Пушихте ли по време на бременност?

  • 58 276
  • 324
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 230
След първите няколко мнения не съм чела темата. Но на авторката държа да кажа това:
Ще ставаш майка за втори път и все още не можеш да подредиш кое ти е по-важно: цигарите или здравето на децата ти. Останалото, което щях да пиша, ще ти го спестя.

# 61
  • Мнения: 2 721
В момента в който видях положителния тест ги спрях. В 33г.с съм и не съм си позволявала да запаля , това да тровя детето си заради моето удоволствие не го разбирам!! Не те упреквам , но за 9 месеца (а ако кърмиш после- още малко) да ги спреш не е болка за умиране, малкото бебче не заслужава това, прочети за вредите и може да се решиш!! ..волята е всичко!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Нека някой още се чуди как се успявало. Желание и воля както за всички останали неща.

# 63
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
по тоя повод да питам има ли влияние пасивното пушене за плода?

# 64
  • Мнения: 1 775
по тоя повод да питам има ли влияние пасивното пушене за плода?
Гълташ същите отрови, даже и без филтър.

# 65
  • Мнения: 11 909
по тоя повод да питам има ли влияние пасивното пушене за плода?

Е ако си само случайно/инцидентно около пушач и  дишаш дима на една цигара едва ли, но ако си системно в компанията на такъв т.е. стоите цяла вечер с мъжът ти и той 4-5 часа пуши до теб естествено, че ще вреди.

Ето една статия http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_6692.html

# 66
  • Мнения: 155
Аз пушех 1 кутия за около 4,5 дни. Много се надявах чудото да е станало и си казах, че ако видя 2те чертички ги спирам изцяло и така и стана. Нооо както казах и преди това не пушех много, така че не ми беше никак трудно и изобщо не ми липсваха цигарите. Ти не си 1вата, няма да си и последната, така че щом ти се пуши пуши си, просто се опитай да ги ограничиш максимално. Успех ти желая  Wink

# 67
  • Мнения: 141
Да чукна на дърво и двете ми деца са здрави и добре, преди да забременея пушех приблизително по кутия дневно, като разбрах и двата пъти се посъветвах с гинеколога си и каза че щом като не мога да ги спра да ги огранича до минимум 3-5 цигари дневно. (Явно нямах и все още нямам "волята" да ги спра). Опитах и не ми се получи защото постоянно бях изнервена в тези периоди. В крайна сметка гинеколога ми каза това и добави че не трябва организма на една бременна да бъде под стрес тъй като той би могъл да окаже много по значимо влияние за плода от 3-5 цигари дневно. При мен обаче играеше много важна роля какво ми е забранено и какво не, като си забраних цигарите се побърквах буквално, като ми ги разрешиха макар и ограничено съм имала дни в които да съм изпушвала само една. С други лекари също се посъветвах и в общи линии едни и същи отговори. Авторката, пожелавам ти лека бременност, леко раждане и едно здраво бебче  bouquet Каквото и да решиш обаче знай че си е за теб и детенце. Успех!

# 68
  • Мнения: 1 067
Супер, намерила си лекар, който за успокоява съвеста ти, изобщо до воля не се е стигало ...

# 69
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
В момента в който видях положителния тест ги спрях.

   И аз така. Та до ден днешен (бях пушач повече от 20 години, по кутия, кутия и половина дневно  Embarassed).

# 70
  • Мнения: X
На кака ми и двете деца имат астма, пушеше и през двете бременности. Моя приятелка също е с дете с астма, поради същата причина. И пак не си взе поука, тъй като и с второто не спря цигарите, а то се роди 2,500 преносено. Правете си изводите. Не разбирам бременни, които НЕ могат да спрат цигарите. Аз можах да ги спра (половин година преди да забременея), не виждам защо другите да не могат.

# 71
  • Lovech
  • Мнения: 31
На кака ми и двете деца имат астма, пушеше и през двете бременности. Моя приятелка също е с дете с астма, поради същата причина. И пак не си взе поука, тъй като и с второто не спря цигарите, а то се роди 2,500 преносено. Правете си изводите. Не разбирам бременни, които НЕ могат да спрат цигарите. Аз можах да ги спра (половин година преди да забременея), не виждам защо другите да не могат.
Майка ми цигара не е палила през живота си,  а аз имам астма.

# 72
  • Мнения: X
Няма значение, говорим за доказаните вреди от пушенето по време на бременност и не само.

# 73
  • Мнения: 1 464
Пушещите бременни изобщо няма да ги коментирам. Всеки си знае за себе си.

Аз съм в потрес обаче от лекарите, които масово раздават съвети от типа на "Намали ги до 5 на ден и всичко е ок.", "По-добре си пуши като ти се пуши, да не си стресираш организма"....

За мен, лекаря трябва в прав текст да заяви "Госпожо, пушенето по време на бременност крие множество рискове за бебето ви. Но това все пак си е вашето тяло и вашето бебе, така че си преценете какво ще правите." Така, всеки сам ще носи собствената си отговорност и няма да има, ако не дай си Боже нещо се случи, "Ама той лекаря ми каза, че може и че не е толкова опасно".

# 74
  • Мнения: 462
Спрях ги, като видях теста. Пушех по кутия и половина на ден (основно заради естеството на работата ми). Пропуших като спрях да кърмя. През цялото време цигари сънувах. Обичам пушенето, но съм способна да тровя само собствения си организъм, не и този на бебето.
Ps: Сега покрай малкия не се пуши, дори и навън близо до него цигари не се палят. И съответно след всяко пушене си мия ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт