КГБ = Клуб на Готините Баби - 168.

  • 68 271
  • 723
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 378
Айша, честито ви новородено квартирантче! Живо и здраво да е! Браво на майка му!
Купих 2 буркана зелен фасул и утре ще си угодя. На сина ще е месо с ориз. Хич не обичам да готвя ориз, защото нещо не го докарвам. Или  леко суров, или пък кашав. Ще търся някаква рецепта из  кулинарните теми.
Фло, то не може човек да е все на МАХ. Хубаво е да се поотпусне ей така на дивана. Ако ще дрямка, ако ще книга, ако ще телевизор. Аз днес комбинирах трите, ама следобед. Сутринта върших други  дейности, ама няма да ги разказвам, защото  не искам да ви развалям вечерта.
А онези снахички се опитвам да ги вразумявам, да им показвам  мнението и чувствата на другата страна, ама глас в пустиня. Също като Светълчо, оцених моята снаха, въпреки някои наши разминавания във възгледите.  Тя е ангел небесен в сравнение с тях.
До утре! Всички да се събудим живи и здрави!

# 76
  • София
  • Мнения: 1 755
   Светле,щом мусаката не ви е стигнала,значи вече сте добре. hahaha
   Айша,честито ти 1/2 баба. Не съм виждала друга с такъв мерак да се надява на внуче.Когато дойде времето,да ти се родят две близначета.Да  има и за двамата с Пламен,да бутате колички заедно. :hahaha, н
   Грети,чудя ти се на търпението,да им четеш глупостите на снахите.Аз понякога им се чудя, не чувстват ли,че излагат и себе си и майките си,които са ги възпитали.
   Днес размръзвах фризера,утре ще отида да пазарувам,че е абсолютно празен.Напоследък не слагах нищо ново в него,с цел да го подготвя за размразяване.
   Здравче, ти беше пуснала едни рисувани музиканти за децата.Рових ,ни не ги откривам никъде. Дали не е бил някой друг..
   

# 77
  • София
  • Мнения: 16 220
Яжке, хич нямам мерак за внуче. Когато си реши майка му - тогава. Просто се радвам за девойчето.
КАГ, ако имате Лидл в града там по време на ХХЛ седмицата пускат бланширан ориз в кутии - 1 кг.
Той става много вкусен, всяко зрънце се отделя - изобщо като на снимка от кулинарен блог е.
Здравке, моля сподели какво придоби при шопинг терапията.
Аз днес нищо, освен редовните неща за хладилника.
Пл. забърса 1 маратонки в суматохата.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 755
     Фло, Hug сега видях,че си писала.
     Грети,прави ми впечатление,че напоследък на различните опаковки ориз препоръчват различни съотношение ориз/вода. Варират от 1/2.1/3,1/4. В Германия все ми оставаше суров ориза.Разбрах,че техните сортове се готвят най-добре в съотношение 1/4. Така готвя и кафяв и бланширан. За да не се разкашква трябва да е добре измит от скорбялата и да се изважда от фурната малко преди да е напълно готов.Изглежда сортовете са нови и от там и разликите.

# 79
  • Мнения: 2 099
K.A.G., понеже съм абсолютно нескопосна - за хубав ориз имам 2 рецепти, абсолютно сигурни.
1. Ориз Басмати - няма геле, не можеш да го съсипеш, като музика от Моцарт. Скъпичък, ама си струва.
2. 1 чаша ориз се позапържва /ако желаеш/ в херметическата тенджера заедно с лучец евентуално. Наливат се 2 чаши вода, да кипне, 1 малка лъж.сол, тенджерата се затваря, котлонът на половин температура - точно 3 минути. После котлонът се изключва и тенджерата се отваря веднага щом се  резхерметизира по естествен път. Готово. Ако е с месце - то се слага готово при ориза преди кипването. Та тъй - накарай кьопавото на работа - да те научи на акъл.   #Shocked

Вчера направих яйчената ми салата с лук, магданоз и маслини - изпотрепаха се. Та за вечеря правих отново от най-последните писани яйца.

 easter
Айде, догодина до амина пак.
Яжке, ами Борянка как чакаше Макс и Мила. А Джили Ирката. Тия бебета сякаш, че аз съм ги раждала, тъй са ми на сърцето бабешко.

 ylinfant newsm30 newsm32

# 80
  • Мнения: 2 099
Хехе, какво чакаме - да почваме научна дискусия на тема "ориз".

# 81
  • Мнения: 5 378
Айша, Яжка, Здравче, благодаря за кулинарната консултация! Имаме ЛИДЛ и то на 10 мин. пеша от нас. В четвъртък вечер ходих до там, ама не съм знаела за този ориз.  Купувам  на Арива.  Винаги го измивам  под   течаща вода през голяма цедка, но нещо бъркам  в технологията.
Здравче, утре ще готвя по твоята технология, ама нямам Басмати. Ще  търся в магазините около нас. Ако не намеря, ще ползвам на Арива.
 
Яжка, аз като една даскалица смятам, че с убеждаване, търпение и постоянство ще постигна резултат във възпитанието. Но тези мами непрекъснато ме опровергават. Провалям се в педагогиката.

# 82
  • Мнения: 2 099
K.A.G., сакън! Да не сготвиш басмати в херметическата?!? #Cussing out За него си пише на опаковката. А Арива става за херметическата.  newsm53

# 83
  • София
  • Мнения: 16 220
КАГ, лидълския ориз в кутия не е в постоянния асортимент. когато обявят  седмица с ХХЛ продукти - тогава го продават.
Но може пък да има изостанал от предишни промоции. Огледай, където седят стоките от минали промоции.
Иначе отскоро имат 2 вида ориз, който се вари в пликче и после се гарнира и доготвя. Не знам как става, а и няма как да го пробвам - че у нас не се хапва много. Продават и обикновен, в опаковка 1 кг - бива, но нищо особенно.

# 84
  • София
  • Мнения: 8 469
Хайде и аз цоп в оризовата тема. Онзи ден си купих от Метро ориз Бисерен на Изи. Не харесвам продълговатите, остри оризови зрънца. Стои ми като премит. Винаги купувам от другият, със заоблените зрънца. По вкусен ми е. Аз ориз в тенджера не правя, освен, ако не правя лозови или зелеви сърми. Аз го правя така: Измивам много добре с топла вода една чаена чаша ориз. В тавата, дето ще го готвя, сипвам олио, добавям ориза, разбърквам го добре, докато стане прозрачен. Добавям кромид лук, чушки на ситно, домати, магданоз, червен пипер и смлян черен пипер. Към това слагам предварително сварено месо, или пиле. Наливам точно 3 чаши бульон от месото и слагам в загрята фурна. Когато поеме всичката течност ориза е готов. Много хубав става. Рядко правя бял ориз. Моите хора предпочитат с повече зеленчуци. Ако е посно ядене, добавям на ориза и нарязани гъби. По същият начин правя тиквички с ориз, с кайма и без кайма. Нямам провал. Рядко ми се налага да добавя по малко топла водичка, ако не е съвсем омекнал. Чашата с която меря ориза и течността е една и съща. Когато правя сърми, съотношението ориз вода е малко по-различно, защото докато правя плънката сипвам вода и после съответно не слагам три чаши, а по-малко. У нас ориз често готвя, защото го обичаме. Когато дойде зетко правя мляко с ориз. Там е друга работа. Сега сме на тема манджички Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 082

  Хайде на закуска-аз хапвам и бегом къде-пак на работа-като си почивах повече от 20 дена-хубаво ми беше.До обяд съм на работа и живот и здраве ще ходим на едно далечно гости-все по услугите-да пренесем един чужбински багаж, дано е хубаво времето.
  За темата в очакване на внуче и ние чакаме ли чакаме-но когато-само за здраве се молим, че без него за никъде не сме.3 месеца ММ кашля-какво ли не пи-не спира-вчера отидох при приятелката ми-тя е аптекарка и ме посъветва за кларнетин мисля че се казва за алергична кашлица-дано се оправи.
  Приятен отпочиващ ден Ви желая!

# 86
  • Мнения: 7 480
               Привет,момичета! Засрамих се   Embarassed и се появявам.Първо - пропуснах новата тема   Embarassed и за това само с емотиконче,че да не ви гоня из нежните половинки! Laughing
               За ориза - пропускам дебата,че вече всичко сте изяснили.У нас аз го обичам бял,а ММ - като при Фло! Laughing
               За празниците - честито на всички имали повод да празнуват имени,рождени дни-живи ,здрави и с късмет!
               Ние си бяхме с ММ у дома.Ремонтът ни се размина отново,че в този дъжд и студ не е за тази работа.Та пообикаляхме из магазините! Laughing Вчера си купих и нова прахосмукачка.Уж на разходка ,а се сдобих с нещо дето не бях решила да купувам в момента. Laughing
               При това и аз нещо не се чувствам съвсем добре и явно се боря с някой вирус.Та повече мързелувам.От утре ща не ща няма начин как да се получи това с мързела,че тръстиката чака!
               За темите - в повечето витае толкова отрицателна енергия,че губя интерес още с първото писане.Ни приемат,ни предават и явно тъпо и упорито защитават уж собствено мнение.Скоро четох една тема и се пробвах,ама......като не им стига култура и мисъл трудно коментираха постовете ми.Опитаха се да  плюят и.......се отказах да си тровя нервите напразно.
               Лек ден и аз да хвърля пижамата и да отида да си видя домочадието по етажите,че по празниците не успях.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 755
   Привет и от мен!
   Дидимити,благодаря за кафенцето.Преди малко станах и съм още по нощница,но с кафе.Тази пролет се спасих от такава кашлица с http://apteka.framar.bg/30027302/%D0%B5%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82% … 5-%D0%BC%D0%B3-10.  По препоръка на аптекарка го пих 10 дни,по 1 таблетка дневно.Кашлицата ми спря още на 5 ден,но трябва да се изпие до край.Изключително доволна съм,защото се е случвало да кашлям така по 2 -3 месеца и нищо не ми помагаше.
   Дидиа. добре си дошла! Да те посрещнем ли като нова?! hahaha
   Фло,тази рецепта за ориза,дето обича ТМ е традиционна за нашия край-"густо с ориз" Много обичам ориз,но ми качва захарта и ми се лепи светкавично.
   Тук има някаква мъгла,та се чудя, ако я чакам да се вдигне,дали няма да завали.

# 88
  • Мнения: 18 864


С малко закъснение  да честитя първи я рожден ден на моите внучета и  да ги похваля ,че точно вчера ,на девя станаха християнчета,кръстихме ги в църквата на семинарията в София.Да  са ни живи и здрави на бабите и дядото ,на мама и тати ,да растат умни и  палави!
Снимката  е от нета ,няма начин да сложа тяхна без разрешение.

# 89
  • София
  • Мнения: 8 469
Здравейте мацки!
Е ДИДИА, това вече си ТИ Hug. Ами тъй де.За да има читателки, трябва да има и писателки. Честито! Вярвам си си избрала добър помошник. Дълго да ти служи. И аз имам едно Горение и един Бош, ама си тъгувам по руският Тайфун - яка работа. Попадна ли му на мушка и мен ще налапа. Сега е на вилата, заедно с една Ракета, купена през далечната 1961. Работят и двете, и то много добре! У дома са по-модерните Simple Smile
ДИДИМИТИ, тенкю за закуската и кафенцето Simple Smile. Дааа, след дълга почивка не е лесно да се пренастроиш за работа.
Аз днес не мисля да лентяйствам, че ще вземе много да ми хареса. Дояждаме, измивам, прибирам и от утре нов ден, нов късмет.
Хубав ден и на вас. Болните съвсем да оздравяват, а тези дето се чудят дали да се раболяват, съвсем, ама съвсем да си го избият това от главата. Чухте ли?
Очаквам още от днес дружината да се събере и да разказва, да разказва...А ние да четем, да четем... Simple Smile

Ето, Борянка се появи, придружена от Яжка Hug Hug

НА БАБИНИТЕ БОРЯНКИНИ СЪКРОВИЩА ДВА ПЪТИ ЧЕСТИТО! ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА, ЧЕСТИТО КРЪЩЕНЕ! ДА РАСТАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДА РАДВАТ ВСИЧКИ!
БОРЯНКЕ, и на теб честита ти радост, честити ти християнчета!

ГРАДСКО, не знаех, че така се казва, ама ми харесва наименуванието Simple Smile
Отивам да набера цветя. Simple Smile

 За щастливата баба:     

Последна редакция: нд, 08 май 2016, 11:23 от Flo 51

Общи условия

Активация на акаунт