2 Трудови договора едновременно!

  • 2 774
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
 Здравейте!

Искам да попитам, ако имаш сключен трудов договор за 8 раб.часа, възможно ли е да се сключи и втори - за 6 раб. часа на друго работно място? И дали фирмата където ми е основния трудов договор ще разберат за сключването на допълнителния трудов  договор ( в основния ми договор няма клауза където се споменава изрично че не мога да работя на друго място освен при тях) но знам че никак няма да им хареса ако разберат! 
 
 Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 569
Според КТ (кодекса на труда), можеш да имаш втори трудов договор, но общите часове да не надвишават 12. В противен случай се минава в режим на работа на смени и има изисквания за определен брой часове почивка между тях. На повечето места в основния трудов договор е написано, че можеш да работиш и на друго мястно, но само с тяхното съгласие (виж си в твоя, защото има и случаи в които се забранява). И да, ще го видят. Договорите се регистрират в НАП, виждат се всички осигуровки и удръжки.

# 2
  • Мнения: 1 283
За граждански обаче мисля, че не трябва разрешение от работодател.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Аз не мисля, че ще го видят... В смисъл да, вижда се, но кой работодател си прави труда да рови дали служителите му имат и други договори и за какво му е тази информация? Иначе да, един договор за 8 часа и втори за 6 противоречи на КТ, вторият трябва да е максимум за 4. Граждански договор е съвсем различно нещо.

# 4
  • Мнения: 798
Здравейте, виждам, че темата е стара, но моето питане е подобно. Интересува ме дали при държавна работа, мога да имам втори трудов договор. Става въпрос за НСИ, като там заетостта е 8 часа, но тъй като на държавна работа възнаграждението е прекалено малко, мога ли да подпиша втори трудов договор, като работя дистанционно?

# 5
  • Мнения: 19 139
Виж в Закона за държавния служител - чл  7 и пр. Можеш, ако става дума за преподаване в университет или работа в друга държавна структура, но и там имаше някакви ограничения, при определени условия става. Като цяло е трудно това с втория трудов договор.

И да, при държавните служители със сигурност ровят за такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт