Януарска мама - 4

  • 39 819
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 273
Кате благодаря за отговора успокои ме  Peace

# 706
  • Мнения: 973
Christiana, дано по-скоро му мине на детенце.
Много си ми полезна с описанието на захранването. За пореден път-благодаря. Аз много бавно давам и увеличавам. Започнахме с тиква и все още сме на тиква с картоф. Ще допълвам с тиквичка, пащърнак, броколи и морков към картоф. Но не знам дали ми е правилен реда. После мога да си ги редувам всякак, нали?

Ние днес решихме да превъзпитаваме Матей, че нещо много се е разглезил и не го взимахме, когато той поиска. Малеее пак удари един рев, ушите му се напълниха със сълзи. Ама лошо се е научил-мрън-мрън и ние хайде при него. Иначе е кротък, като цяло, но бързо се насища на различни забавления и играчки и пак почва мрънкането за нас. Много се притеснявам да не го разглезим, но пък и да не сме прекалено строги. За сега с глезенето сме постигнали завидни резултати. Все му се радваме и той взе да злоупотребява.
Вие как се справяте с това?

Гери, радвам се да те срешна, тук! Ние се родихме през януари и затова сме си в януарската тема. Поздрави от мен и Матей в другата тема!

# 707
  • София
  • Мнения: 1 235
Lolr, здравей! Радвам се да те 'видя' Simple Smile
Момичета,благодаря за приема! Simple Smile

# 708
  • Мнения: 457
Gery80, добре дошла. Много здраве и прекрасно детство на бебока.

Моника напоследък и тя взе да злоупотребява с нашата любов. Вече почти не иска да заспива сама и чака да я люшкаме в шезлонга или да я разкарваме в количката. Когато и умалее шезлонга след някой друг месец не знам как ще се справяме с преспиването.  ooooh! Само вечер след банята и масажите заспива бързо след като излапа млякото, но тя тогава едвам гледа милата. 

Лолр, според мен правилен ред на въвеждане на зеленчуците няма. Аз по-голямата част ги дадох и сега ги давам както дойде, най-вече се ръководя от това да редуват такива, които затягат и такива, които я разхлабват като спанака на пример.

Гиги, да ти жив и здрав рожденика.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 641
Натурални кашите мисля, че ще запичат, но плюс плод или зеленчук мисля,че ще са ок.
Вашите бебета започнаха ли да скубят?
Аз не искам да оставям Сами да плаче. Той е бебе, щом ме вика има нужда от мен не само физическа, но и емоционална. Много скоро аз ще търся близост с него, а той ще бяга да играе, та се възползнам на макс да го гушкам когато иска.

# 710
  • Мнения: 125
Здравейте, мами,

да ви питам как сте с цикъла, че при мен странни неща се случват. Вече втори месец ми идва и в началото тече 5 дни много обилно, после 4--5 дни пауза, после пак     почва, ама е слабо и по-скоро като зацапване.  И така си откарвам 15 дни, според вас нормално ли е? Дали с времето ще се регулира само или трябва да отида на лекар?

# 711
  • Мнения: 159
Аз мисля , че понякога бебчовците трябва да се оставят да пореват, обаче на мен ,не ми се отдава. Хич не търпя да го чувам да плаче.не правя добре, но за сега не мога да се преборя със себе си.
Денерис, аз още нямам цикъл и нямам идея дали е нормално, но аз ако бях бих се консултирала със специалист за собствено спокойствие.
Мартинела, аз съм помъкнала количкатА, дрехи , играчки, козметика и това е. Повивалним, шезлонг, активна гимнастика , люлка и т.н. Ще взема от моя приятелка. Нейното момчемце е на 5 и тя си ги пази , но не ги ползва вече.Та за мой късмет ще купувам само кошарка.

# 712
  • Мнения: 159
И аз като Frozy смятам, че имат нужда от емоционална близост. Забелязах например, че Жорко си играе известно време, след което иска да се погушкаме. Взимам го, говоря му, гушкам го и след малко му предлагам друго занимание. Понякога се заиграва и го оставям, понякога се вкопчва в мен и не иска да го пускам - явно не му е достатъчно. И още си се гушкаме. Обожавам тези моменти и гледам да им се наслаждавам максимално докато мога.  newsm51
За скубането - да, скубе много, особено с едната ръчичка. Не стига, че ми пада косата, ами така съвсем нищо няма да остане от нея. Как обаче да му го обясня?! smile3505

deneris222, аз имам цикъл, но ми е редовен както преди. Най-добре се консултирай с лекар, за да си спокойна.

Бързам и да се похваля. Жорко почти пълзи. Тоест пълзи, но все още се придвижва бавно и мога да го слагам на спалнята без да заграждам с възглавници. Разбира се съм непрекъснато до него. Рано е, още няма шест месеца, но какво ли се учудвам, татко му е проходил на десет месеца... newsm53

От няколко дни изобщо не иска да стои в количката. Нося цяла зоологическа градина, отделно бибка и шише, но нищо не му задържа вниманието. Иска да е изправен и да гледа навън. Приготвих му летния кош и утре ще го пробваме. Струва ми се обаче доста твърд. Вие постилате ли нещо и ако да, какво? Сложих му само възглавничка.
Освен това постоянно се върти и все по-трудно му сменявам памперса и го преобличам. Представям си като проходи какво ще е... smile3506

Във вторник ще му бият ваксините и почнах да му давам Фенистил превантивно. Решихме, че няма смисъл да ги отлагаме, по-добре да минават, иначе само ще ги мислим. Притеснено ми е, но няма как. Дано всичко е наред. Ще обсъдим и захранването. Според мен си е съвсем готов. Вече не смеем да ядем и пием нищо пред него, с голям интерес ни наблюдава.  newsm03

И последно, че стана много дълго. Видяхте ли лидълските дрешки, които ще пуснат в четвъртък? Аз поръчах един комплект бодита, харесах и блузката с ананаса, но нали е момичешка и се отказах... newsm47

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 22:58 от black_ice

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 273
Аз прокървявах така странно за по 24 часа през 7 дни в петък бях на АГ каза че гинекологично съм здрава и е от хормоните и това че кърмя ги кара да бушуват и ако не е обилно /кръвоизлив/ не е притеснително всичко трчбва да се нормализира като спре кърменето до 3,4 месеца

# 714
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ох, тук във форума се зачетох в съдържанието на кашите в една тема. Ми то никоя не е еднокомпонентна и повечето са със захар, консерванти или други екстри. Как се захранва с толкова многокомпонентен продукт?
Мисля да купувам брашна и да си правя домашни каши. Първо ще добавя кърма, а после ще мешам с плод-зеленчук за вкус.
Мда, и аз се зачетох в съдържанието чак като се прибрахме. На опаковката пише, че е подходяща за захранване, а и Борко ревеше в количката като я купувах и нямах време да гледам. После ми се поизправи малко косата, но домашна каша не съм правила и ми се струва, че накрая може и да не я яде. Затова ще го захраня с тази, после ще минем на пюрета и като въведа плодовете, ще започна да му ги смесвам с домашна елда, ориз и т.н. Опитах я кашата, поне не е сладка. То за нищо няма гаранция в наши дни кое е полезно и кое не. Засега няма реакция, дано така да продължава. Praynig
Борко днес успя да се обърне по корем най-накрая! Сега вече ще трябва много да внимавам къде го оставям. Thinking
Аз не го оставям да реве, най-много за няколко минутки да отида до тоалетната или да приключа нещо, което правя в момента. Бебетата преди годинката не могат да се глезят. Те нямат сиво вещество все още и не могат да се контролират/манипулират. Т.е. ако едно бебе плаче, то има нужда от нещо-физическо, емоционално... Но със сигурност не се глези. Мадлен Алгафари го обяснява много добре. Който се интересува, може да потърси инфо. Hug

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 23:36 от Katia_N

# 715
  • Мнения: 337
И аз съм на секундата при Мишо като реве.  Мило ми е,  обичам го, а и Аз имам нужда да го гушна.  Вероятно приборите деца е така. А като го видя нахилен, иииии се разтапям. Баткото и той беше така. И до сега е така. Не ми пречи,  мило и любознателно дете е.
Гиги - има сайтове под наем. Виж ги ако искаш.  всичко има.
Вчера и днес сме предимно на ръце. Изкарах столчето за хранене,  виках си ще мога да го слагам там поне за 10-15 мин. Ехееее няма да стане,  струва ми се рано.  Мишо се буди през 3 часа през нощта - кърмя го, явно обаче няма нищо.  Едвам издържам вече, така ми се спи. Айде лека Ви

# 716
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
lolr, благодаря! Вървим към оправяне..

Иначе аз въвеждам по моя преценка. Честно казано, аз чист зеленчук дадох само първия път и следващите давам с вече въведените. Правя различни комбинации.. Купих си даже бурканчета и си ги варя, поне за 5-6 дни да имам. Чакам малкия да се оправи и ще вкарам лека полека броколи, карфиол, лук.. И още неща. Харесва ми да готвя за малкия, той яде с удоволствие всичко и нямам търпение да вкарам повече неща, че да му правя по разнообразни неща. Но за последователността.. Гледам ако е нещо запичащо, следващото да е разхлабваащо. Макар че на Алекс за сега, май само сливата му действа..

# 717
  • София
  • Мнения: 1 235
christiana_, радвам се, че малкия е по-добре. Ние утре сме на консултация и ще видим колко е наддал и какво ще каже педиатъра. Каката наддаваше повече и въпреки, че знам, че не трябва да ги сравнявам все го правя.  Wink С каката и аз така правех, готвех и затварях в бурканчета и ги редувах. То не може да сготвиш за 2 яденета само ..., а и не си заслужава.
Обсъждате захранването, което ми е много полезно. Мислех да го захранвам към 6м., но може да е от по-рано, но по-бавно.  Simple Smile
Днес се завъртя по корем и на ляво веднъж. Simple Smile Много се напъва да сяда, даже и в коритото.  Crazy Иска много внимание и гушкане. За мое съжаление не може да заспива сам. Нито през деня, нито през нощта, буди се 2-3-4 пъти. Много ми е хубаво да се гушкаме, но ми се иска да заспива сам. Не стои в количката повече от 15-20 мин. и се носим в кенгуру, ама почна да ми тежи и да ме болят краката.
Кажете според вас кое е удачно слинг или eргономична раница?

# 718
  • София
  • Мнения: 1 641
Гери, първо пробвай. Сами така и не иска да седи в слинг. Сега мисля да пробваме раничките. Ако и в тях реве ще си ходим с количката и на ръце. Не си стпува да дам двеста лева и да седи по ъглите раничката.
Сами сравнително сам заспива за около 30 минути вечер в шезлонга - с биба, баща му го люлее, аз му пея. Заспа веднъж съвсем сам докато си играеше в леглото под въртележката, но се събуди след 30 минути и го взех в леглото с мен да си доспи. Повече не се излъга да заспи под въртележката.
Аз спрях да го мисля, ще заспи ли сам. Все в един момент ще стане. Simple Smile Според сестра ми го глезя, аз пък търся най-мързелевият успешен вариянт. Така се наспиваме всички.

# 719
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Моя не спира да се върти.. Е сега, като е болен не толкова, ама пак се върти. Дано скоро открие как става работата и от корем на гръб, че иначе само ходя да го връщам като се размрънка.

И Алекс не заспива сам.. Сам заспива само в количката. Понякога се принуждавам и вкъщи да го бутам, че да заспи.. Тия дни са истерии.. Зъби ли са, какво са, ама нито на ръце, нито в кашарата, нито при нас.. Едвам го приспивам.

Лично на мен захранването ми е много интересно. Писна ми това мляко само Grinning сега повече разнообразие.. А и попринцип обичам да готвя, но сега рядко ми остава време.. Та поне за малкия се вихря в кухнята Grinning

Общи условия

Активация на акаунт