В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!Тема 10

  • 40 094
  • 507
  •   1
Отговори
# 405
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Грей ти кога роди явно съм пропуснала да ти честитя !

# 406
  • Мнения: 187
Здравейте и от мен след дълго мълчание, но просто само смогвам да чета през телефона и гледам да спя и да довършвам къщна работа, че всичко ми е ново и напрегнато и още свикваме, макар че Михаела е вече на 19 дни.
Честито на всички нови мами, да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват! Simple Smile
По въпроса с кърменето - ние сме на 3часовия график с прекъсване през нощта, засега кърмата ми е достатъчно (дай Боже да продължава така!) и не дохранвам с АМ. Ака добре, пишка, наддава, макар и идея си нямам дали е по стандарт, но изглежда доволна и нахранена и не си и помислям да я храня по-често или нощем, или само когато поиска Simple Smile Тя имаше жълтеница в началото и това с поискването така или иначе беше трудна работа, че беше по-поспалива и ако я бях оставила когато поиска, сигурно по-бавно щеше да й мине.
При нас актът за раждане можеше да се вземе и само от таткото. В нашата община го подсетили доста услужливо за 250те лв еднократна помощ за първо дете, така че ако не знаете, идете и се възползвайте, без значение от доходите е също така. Искат да се попълни декларация, удостоверение за банкова сметка, към която ще преведат парите, копие от акта за раждане (вярно с оригинал да пише), акта оригинал за сверка, личната карта на майката. В местното социално подпомагане ходихме, можело само и таткото да иде с моята лична карта, но не знам другаде дали няма да е различно.

# 407
  • Мнения: 28
И аз с въпросче..Днес от 12 сме на вън пребрахме се към 4 и 30 .Цял ден не е издал и звук.И като се пребрахме и като ревна гласа му един пресипнал..леко дрезгав..аз съм в шаш..Някакви идеи..Иначе днес става на 1 месец Simple Smile
ЧЕСТИТООО на всички майки . Здрави и кротки бебета Simple Smile и бързо възстановяване Heart Eyes

# 408
  • София
  • Мнения: 66
dreamon, понеже на нас не ни казаха, откъде се взима акта за раждане и как се разбира кога е готов? А за 250лв ако по постоянен адрес не си от Сф къде се подават документите?

# 409
  • Мнения: 13 980
Еднократната помощ за раждане се взима от Агенцията за социално подпомагане по постоянен адрес на майката, може с нотариално заверено пълномощно друг да подаде документите, парите се изплащат по банков път. Акта за раждане от общината по постоянен адрес на майката.

# 410
  • Мнения: 187
В болницата ми казаха да отида аз или бащата за акта след 10 дни от датата на вписване на детето. Не знам дали това е за всички общини. Помня също, че жената преди мен беше от Банско и от Майчин дом я пратиха да си взема акта от район Триадица. Не знам дали навсякъде е така обаче. Най-добре да питаш болницата кога и къде.
А на нас не ни искаха пълномощно от социалното подпомагане. Може би процедурата е с пълномощно, но не им се занимава Grinning

# 411
  • Мнения: 1 109
Акта за раждане при нас беше от общината, в която е болницата. В случая - болницА Св. София, акта за раждане от община Красна поляна, а моя постоянен адрес е в Пловдив.

# 412
  • Мнения: 2 532
И при нас акта за раждане се взе от съответната община, макар да съм с друг адрес.
За еднократната помощ и този, и предния път, ММ подава документите без пълномощно. Този път понеже е второ искаха и бележка за родените от мен деца.

И да се оплача - вчера моята кокона ми спря тока. Като се събуди в 20ч и няма заспиване до почти 2 Tired И съответно рев, разнасяне...После обаче чак в 6 се разбуди да суче, а последно беше яла около полунощ. Гърдите ми съответно бяха препълнени и чак се наложи да поизцедя, преди да и дам да суче. Обаче едната гърда ме понаболява и се притеснявам да не е запушено каналче нещо newsm78

# 413
  • Мнения: 13 980
Бележката за родените от мойкато деца не са ми я искали, вече имали електронна връзка с есграона и виждали данните.
Явно навсякъде е различно.

# 414
  • Мнения: 1 256
цветна палитра и ние сме така.Цяла нощ се чудим какво да правим бебчо. Всичко е от глад според мен.

# 415
  • Мнения: 2 532
При нас не е глад със сигурност, защото суче от едната гърда и категорично отказва втората. Ако пък я накърмя след половин-един час и започва да повръща, което ме навежда на мисълта, че е преяла.
Сега се ослушвам как да сменя позата, за да може да изцеди хубаво проблемната гърда. Тя май и не я захапва като хората тези дни, защото пак започна да ме наболява зърното, а и взе да се чува едно цъкане Thinking

# 416
  • София
  • Мнения: 66
Ние успяхме да се нагодим с легналата поза за кърмене и ми е много удобна, особено вечер, а и ми се струва, че е по- активен така, на ръце е доста по- муден.

# 417
  • Мнения: 187
И аз наблюдавам някакво раздразнение след разходка, ако е по-дълга. Михаела вече е на 21 дни и се случи да я изведем за 1.5-2 час, не знам от жегата при прибирането ли беше, но после цял следобед и вечер рева, огладняваше по-начесто, не сучеше достатъчпо, че да се върнем в графика на 3 часа. Снощи за 1 час бяхме навън, вечерта огладня пак рано, оставихме я да пореве или с гушкане от таткото успокоявахме, и явно пак е яла малко, защото сега се събуди в 4:30 пак гладна, иначе до 6 си спи. Идеи дали има връзка с продължителността на разхождането? А по колко време и колко пъти на ден ги разхождате така като още нямат месец? И по кое време на деня? Аз смогвам съм 10.30-11 да я изведа и обратно в 12 и нещо, или вечер от към 19 до 20. Чудя се с тези жеги дали не я товаря много още толкова малка

# 418
  • Мнения: 26
Мами, имам въпросче - по колко време кърмите? Педиатърката ми каза, че активното сучене е по 10мин на гърда, останалото е залъгалка. Сякаш ми се струва малко 20мин, но пък бебка спи по 2-3ч спокойно...

# 419
  • Мнения: 604
Кърмя докато пусне сам. След което задължително предлагам втората.

Общи условия

Активация на акаунт