В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!Тема 10

  • 40 009
  • 507
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 556
Цветна палитра, пускат ден по-рано с декларация за съгласие. Мисля, че за секциото пътеката е 4 дни, но бебенцата са по друга пътека за пет дни. Ако всичко е наред не е проблем да ни изпишат заедно днес. Но момичето до мен например не й пускат детето още заради изследвания и няма как, остава.
Има и нещо друго - в Девата имат доста повече работа вече, откакто е безплатно раждането, може би гледат да освободят места. Преди два месеца в от патология едвам се договорих да ме пуснат ден по-рано, сега сами ми предложиха.

# 31
  • Мнения: 13 929
Офелия, хемоглобина не скача от раз, ще подействат системите, не се тревожи  Peace

# 32
  • Мнения: 604
Момичета един съвет от препатила в кърменето - толкова малко бебе СЕ БУДИ за ядене. И аз така виках с каката - щом спи не е гладна ама тя с жълтеница и от там се успива. И ела да видиш какви проблеми си навлякох докато се осъзная. Трябва да има 10-12 кърмения на денонощие в първите дни( да не кажа месеци). bouquet

# 33
  • Мнения: 18
Честити бебенца на всички родили мами и бъро възстановяване! То вярно голям бебевалеж настанал. Simple Smile Ние сме вече на 14 дни и някак ми е странно като си помисля, че ако момкото не беше избързал, тези дни щях да раждам. Хем се радвам, че стана по-рано, хем ми е малко носталгично за времето с корем. Но предполагам в комбинация еуфория, щастие, хормони, но и недоспиване, притеснения...нормално е да има ралични емоции. Колкото до храненето на поискване...уж и ние така, но консултантката по кърмене препоръча вдигане на бебко да става още като започне да си мрънка и цоцка с уста, за да не е освирепял от глад и рев, докато стигнем до млякото. Не знам вашите бебоци как са, но ние сме като фабрика за ако. Дано по-нататък леко да понамалее количеството, че скоро ще се наложи да ограбя магазин за памперси. Wink
Офелия, ти явно в Бургас си раждала, само не разбрах в Окръжна или в Девата?
За предстоящите родилки пожелавам леко, бързо и безаварийно раждане. И мен ме подготвяха за дълго раждане, тъй като предното ми беше преди почти 22 години, и се водя един вид първескиня. Е, да, ама не. Водите ми изтекоха в 1.30. 5 часа и 45 минути по-късно родих. И да си призная контракциите не бяха особено силни, чак се чудех дали раждам наистина. До последно се мотах вкъщи и като реших, че вече май е време за болницата, се оказа,ч е съм с 9 см разкритие. Е, последният час си болеше. Доста! В един момент дори исках да си ходя и категорично отказах да стоя легнала. Обаче пък не усетих кога ми направиха епизиотомията. Wink Единствено съжалявам, че отидох прекалено късно и не можаха да ми бият поне една кьорава обезболяваща упойка. Но всичко минава и най-важното е моментът, когато видиш малкото скимтящо вързопче и ти кажат, че всичко е наред.

# 34
  • Мнения: 13 929
Момичета един съвет от препатила в кърменето - толкова малко бебе СЕ БУДИ за ядене. И аз така виках с каката - щом спи не е гладна ама тя с жълтеница и от там се успива. И ела да видиш какви проблеми си навлякох докато се осъзная. Трябва да има 10-12 кърмения на денонощие в първите дни( да не кажа месеци). bouquet

Би ли споделила какво става ако не го спазваш?

Няма как да докарам толкова пъти ядене  ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 256
Цветна палитра буди го. Трябва да яде на 2/ 2.30 часа. Не го оставяй да спи повече от 3 часа.

# 36
  • Мнения: 13 929
Когато си с едно дете 2-2,30 часа е изпълнимо, но с две е абсурд. Два часа ми отнема тоалет и хранене (на смесена храна са).

# 37
  • Мнения: 604
Има вероятност да намалее кърмата. Вярно с близнаци е много по-трудно. Там не знам как бих се справила. Наложи се дохранване и като цяло имахме труден старт с кърменето. Но наистина не го оставяй да спи повече от три часа - доста бебета сучат отлично в просъница. Дори не е нужно да го будиш.( За мой "късмет" каката не беше от тях  ooooh!)

# 38
  • Мнения: 13 929
Няма как да не се събуди, защото трябва и да се смени памперса, няма пропуск  Wink

А и зърната вече ме болят много, имат нужда от почивка според мен, за съжаление момченцето не суче всеки път и се налага и доизцеждане.

# 39
  • Мнения: 604
ООО и това не помагаше с нашата жълтеница. Спеше като пън.  hahaha

# 40
  • Мнения: 2 532
Те я разбудиха за баня, тоалет и преглед. После си стоя будна и не искаше да суче ooooh! Чак към 11 се сети, че трябва и да се яде, хапна 10мин и пак заспа Tired
Теглиха я и е спаднала с 300гр от рожденото тегло. При вас каква беше разликата? Синът беше паднал с около 400 даже, ама при него имаше жълтеница, инфекция...сега ги няма тези фактори newsm78

# 41
  • Мнения: 604
цветна палитра какво да ти кажа - имаш си рогато. Добре дощла в гилдията. Каката ми спадна с около 300 гр ама и тя беше с жълтеница та не знам. Предлагай винаги на 2-2.30 часа пък друго не мога да те посъветвам.

# 42
  • Мнения: 741
Добър ви деееен!

По повод болничния престой при нас искат да имаш 4 нощувки и на 5-я ден те изписват.Моя хемоглобин също беше нисък,но доктора ми изписа желязо на таблетки за вкъщи и ни пратиха по живо,по здраво.

Относно кърменето и на нас ни казаха,че е хубаво да се кърмим на 2-2,5ч,но аз си се водя по нея.Втора сутрин ми е буди меду 3-4ч и сутрин се събужда чак към 7:30-8ч за баня и след това се кърмим.Незнам на сила как да я будя и храня,а и според мен е хубаво сама да си изгради режима...незнам...може и да греша.Вярно,че има ве още жълтеница и е повече поспалива ама...

Иначе от болницата ни изписаха със 150гр надолу от рожденното й тегло,сега ми е адски любопитно дали е наддала и колко.Чакам с нетърпение първата контролна консултация.

# 43
  • Мнения: 510
Офелия, не ви ли искат 5нощувки? Мислех, че за утре е изписването и при вас newsm78 и аз вече нямам търпение да се прибера. Не мога да спя на чуждо място.
Иначе ми слезе кърма вече или преходно мляко по-скоро. Ама си е малко борба с едната гърда-хем зърното е по-голямо, хем струята тръгва силно...бебка се затруднява и постоянна пуска и захапва наново, ядосва се, а и се омазва цяла Crazy Надявам се вкъщи на спокойствие да го оттренираме кърменето.
 И се чудя като мине 3часа сън да я будя ли за хранене, да я чакам ли newsm78 Ето сега я чакам-от 5 насам не е яла и си спи. Ще се радвам на съвет от тези с опит в кърменето, че при синчето ситуацията беше съвсем различна Tired

Бебетата спят от жълтеница и от недохранване - начин да пестят енергия, пък и нямат сила да сигнализират понякога, че са гладни. На поискване е чудесно правило след първия месец, когато бебето е заякнало достатъчно, обаче новороденото бебе не е хубаво да има повече от една по-голяма 4-5 часова пауза, т.е следиш да имаш минимум 8 кърмения, в противен случай предлагаш ти, ако не се буди - сменяш памперса, за да се осаферчи бебето и да яде. За да се ориентираш как се храни първите 6 седмици, за 24 часа бебето трябва да ака минимум 3 пъти и да има 6-8 напишани памперса. Ако акането е по-малко - значи имате нужда от реорганизацията на кърменето със сигурност!!

# 44
  • Мнения: 49
И аз да се похваля,на 27.04.2016г се роди малката ни Анастасия,с планирано секцио! Роди се 2950гр, 49см,но сега спадна до 2600 и има газове и малко съм притеснена. Но надявам се,че ще се оправим. С таткото сме в небесата! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт