КГБ = Клуб на Готините Баби - 168.

  • 68 252
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 18 776
Аааа,всичко ни интересува.Аз готвя един грах ,ма й нищо няма да стане от него,стар грах,сух,като боб го варя.Ама не увира нещо.И остатъка ще отиде в кофата май.Просто опит.И за вечеря ще готвя чак.Дано пък уври до тогава ,сега ядохме друго.Кюфтета от тиквички ще пържа за гарнитура на месце.Не  става само трева. И ако реши да уври граха-пак като гарнитура.Има вече пресни картофи ,краставици ,че и  първи домат изядохме. Времето гадно с тези непрекъснати валежи ,вчера два пъти по много,днес още няма ,но има време до довечера. И дано видя облак,че  има да се сушат подправки.Едни изхвърлих вече.Сега са навън на слънце,дано  засъхнат да ги прибера за доизсушаване,мухлясва всичко иначе,влажен е въздухът,а  скоро и липа малко ще бера.
Скука ,не е като да съм във Виена ,нито на Фурийка и Гъбка на зелените ливади,ама бива и тук. Колко народ мечтае  да е на мое  място....
Кари ,не ги глези много твоите хора ,да видят липсата ти и да оценят,друго си е като си винаги на линия,друго да те търсят.Идвай  насам ,то и  жегите ще дойдат с теб,ама по-друго е на почивка извън дома и данданията.Отвикнала съм вече и  някак сама ми е добре,с леко разнообразие от гости.не  знам всеки ден как ще съм с голямо семейство,не да не е било де.
Спи ми се ,а  не трябва та се чудя с какво да се разсънвам,от времето ли ,от лекарствата ли...още съм на антибиотик и  одрямана.Не  може да се копае ,но довечера може да опитам на едно сухо място...да се изморя поне.
Ами това ми е прозата на мен.Поезията друг път.

# 646
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте сладурки !

От сутринта щъкам из КПП.Правих пилешка супа, пекох и пил крилца.Варих телешко за утре да правя варено.ММ отщде на борсата да ми купш преснш яйца,та минавайки купил пак кайсии за ощи три берканчета с ракия и захор ,та и това прових.Сега съм се опэнала но дивана и жт тел. пиша.Дори ми се приспа та може и да дремна.
Кари голямо пазаруване сш направила.Наистина няма по заето жина от пенсианерката Simple Smile
Ами то при всички ни е проза.И аз няма какво да пишо освен битоввизми и разни подробности,които едва ли антерисеват някого, но мохабет да става  hahaha
Прятен следобед момичета!  Hug Най-забавното четиво, което напоследък съм чела  Joy Joy Joy

МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ ЗА МНОГОТО ГРЕШКИ !!!

# 647
  • Мнения: 1 563
Нещо не сващам поста ти Хули с цитат моят
пжст?????? newsm78 newsm78 chef hahaha hahaha

# 648
  • София
  • Мнения: 5 074
Прочети си поста Луси. Не е ли забавен ? Друг е въпроса, че го копирах неправилно, ама толкова си мога  Embarassed

# 649
  • София
  • Мнения: 8 449
А здравейте и от мен. От сутринта се мъча да ви сервирам виенско кафе и торта Сахер, но не става и не става. Що така и аз не знам. Чак нерви ми се образуваха Mr. Green
При нас е веселба. Започна се още от сутринта. Малкото чаве не ще да ходи на градина. Гушнала се в дядо си и непрекъснато повтаря, че " Ного бича деди.Иска седи тука. Нама ходи детска гадина" Хитруша. Знае къде ще ѝ минат номерата. Големите чавета са обсебили компютърните игри и глас не им се чува. Деди само си търси нещо за работа-дребни ремонти. Аз снова м/у кухнята и останалите стаи и изпълнявам разни желания: чай, кафе, сладолед...
Не знам как е при вас, но тук е много топло.
АЙША, как да я знам тази морковена торта, появила се в края на 70-те години, като аз тогава съм се родила Wink на мен много ми хареса.
Не мога много да пиша, че ме викат да съм четвърти човек в някаква игра. Отивам Simple Smile
Гушкам ви всичките Hug Hug Hug

# 650
  • Мнения: 1 563
Хули  hahaha то не е забавно ами е глупаво и пълно с грешки Embarassed
Едно че пишех от телефона и второ ,че почти спях.Чак ме хвана срам като го прочетох.Ужас!!!Сега ще го изтрия ,но моля те изтрий го и твоят пост,че станах за смях Embarassed

# 651
  • София
  • Мнения: 2 675

Луси, какви са тези скрупули? Я, не трий нищо. Знаем, че пишеш от телефон и, че грешките са от това.  То си личи кога грешката е техническа, кога правописна. Не се кОси!  Hug

Фло, пълна програма при теб! Няма скука и проза, а само веселие! Браво на дечицата, а малкото зайче май има слабост към деди и той към нея!  Heart Eyes Да са живи и здрави всичките!  Hug

Борянче, май на север много валежи има, че и град някъде. Ами, природа, как да я победиш... Менюто ти е супер, пък и домашно.  Hug

Кари, дано само да не като тук - в началото ниски цени, докато ни зарибят, а после - космически стойности!  Hug

Днес цял ден се мъчи да вали - ту прикапе, ту пекне слънце. Влади ми вика - Ми къде е дъгата? Ами, няма ни дъга, ни чудо. Е, дъгата не видяхме, но сега така заплющя и притъмня, че стана страшно!!!


Чао!




# 652
  • Мнения: 894
Споко , Луси нали си се извинила и си писала, че пишеш от телефона.
Какво толкова е станало.
Фло, вече си влязла в руслото от познати дейности , приятни дни с красавиците. И аз пиша от тел. и не мога да слагам картинки

# 653
  • София
  • Мнения: 5 074
Луси, стига дееее, да стане нещо наистина забавно и ти да се срамуваш. Пълни глупости.
Пък и няма само сериозни неща да пишем, я.
Сега аз отивам да се срамувам в ъгъла и повече няма да се обаждам  Embarassed

# 654
  • София
  • Мнения: 8 449
Големи сте ми сладурани. Така се смях на това, че " няма по заето жина от пенсианерката" И на мен понякога ми се иска да напуша нещо с грешни букви, или да сменя местата на буквите и се получават големи смехории, а понякога даже и нецензурни думички се получават Wink. Ето, току що прочетох, че съм написала напУша, вместо напиша. Ами няма да го поправям. hahaha Joy
Чета, че в София времето е кофти. Да ви изпратя малко слънчице, а?
Много ми липсват някои дрЪжки, ама няма да ги привиквам пред строя, да ги карам да се червят. Които искат да пишат, които не искат - да не пишат. Нъл тъй?
След обяд се разходих до близката Била. Мога да ви кажа цените на черешите и ягодите. Съответно 6.99 € и 7,99 €. С/у блока има голям Сладоледен салон - Италиански. Целият персонал е от италианци, те си правят на место сладоледа. Почти 20 вида. Много хубав, но винаги на първо място слагам едновремешният руски Пломбир. И сега го има в руските магазини Берьозка, но не е същият.
МАРИНКА, благодаря за песента на Елена Ваенга. Тази вечер щях да съм на концерт. И билет имах, но на друга приятелка ѝ е било на късмет.
Не знам какво се случва с моя лапчо, но и песен не мога да сложа. Така исках да ви поздравя с песента на Елена Ваенга и Александър Малинин ДВЕ ДУШИ. Много я харесвам!
Отивам да нагледам чаветата, че не за 3, а за 4 отговарям. newsm63 Дойде и братчето на зетко-12 годишен симпатяга. Голяма дружба е с щерката и с мен. Не пропуска да ни похвали, че готвим много вкусно. Направила съм им принцеси, та да ги нахраня.
Ако мога и по-късно ще надникна Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 юни 2016, 20:05 от Flo 51

# 655
  • Мнения: 18 776
Фло ,ама ти от Виена пишеш по два пъти на ден...А цените не ми харесват.И за писането се съгласих ,който не пише ,значи не му се пише.Ще  го чакаме да е с мерак писането,включително и мен. Грахът за нищо те става,обаче  ще си платя тока за варенето като поп.Твърд е,има си рецепти и явно го ядат хората ,но не и ние. Само зелен.То  и на него се мръщим ,ама сега ни се е доял зрял и опитахме,да знаем,че не е за нас.
Та така...отивам пак  навън,тук само зареждам батериите.Люси ,не се кахъри за писаното ,такова ни трябваше ,телефонно да се усмихнем.Не  че не можем и ние ,но ти се случи и  е сладурско ,не се черви.Знаем,че сме грамотни баби от старата генерация ,ама нека и ние  се направим на млади поне с писане,като с друго не можем.То  днес кой  провлече крак та цял ден има писано?

# 656
  • София
  • Мнения: 2 675

Ето ви малко смях от наистина неграмотни.  hahaha


   
 
    

# 657
  • София
  • Мнения: 4 179
Фло, весело е при вас. А за Виена ти завиждам направо. Тук през час вали, грее, пак вали - не знам кога ще спре най-после. И пак в София е нищо, но по страната......

Айде бее, Марина, откъде ги намери тези шедьоври  Joy hahaha

# 658
  • София
  • Мнения: 16 180
Ето съм!е ти
Луси, не се стряскай - много хубаво си пишеш. По другите теми и във ФБ и младите все се извиняват, че писането от тел. е виновно.
Аз за целта съм изключила предикативния текст на тел. - да не ми предлага думи по подразбиране. Макар и по-бавно си пиша буква по буква. Другия вариант е като пишеш от тел. да включиш гласово набиране. Така ще говориш на микрофона, а то ще излиза в темата. Внуците ще ти покажат от къде се включва. Това е удобна функция - лежиш си, дърдориш си и то излиза написано.
Борянка, защо се мъчи с граха? Ние купуваме зелен в буркан и става за 20 мин. По всички магазини има, не е скъпо.
Другото от менюто ми хареса, но сме далече да помагам в унищожаването.
Фло, радвай се на слънцето и на детската градина.Права си е Ели, бябя и дядо дошли пък тя да се мота в градината. Нали сега те са най-важни.  Цените във вашата Била сигурно са си добре според тамошните заплати. Тук са на 1/2, но пък заплатите сигурно 10 пъти по-ниски.
Маринка, имаше дъга - даже двойна към 17.30 ч. видях я докато си чаках рейса след работа.

# 659
  • Мнения: 5 374
Добра вечер и от мен, малко преди полунощ!
Много сте забавни днес!
Маринке, всички  табелки са смешни, но най-ми хареса обявата за магазинерка - втора употреба.
Луси, никой не е безгрешен, дори и учителките. Затова не се притеснявай.
А ти, Хули, не се срамувай в ъгъла и не се скатавай! Смятам, че всички разбрахме шегата и няма защо.
Борянке, аз готвя грах от кутия. Става чудесен за около 20-30 минути.
Айша, ще бъдеш щастлива. Видяла си дъгата!
Фло, избрах си екскурзия Виена, Будапеща, Прага. Само не знам кога точно ще бъде.
Кари, какви се тези запаси, бре жена?! Дано наистина не спре токът!

А това с кайсийте със захар и ракия за какво точно се употребява? Питам, защото имаме кайсия в двора и може да направя. Вишната след седмица ще узрее. Отрупана е с плод и не знам какво да го правя. Компотът от миналата година стои, сироп не пият, сладко  рядко ядат. Дайте други идеи, моля!

А сега цитат на внучката : "Сложа гивните и баба вика "ейййй"!  
На всички-  споменати и само прочетени, ЛЕКА НОЩ И СЪС ЗДРАВЕ ДО УТРЕ!

Последна редакция: вт, 07 юни 2016, 23:09 от K.A.G.

Общи условия

Активация на акаунт