Галено име на Христо

  • 9 618
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 5 757
Ако искате да му викате Крис, го кръстете Кристо Wink
newsm10

# 17
  • Мнения: 539
Сина ми се казва Христо, но си му казваме Ицо (и подобни). Иначе имаме приятел Христо на който му казват Тинко.

# 18
  • Мнения: 4 155
Английското име Chris идва от Christopher.  Но аз искам българско име. Или поне да звучи добре на български. И сме никъде. Мъжът ми не харесва Кристиян, а аз не харесвам Ицо (никой да не се обижда, просто не ми звучи като Христо).

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 6 798
А Християн? Мъжа ми се казва така и всички му викат Хрис / без мене, аз му викам "коте"/ Laughing !

# 21
  • Мнения: 1 564
Галеното на Христо е Ицо.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Stryper - вие можете да му казвате както си искате на галено, но общоприето на името Христо е ИЦО. Така, че явно така ще го наричат извън вас...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Сина ми се казва Христо, но си му казваме Ицо (и подобни). Иначе имаме приятел Христо на който му казват Тинко.

       И ние така.

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не го наричайте с умалително име, тогава. Какъв е смисълът да се кръщава "Христо", пък да го наричате с друго име?
Най-много да го съкратите до "Хриси", "Хрисо", но не ми звучат особено добре. Ако ще го наричате Крис, кръстето го Крис. 

На дъщеря ни Мариела, умалителното дори е по-дълго: Мариелка.  Blush

Абсолютно подкрепям  newsm10, защо ще го кръщавате Христо, като ще му викате Крис. Изборът е ваш в крайна сметка, важното е да е живо и здраво детето. Вие ако му викате Крис, не е гаранция, че някой друг няма да му вика Ицо или, че самото дете няма да си харесва Ицо повече. newsm12

# 25
  • Мнения: 5 317
Stryper - вие можете да му казвате както си искате на галено, но общоприето на името Христо е ИЦО. Така, че явно така ще го наричат извън вас...

Така е! Peace

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Хриси, Ицко

# 27
  • Мнения: 1 059
а защо не Християн

# 28
  • Мнения: 601
   Хрис,но Ицо си е галеното на Христо

# 29
  • Мнения: 878
на сестра ми прятеля се казва Христо ...казват му на галено Таки
Мен ме кефи ,защото не е Ицко или Ицо ....Ицко -Цицко ......така се подиграваха на едно момче в училище Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт