Малък бизнес - идеи

  • 11 379
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 461
Здравейте,
имам нужда от малко свежи идеи и съвети. Ще започна с предистория, преди известно време с мъжа ми си купихме имот, малка спретната къщичка с хубав преден и голям заден двор. Направихме си нашите планове, но задният двор няма да ни влезе в употреба на този етап (около 500 кв. м. е). Моля за съвети и идеи за някакъв малък бизнес, с които поне да успяваме да изкарваме част от вноската за къщата, а и да не изоставяме двора.
P.S. За сега се сетихме единствено за гледане на пчели и храсти, но наистина не знам дали си заслужава. Ако имате различни идеи, моля споделете ги с нас. Simple Smile
Поздрави от китно Павликени  Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 12
проучете европейските субсидии. Ако сте под 35 години мисля че беше, се класирате за Млад Фермер. Да ви предупредя, че бумагите и бюрокрацията са доста сложни.

Други опции са гъби, слънчеви батерии, развъждане на риба. Има хора в България които си изкарват хляба с всяко едно от трите, но трябва да проучите дали са подходящи за Вас.

# 2
  • Мнения: 461
Благодаря за отговора, започваме да проучваме всяка една идея отделно. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 53
Отново по линия на еврофондовете съм чувала за хора, които засаждат орехи. Не изискват кой знае каква грижа, но не са и много ликвидни в началото, докато пораснат. Ако имате търпение ще изкарвате добри пари от реколтата пък и дървесината на ореха е сред най-скъпите на пазара (в случай, че нещо се случи на дървото и изсъхне).

# 4
  • Мнения: 25
Аз чух за една програма за отглеждане на лешници , но не съм сигурна дали минимума не беше 7 декара.
За отглеждане на риба е малко сложно и трябва да имаш наблизо водоизточник - достатъчно сериозен.

Знам от познат който се занимава с кошери че е доходно и иска тази година да ги увеличава.
Купи и съседното място до него за тази цел.

Отглеждането на гъби кладница също е добра идея и ти трябват само дървесни пънчета и мицел.

Ако се сетя и друго ще пиша.

# 5
  • Мнения: 23
В кой район е къщата?

# 6
  • Мнения: 461
Ако става дума за район на България, намира се в Дунавската равнина, на 40 кв от Велико Търново - в Павликени. Иначе е в жилищен квартал на 10 минути от центъра (което за нас е сравнително далеко).
PS понеже не разбрах добре въпроса, ще ме извините за обширния отговор

# 7
# 8
  • Мнения: 92
Относно млад фермер няма толкова бюрокращина. Но с този двор няма да се класираш няма с какво да го направиш. Малко е като декари площ. Второ- недей с орехи. Първо защото ти трябват много декари първоначално после трябва да ги удвоиш за крайно след 3 години. За пчели ти трябват около 60 кошера може и да лъжа в бройката трябва да проверя. После пак трябва да станат двойнол инвестицията е голяма и не си струва. Ако имаш около 20 дка земя пиши на лично ще ти 6ажа какво трябва да направиш за млад фермер няколко предложения примерно. Но за двора незнам мн е малко като площ. Направи механа ако е подходящо
 

# 9
  • Мнения: 92
Само да допълня за орехите. По закон нямаш право да режеш орехи дори от твоята собствена градина. Трябват мн док и години докато ти разрешат да не кажа никога

# 10
  • Мнения: 461
За съжаление земята, която имаме е само този двор.. Не мисля, че самата програма млад фермер, може да спомогне до толкова за развиването на успешен и доходоносен бизнес, че да обмислям варианта да инвестирам в земя. Благодаря ти все пак, ако някога ми се наложи ще пиша за повече подробности.

# 11
  • Мнения: 25 788
Всички теми ли ще залееш? Нерегламентираната реклама е забранена във форума.

# 12
  • Мнения: 461
За кого става дума ? Кой е този в рекламите и какво рекламира ?  Thinking Simple Smile

# 13
  • Мнения: 25 788
За кого става дума ? Кой е този в рекламите и какво рекламира ?  Thinking Simple Smile
Изтрит е поста, и слава богу. Не се научиха, че тук е форум. Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 461
Изтървала съм изглежда.. Но, на където и да се обърна във форума, навсякъде реклами!! Все си мисля, че сме се събрали тук с друга цел.

# 15
  • Мнения: 25 788
Изтървала съм изглежда.. Но, на където и да се обърна във форума, навсякъде реклами!! Все си мисля, че сме се събрали тук с друга цел.
Има и регламентирана реклама, разбира се. Плащат си хората. Много се дразня когато дойде някой и от далече си рекламира продукта, мислейки се че е ОК.

# 16
  • Мнения: 461
Разбирам те идеално, на мен също ми е неприятно. Тук очаквам от хората обективно мнение за продукти и услуги, а не зле прикрита реклама.
Естествено, платената няма нищо общо.

# 17
  • Мнения: 1 750
Ако е слънчево мястото - малини,къпини,ягоди.

# 18
  • Мнения: 345
Наш познат направи зайчарник. Знам, че кандидатства по някакъв европроект, но не сме го питали за подробности. Направи го на няколко етажа, на неголямо място.

Общи условия

Активация на акаунт