голям брой случаи комуникацията се превръща в пазарлък.

При положение,че предварително по тел.са ми казали,че ми се полагат по 2 водни процедури на ден и 2 физиотерапия предполагам не очакваш да седя и да чакам да ми изпишат по една водна през ден, както правят при останалите пациенти, нали така!!!Там съм отишла заради природните ресурси,физиотерапия и гимнастика мога да си направя и във Варна.И не,нямам противопоказания!!!

# 37
  • Мнения: 5 459
Няма как да не се откажем от посещението на санаториум по здравна пътечка, при положение, че не ни дават направление.
Примерно, аз лежах в болница до преди 1 седмица, но диагнозата ми е депресия. И независимо, че  по първа точка отговарям на условията, няма как да отида на санаториум, понеже не съм лежала заради дисковата си херния, а поради друг здравословен проблем и не съм лежала в неврологично отделение.

# 38
  • Мнения: 6 159
Първо, диагнозата дискова херния не обвързана задължително с Павел баня и други "курорти" от соца bouquet; второ - ако Ви преглежда лекар без специалност физикална и рехабилитационна медицина, където и да е - това  означава безкрайно ниско ниво и трето - две водни процедури в един ден биха могли да се разглеждат и като  несъвместими, в зависимост от вида им и индвидуалната поносимост.
Съвсем основателно негодувате относно почивките в събота и неделя, но това  вече е политика на здравното заведение, обвързана с персонал и други фактори.
ПО отношение на направленията от личните лекари - често пъти преценяват, че не е необходимо; нямат лимити и т.н. От друга страна, физиотерапевтът също не е длъжен да Ви издаде направление за хоспитализация. Това става по негова преценка,  друг в въпросът, че разликата между амбулаторното и балнео-санаториалното лечение, назначено и извършено адекватно, никак не е за подценяване.


 Grinning Нещо  не хванах  точно  какво  съветвате - не е ли препоръчително  да се правят поне веднъж годишно  някакви процедури  /при ДХ/ с разни нагревки , водни  гимнастики и вани в подходящата вода , при положение ,че няма разширени вени , проблеми с кръвното и т.н.
Когато  си плащаш две процедури дневно и си при подходящата вода  или луга /Поморие/ , естествено ,че ще искаш  една гимнастика в басейна и една вана  или  кална  вана .Всички  останали  магнит ,ток и лазер  се правят  в съответните кабинети  във  всеки  град .Не говоря  за хората с проблеми ,при които това е противопоказно .

# 39
  • Мнения: 17 407
 Ели - фен, съветвам Ви да подбирате внимателно лечебните заведения, където ще се осъщестявава лечението. Именно проформа свършената работа оставя пациенти и лекари с негативно отношение към специалността. Дано сега вече съм ясна.
Напомням, че посещението на място с балнео ресурси не се базира на принципа - колкото повече, толкова повече.  Балнео факторите са доста агресивни и винаги има риск от предозиране. Въпрос на политика на здравното заведение е, в предварителен телефонен разговор да се разяснява на пациента  какво точно му се полага, или това да се уточнява при приема, като той предварително е наясно, че заплаща за определн брой. Simple Smile
Няма как да получите направление за хоспитализация, при положение че сте пролежали в друго отделение.

# 40
  • София
  • Мнения: 117
Попаднах на този колан/апарат
 http://woops.bg/deal/24194-terapevtichen-aparat-za-povliyavane-na-diskopatii.html

Дали би бил полезен за нашите проблеми?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 169
Здравейте,в момента съм в клиниката на д-р Гечеви Павел баня.
Изключително съм доволна.Имам назначени 5  процедури,3 от тях са ток, вана и водна екстензия.
Чисто,ново,страшно любезен и отзивчив персонал.

# 42
  • София
  • Мнения: 117
АНИ 1, водни екстензии правят ли ви?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 169
Да,правят ми.След това лежа 3 часа ,краката ми да вдигнати на конус.
Дано да имам подобрение.

# 44
  • Мнения: 276
Ани, видях рекламата преди месец, че са отворили нова клиника. Дай малко повече подробности: как стават резервациите, какви са условията, цени? В пакетната цена само нощувка, закуска и медицински преглед и процедури ли влизат?

Ти с направление ли си или без?

Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 14:21 от nellli

Общи условия

Активация на акаунт