В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!Тема 10

  • 40 081
  • 507
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 13 975
Ние сме на поискване. На 3 часа ми се струва дълъг интервал, ако бебето е гладно. При хранене под час рискуваш да ти намалее кърмата сериозно. 400 гр за 3 дена също ми се струва нереално, със един и същ кантар ли е мерено бебето? Реално усещаш ли разлика в теглото или дрехите?
Моите деца не са само кърмени, давам и АМ.

# 376
  • Мнения: 604
При дохранване с АМ да може да се гледат прословутите три часа. Но при кърмено бебе това е адски голям интервал.  Emel Tahirova не си причинявай това. Колкото и да суче е абсурд да е качило толкова. Нещо не са изтеглили правилно. На мен каката ми я изкараха, че се е смалила със 1,5 см. на първата консултация. Ако все пак искаш някакъв режим гледай да е на 2-2.5 часа броено от началото на предното хранене. И то бих го направила само ако бебето позволява ( моя е горе долу така ама не винаги). bouquet

# 377
  • Мнения: 23
Честито на всички майчета, да са ви живи и здрави рожбите! Бързо възстановяване !

# 378
  • Мнения: 440
Здравейте относно консултацията и на нашата първа онзи ден измериха бебка 52см ,а тя толкова е родена после я мериха пак 54 ние у дома си я мерихме беше заспала и спокоина 56см наддала е 900гр педиатърката каза в норма.Иначе и аз кърмя и я дохранвам с АМ .Честито на новите мамчета и чакаме нови попълнения.

# 379
  • Мнения: 63
Не е теглено с един кантар. Неделя при изписване беше 3050 а сряда 3500 заради памперса смъкнаха 100. Незнам за разлика защото моя ред не идва да го взема на ръце. Баткото каката бябите пълна къща е вкъщи. Притеснява ме това че може да свикне да спи на гърда. Днес сме на два часа и половина. Няма притеснение че може да намали кърмата ако се пие много вода.Нямала съм проблеми с кърменето и другите ми две деца съм ги кърмила до годинка и после ползвам хапчета за спиране на кърма.  Утре ще ходя да ми махнат шевовете. Зашита съм дори в ануса ползва ли ли сте нещо за по лесно изхождане което да не вреди на бебето.

# 380
  • Мнения: 63
Можели някой да ми каже акта за раждане на бебето двамата родитела ли искат или мога сама да го взема.

# 381
  • Мнения: 39
Можели някой да ми каже акта за раждане на бебето двамата родитела ли искат или мога сама да го взема.

 Може и сама да го вземеш Simple Smile На мен ми искаха само лична карта за справка и ти го дават.

# 382
  • Мнения: 28
Можели някой да ми каже акта за раждане на бебето двамата родитела ли искат или мога сама да го взема.
Аз сама ходих , нямаше проблем Simple Smile

# 383
  • Мнения: 63
Lotseto мерси утре поне да мога сама да си свърша работата че таткото е на работа

# 384
  • Варна
  • Мнения: 384
А как обличате бебетата като ги извеждате навън?  Rolling Eyes

# 385
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз храня като Амини. Колкото и да ми се иска да махна добавката не се получава.
За обличането обличам доста леко.
Днес бяхме на мерки порастнали сме 2 см и от събота до днес е качил 64 гр. Остават ни 100 гр да качим до рожденото тегло.

# 386
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile Досега нямах време да вляза в темичката, но да дам отчет за първа страничка  - на 14.05.2016г. се роди Кристиян - 3700 и 51 см Simple Smile Нормално раждане

# 387
  • Мнения: 2 532
Ivory_1 , честит син! Да ти е жив и здрав!
ChocolatePotato, аз общо взето си я обличам, както и вкъщи - боди и отгоре гащеризон. То в коша за новородено си е доста закътано и като е завита, си е доста топло.
Emel Tahirova , предполагам може да използваш сироп Лактулоза МИП. Знам, че се изписва при бременност, значи ще може и при кърмене. Иначе в болницата след секциото мен ме "почерпиха" някаква свещичка, ама не запомних името Thinking

Да се похваля и тук - моята буба стана на 1 месец днес Heart Eyes

# 388
  • Мнения: 13 975
И аз обличам с боди и гащеризон, завивам с памучни одеяла.
Ивори, честито бебче  bouquet
Цветна палитра, честита месечинка и на вас  Grinning
За гореспоменатите проблеми може да се пие Дуфалак и ако не се лъжа свещички Ева кю. В болницата даваха бизакодил.

# 389
  • Мнения: 741
Момичета,благодаря ви за идеите,бяхте ми много полезни! bouquet

Честито на всички нови мамчета,да са ви живи и здрави бебчетата и бързо възстановяване ви желая! Hug

Можели някой да ми каже акта за раждане на бебето двамата родитела ли искат или мога сама да го взема.
При нас искат и двамата родители с личните карти и ако не се лъжа и подписите на двамата,но явно и това нявсякъде е различно. newsm78

Като ви чета за това обличане и ме хваща яд защо само аз навличам.Повярвайте ми това нещо най-го мразя и с баткото винаги съм го избягвала,а и със себе си...пък сега кво съм се чалнала незнам.Все ме е страх да не я простудя и обличам ли,обличам...за капак и майка макар и от хиляди км не прпуска да натякне,че  е леко облечена и съвсем.Ама сякаш не съм отгледала и аз вече едно дете. Crossing Arms

Може ли някой по-компетентен да ми обясни защо при кърмените бебета е ок да е на поискване,а при тези на АМ не?Извинете за въпроса ама ми е супер тъпо. newsm78

цветна палитра честита ви първа месечинка. bouquet

Относно мерките,браво на мъниците колко добре си наддават.Нямам търпение и аз да претегля моята бубка да видим наддала ли е и колко,че с това наддаване ще се побъркам вече. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт