Дискова херния - 13

  • 122 134
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 145
Аз имах проблеми и 2 седмици след като се прибрах от Павел баня. После е по-добре. Не че няма болка, от

време на време усещам, че имам "кръст". Но няма лекарства.

Питах, казаха ми че е нормална тази реакция след процедурите.

# 676
  • Мнения: 151
При мен даже май психиката и отчаянието са повече някой път от болката, но така е като си на 25г. а живееш по-зле и от пенсионер Sad

Същото е и при мен. Cry Май всички хора с хронични заболявания сме така. Аз и други имам, даже не е само това...
И при мен първите 2-3 месеца от острия период беше така,плачех сигурно по 10 пъти на ден.Невроложката ми изписа Стрезам,пих го 1 месец и се поуспокоих,през това време  започнах и да се подобрявам и всичко отшумя.

За това дето кръста не боли,а само крака съм чувала,че е нормално при ДХ.

# 677
  • Мнения: 30
Аз имах проблеми и 2 седмици след като се прибрах от Павел баня. После е по-добре. Не че няма болка, от

време на време усещам, че имам "кръст". Но няма лекарства.

Питах, казаха ми че е нормална тази реакция след процедурите.
.   3-ти ден съм там и вече усещам,че нещо става, но и за пъри път съм на санаториум.Казват ми, че щом имам реакция да се надявам на успех.

# 678
  • Мнения: 30
При мен даже май психиката и отчаянието са повече някой път от болката, но така е като си на 25г. а живееш по-зле и от пенсионер Sad

Същото е и при мен. Cry Май всички хора с хронични заболявания сме така. Аз и други имам, даже не е само това...
И при мен първите 2-3 месеца от острия период беше така,плачех сигурно по 10 пъти на ден.Невроложката ми изписа Стрезам,пих го 1 месец и се поуспокоих,през това време  започнах и да се подобрявам и всичко отшумя.

За това дето кръста не боли,а само крака съм чувала,че е нормално при ДХ.
Аз съм на Симпатил да запазя малко психиката.Явно всички минават през тия неща...

# 679
  • На планетата земя
  • Мнения: 790
Аз имах проблеми и 2 седмици след като се прибрах от Павел баня. После е по-добре. Не че няма болка, от

време на време усещам, че имам "кръст". Но няма лекарства.

Питах, казаха ми че е нормална тази реакция след процедурите.
.   3-ти ден съм там и вече усещам,че нещо става, но и за пъри път съм на санаториум.Казват ми, че щом имам реакция да се надявам на успех.

Ами това е напълно нормално,аз винаги като ходя на санаториум съм с реакции още от втория ден и буквално до края.

# 680
  • София
  • Мнения: 311
И аз съм на ръба на отчаянието. Ще ходя на Павел баня октомври, като още не знам ще се престраша ли за екстензиите. Освен болките в кръста /вече и по целия гръб от ограничените ми движения/, много ме боли хълбока /тазобедрената става може би/. Чудя се от гърба ли е или има и нещо друго.

# 681
  • гр. София
  • Мнения: 143
Гърне без похлупак, пробва ли да попиеш магнезий? Мисля, че вече ти писах, че и аз съм така - болките ми са само в краката. Нощем е най-тежко. Това е по-лошият вариант, по-добре е болката да е на ниво кръст. Щом е стигнало до краката, има засегнати нерви и лечението е по-трудно. Липсата на болка в кръста никак не ме успокоява. Може да звучи странно, но болката в началото на криза е здравословна, защото мускулите се борят с проблема и оттам боли. Когато кризата те удря директно в краката и прескача кръста, в кръста има сериозна дисфункция. Надявам се, че не звучи твърде зле, но за съжаление това е моята реалност. Надявам се при теб да е различно.

# 682
  • Мнения: 5 997
Не, не, момичета, явно е станало объркване с обясненията ми - аз болка в крака нямам, писах за други симптоми - изтръпване, безчувственост, мравучкане (което напоследък позатихна), като те не са постоянни през деня, а само нощно време и сутрин при събуждане - после изчезват. На практика не наличието на болка ме е накарало да потърся помощ от невролог, а това странно изтръпване до пълна безчувственост на една определена зона от бедрото ми, по време на сън. Всъщност, по-интересната част, която често умишлено спестявам да спомена, е, че това мистериозно изтръпване на десния крак се получи за пръв път точно след лапароскопската ми операция по премахване киста на яйчника, в което няма никаква логика - тъй като ме оперираха от лявата страна на тялото. Т.е. не мога да си обясня как нещата са свързани. Невроложката, при която ходих в "Токуда", изрази предположение, че е възможно при самата операция механично да са усукали тялото ми настрани или по някакъв начин да са ме "оплели", което да е провокирало появяването на хернията. newsm78 Не звучи логично, но какво ми остава да си мисля, при положение че изтръпването и безчувствеността се проявиха именно тогава за пръв път... Rolling Eyes

Jenist, магнезият съм го изследвала, защото съм и с Хашимото - в норма е, никой не ми е предписал да пия.

# 683
  • Мнения: 19 591
А мажете ли се с магнезиево олио? Аз си сложих 2-3- пъти и като че ли отшумява дискомфорта при мен, мускулния спазъм се освобождава. Но при мен болките са като стоя права или се движа. Ако съм седнала или легнала нямам никакви болки засега. Имам предвид, че понеже е мазно, сигурно не е удобно да се мажеш и да легнеш да спиш за тези, които имат болки нощем.

# 684
  • Мнения: 414
wildBee, интересна ми стана тази своеобразна класификация, която правиш, относно степента на сериозност на заболяването, ако мога така да се изразя. Всъщност, замислих се, защото самата аз не бих могла да определя към коя категория спадам.

Гърне без похлупак, пробва ли да попиеш магнезий? Мисля, че вече ти писах, че и аз съм така - болките ми са само в краката. Нощем е най-тежко. Това е по-лошият вариант, по-добре е болката да е на ниво кръст. Щом е стигнало до краката, има засегнати нерви и лечението е по-трудно. Липсата на болка в кръста никак не ме успокоява. Може да звучи странно, но болката в началото на криза е здравословна, защото мускулите се борят с проблема и оттам боли. Когато кризата те удря директно в краката и прескача кръста, в кръста има сериозна дисфункция. Надявам се, че не звучи твърде зле, но за съжаление това е моята реалност. Надявам се при теб да е различно.

Болката в кръста се получава защото самото място на хернията е "болно" и защитната реакция на организма е, че мускулите наоколо се стягат за да го предпазят - съответно се получава болка и схващане. Всъщност и затова помагат противовъзпалителните лекарства (когато помагат) - облекчават възпалението в зоната на травмата и когато възпалението намалее, съответно и мускулите се отпускат и болката изчезва.

Болката в кръста, обаче, не е задължителен елемент от дисковата херния. Не знам доколко съм съгласна с Jenista, че има сериозна дисфункция в кръста, ако няма болка там, а има дразнене на нерва. Повече е до организъм и до конкретна травма - в повечето случаи ще има болка, но не е толкова необичайно и да няма.  

# 685
  • Мнения: 30
wildBee, интересна ми стана тази своеобразна класификация, която правиш, относно степента на сериозност на заболяването, ако мога така да се изразя. Всъщност, замислих се, защото самата аз не бих могла да определя към коя категория спадам.

Гърне без похлупак, пробва ли да попиеш магнезий? Мисля, че вече ти писах, че и аз съм така - болките ми са само в краката. Нощем е най-тежко. Това е по-лошият вариант, по-добре е болката да е на ниво кръст. Щом е стигнало до краката, има засегнати нерви и лечението е по-трудно. Липсата на болка в кръста никак не ме успокоява. Може да звучи странно, но болката в началото на криза е здравословна, защото мускулите се борят с проблема и оттам боли. Когато кризата те удря директно в краката и прескача кръста, в кръста има сериозна дисфункция. Надявам се, че не звучи твърде зле, но за съжаление това е моята реалност. Надявам се при теб да е различно.

Болката в кръста се получава защото самото място на хернията е "болно" и защитната реакция на организма е, че мускулите наоколо се стягат за да го предпазят - съответно се получава болка и схващане. Всъщност и затова помагат противовъзпалителните лекарства (когато помагат) - облекчават възпалението в зоната на травмата и когато възпалението намалее, съответно и мускулите се отпускат и болката изчезва.

Болката в кръста, обаче, не е задължителен елемент от дисковата херния. Не знам доколко съм съгласна с Jenista, че има сериозна дисфункция в кръста, ако няма болка там, а има дразнене на нерва. Повече е до организъм и до конкретна травма - в повечето случаи ще има болка, но не е толкова необичайно и да няма.  
. Да, аз точно това усещам болезненото място където е хернията. Все едно някой ме е стиснал там, а както казваш ти това са мускулите.Пил съм Аркоксия,Волтарен,Мидокалм, без ефект.От кортикостероидите съм бил само Дексаметазон. Какво друго да пробвам други инжекции ли? Или други групи НПВС

# 686
  • Мнения: 5 997
Така е, в края на краищата, колкото и да си демагогстваме тук, преди даден човек да е минал на ЯМР, за да се види черно на бяло за какво иде реч, е трудно да се налучква. Самата аз се опитвам да си отговоря на въпросите, защото ме терзаят, а до ЯМР има поне още няколко седмици за мен, но явно ще потърпя. Peace

# 687
  • София
  • Мнения: 958
И аз чакам ямр, датата ми-е 24.10. Не съм в България и много се чака тук за всичко. Да не говорим, че ме пратиха в Ортопедична клиника, тъй като тук те лекуват главно проблемите с гърба. Прегледът беше такъв, че си мислех, че няма да оцелея, отказах да се навеждам до долу и лекарят учудено ме попита, Ама не можете ли? Както и да е, назначи ямр и каза, че май съм за невролог Simple Smile За него това изтръпване, което имам в прасеца, ту появяващо се, ту не, както и в петата на другия крак били необичайни симптоми, което доста ме учуди. На мен емг хич не ми е добро, липсващи някои рефлекси, изобщо ми казаха, че-си имам увреда. И това преди шест години, когато нямах проблеми с изтръпване на  крака, представям си сега какво е Sad. При мен нещата почнаха с жестоки болки в кръста и бедрата отпред, сякаш ми ги режат. За мен това заболяване е за инвалидност и лека работа.

# 688
  • Мнения: 6 161

Не ми се получи снимката  Embarassed  Тази гимнастика ми е от д-р Георгиев , който  работеше в Медицинска Академия -София /каб.- физиотерапия/   https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Два пъти ходихме на Павел баня , веднъж на Поморие и  нямах нито реакция , нито подобрение , само  си късах нервите от безумната организация , висене пред кабинета на някой  не толкова  добър специалист /а веднъж беше и някакъв неизтрезнял смешник без  съответната специалност / .
Става въпрос за  големия център с трите високи блока в Павел баня .
В някои от  новите  може да има и истински  лекари  физиотерапевти  newsm78

Последна редакция: сб, 27 авг 2016, 17:23 от Ели-фен

# 689
  • Мнения: 14 404
Ели-фен , точно тези упражнения правех след операцията преди ставане от леглото и вечер.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт