Вчерашната салата е днешната супа!

  • 15 930
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А, супата от пилешки глави и крака е нещо страхотно  Heart Eyes Едно време дядо ми даваше гребенчето, много обичах  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 46 580
Много злоядо дете бях и от супата доскоро единственото, което обичах бяха точно тези части от краката на пилето, в моя край им казват ришаквци, като дете мечтата ми беше да ми направят супа само от тях Mr. Green но за съжаление най-много 4 съм намирала в една тенджера. Другото, което обичам са трътките  Laughing

На мен пък шкембе чорбата ми е неприятна, но не смятам, че е лудост, че някой я готви  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 760
Най-често ми остава месо, което на другия ден е поизсъхнало в хладилника.

Пържоли, ребра и т.н. най-често правя със зеле на фурна - вадя месото, в същата тава бухвам зелето и мятам във фурната. Двадесетина минути преди готовност връщам месото.
Кюфтета - с доматен сос
Пиле на грил обезкостявам и правя на супа (има специфичен вкус от грила, който харесваме)
Печена на скара риба -  плакия с домати и лук във фурната

Обаче се изчерпвам откъм идеи, затова пуснах и темата.
Ще пробвам доста от споделените дорук, благодаря!

# 18
  • Мнения: 3 743
това  с ноктите, това ли се вари

# 19
  • Мнения: 46 580
Да, самите пръстчета са невероятно вкусни Heart Eyes

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Случвало се е да ми останат варени картофи и пилешко месо или свински пържоли,гъбен сос.
Слагам ги в гювечета,добавям домати,настъргвам кашкавал или сирене ,каквото имам и запичам.
После чуквам по едно яйце отгоре и пак връщам във фурната.
Правила съм ги и с останали колбаси,наденица и всякакви зеленчуци.

# 21
  • Мнения: 3 743
ясно, не съм от този край и не съм запозната Simple Smile

# 22
  • Мнения: 10 629
Единственото префасониране е да опека умишлено повече картофи във съд с капак, за да не са запечени а почти като сварени, да вечеряме от тях с масло и копър, някакви подправки и остатъка от картофите да ги намачкам на другия ден, за да направя картофени кюфтета със сирене. Ядене за 2 пъти разнообразяваме с добавка.
Примерно синът ми на супата обича да добавя сирене, сметана му слагам понякога, дребно, но различно и не готвена втори път на веднъж готвената храна.
Ако има кюфтета за 2 яденета, на другия ден правя доматен сос и не ги смесвам двете неща заедно, а кюфтетата са си кюфтета, соса - сос.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 523
Кокошите крака не са ли нещо като хрущял или кокал  Shocked
Трътки и аз ям.
От останало пиле на грил правя пилешка супа. От друго печено месо - някаква манджа примерно със спанак, зеле, картофи. Кюфтетата - и аз като blackcat6.
Интересни идеи има в темата  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 303
това  с ноктите, това ли се вари
Това с ноктите е пилешки крака. Те един път се белят, когато се скубе пилето, а и ноктите се изрязват. Вярно, че няма кой знае какво за ядене в тях, но пък точно малкото/възглавничката/ е най вкусна. Прилича ми на гребенчето и обичките. Кожа и трътки преди много обичах, но напоследък нещо ги избягва/май не мога да се вредя за тях/.м

# 25
  • Мнения: 9 052
С кюфтетата нарязани на ленти , чесън и домати стават интересни сосове за спагети Simple Smile

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Стар хляб- правя домашни крутони или брускети; много бързо стават и много вкусни. Напоследък нарязвам тънки филийки от старите франзели, правя заливка от прясно мляко, яйца и сирене и запичам. Получава се страхотна мързелива баница, подходяща за всякакво ядене, от закуска, до вечеря.

Тази вечер ще правя пилешки пържоли на тиган, но гарнитурата ще е останалите от снощи спагети болонезе. Даже без никаква префасонизация ще минат.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 167
Яденето ни от вчера , е вкусното ядене за днес на котето (предимно месата) Grinning
ММ обича всяка вечер различно , и с времето се научих да готвя в малки количества. Иначе пилешко месце , редовно правя на супичка, гюведжетата много ми помагат за изразходване на салами , кашкавали и тн (когато от няколко вида остане "крайчето"). Иначе от кюфте до айсберг слагам в домашни бургери. Но за манджите не съм намерила още вариант  за "доизяждане"

# 28
  • Мнения: 2 314
При нас преработваме често. Много хора сме и готвим по много. И като някой липсва ...
От зрял боб-бобена салата.
От леща-кюфтета.
От ориз с гъби-спаначена супа.
От картофена салата-огретен.
От почти всички други салати-гюведжета или върху пица. А и омлети може. Simple Smile
От печено месо-каша или добавям зеленчуци и в фурната.


# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Останал ориз със зеленчуци бързо се префасонира на зеленчукови бургери с добавка на настъргани варени картофи, нарязани кисели краставички, царевица, грах и 1-2 яйца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт