Брак с чужденец - Пакистанец

  • 40 953
  • 311
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17
Просто при поставени такива условия " Аз не мога да оставя мама и т.н. сами" - почваш да се колебаеш и да се чудиш би ли могло да се получи. Идеята за този брак дойде съвсем неочаквано - просто в Дубай не можете да живеете официално без брак.
 Не съм готова на чак толкова много компромиси - затова ми беше интересно да видя какво се е случило при други двойки.

# 76
  • София
  • Мнения: 30 225
Добре, ако и ти кажеш "аз не мога да оставя мама сама"? Какво ще каже той? Ако му кажеш: "Те всички религии са еднакви, само историите са различни, би ли приел християнството, за да се чувствам аз и сем-то ми по-добре"?

Защо не ги поставите тези мъже при равни условия? Нека пък той да направи компромисите като е толкова влюбен.

# 77
  • Мнения: 19 264
Просто при поставени такива условия " Аз не мога да оставя мама и т.н. сами" - почваш да се колебаеш и да се чудиш би ли могло да се получи. Идеята за този брак дойде съвсем неочаквано - просто в Дубай не можете да живеете официално без брак.
 Не съм готова на чак толкова много компромиси - затова ми беше интересно да видя какво се е случило при други двойки.

Нали мама и сестрите в момента са сами, без него живеят? От какъв зор ще започне да живее с тях баш, когато се ожени?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
   Наскоро по новините даваха репортаж за българка, която се е омъжила за турчин. В последствие, той решава да се откаже от исляма и да приеме християнството. Този случай, обаче, е "бяла лястовичка" на фона на всички останали чудовищни истории, които чуваме за българките, омъжени за араби. А и да не забравяме, че Турция до голяма степен е светска и дори в много направления – почти европейска държава. За арабските държави, за жалост, не може да се каже същото...

# 79
  • Мнения: 25 869
Да се върнем на първа страница, а именно: Бягай с 200 от тоя.
Повярвай ми на 29 само, имаш време да намериш подходящ мъж.

# 80
  • София
  • Мнения: 30 225
   Наскоро по новините даваха репортаж за българка, която се е омъжила за турчин. В последствие, той решава да се откаже от исляма и да приеме християнството.
Скрит текст:
Този случай, обаче, е "бяла лястовичка" на фона на всички останали чудовищни истории, които чуваме за българките, омъжени за араби. А и да не забравяме, че Турция до голяма степен е светска и дори в много направления – почти европейска държава. За арабските държави, за жалост, не може да се каже същото...

Именно. Аз точно тава питам. Нали в брака двамата са равноправни, да поставят мъжете си в позиция на избор и правене на компромиси. Какво са се примирили и се чудят какво да направят, че да им угодят. Като ги чета, чак се успокояват, че така им било по-добре. ooooh!

Скрит текст:
Една съфорумка пишеше, че се загръщала с нещо на плажа, че мъжът ѝ не бил доволен от банския ѝ и тя, моля ви се, се убедила, че така увита ѝ било по-комфортно. ooooh! Прав бил!!! (омъжена за мюсюлманин).

Децата им все Рами, Рамзи, Хасан и т.н. Защо не го кръстят Иван, Георги, нали мъжете им много ги обичат?

# 81
  • Мнения: 8 858
Здравейте отново. Не съм се уплашила, но още в началото ПОМОЛИХ за адекватни отговори на хора, минали през подобно нещо с индиец или арабин или с близки такива познати. Какво да отговоря след като изчетох, че съм дебела, грозна и какво ли не.... Не бих си качила снимка, но определено имам достатъчно друг избор, тъй като пътувам често по работа и проекти ( но не съм успяла да се влюбя в друг....) Пакистанките в неговото обкръжение са много красиви, не знам защо всички мислят, че там има само " цигани". Аз не съм срещала много чужденци с по-добър английски от неговия, цялото му семейство са завършили в Британски университети.
 Майката е традиционна, не говори английски за съжаление. Държеше дъщерите и да се изучат добре. В процес на женене са, идея нямах и аз коооолко претенции имат тамошните жени за мъж. Пък и той да е от богато семейство, пък да може да я гледа, пък да живеят еди къде си.... Отказаха дори на един известен пакистански доктор в Америка.

Говориш все едно си срещала майката и сестрите, и си била в Пакистан. Не ти ли звучи малко фантасмагорично цялата работа? Били бедни, защото бащата бил починал, а той не се е оженил, понеже се е налагало да издържа майка си и сестрите си, но в същото време всички са завършили британски университети. Аз имах познати от моя университет, араби, които са с много по-висок стандарт от индийците например, а пък самите индийци са с по-висок стандарт от пакистанци, та пакистанци емигрират нелегално в Индия, и те винаги са казвали, че среднозаможно арабско семейство, с жив глава на семейството, може да си позволи по едно дете да издържа в чужбина да учи и това най-често е първородният син, и то не в най-скъпите университети. В приоритетите им женитбата на първородния син и продължаването на рода е много, много по-високо, отколкото образованието на жените в семейството. И ти искаш да кажеш, че няма пари да се ожени, затова на близо 40 още е ерген, обаче едновременно той е учил в чужбина, издържал е майка си и сестрите си, и им е платил скъпо образование в британски университети. Сестрите му, предполагам, че са  близо до неговата възраст, сигурно най-младата е поне около 30-годишна, доста напреднала възраст за първи брак на мюсюлманка, от бедно семейство са, а пък имат претенции кой щял да ги вземе за жени. Там жените остават неомъжени до такава възраст, че и доживот, единствено ако са много бедни.

Много точен разбор на ситуацията Peace Сестрите на 18, 26 и 35 - вече разведена. Освен това има и още 2 сестри-вече женени. Shocked Колко ли парици  струва на семейството жененето на тия 5 сестри...х 50 хилки за всяка, че една се и развела и сега пак на сергията....леле...Че и претенции, на които не вярвам даже на йота. Британски университети за 6 деца(!) Shocked Shocked Тук американския университет е по джоба на твърде малко българи, едва ли британските в Пакистан са леснодостъпни...Либерални и независими хора, с претенции, искат най-доброто, в това число и сгодна женица, да приеме исляма, иначе....мама.... Crossing Arms
Тая тема ще ме спука от смях Twisted Evil
Подновявам предложението си: погрижи се за себе си, жено, и си намери европеец. По-голям изглед за успех имаш, отколкото да се справиш с подобна рода. Предполагам, че си си представяла как ще живееш като арабска принцеса в Дубай. Обаче принц ти трябва, а такъв не се вижда на хоризонта.... Whistling

# 82
  • Мнения: 32 381
Казвам ви, че авторката се готви да напише бестселър и да надмине успеха на "Не без дъщеря ми" или пък ще се казва "Не без сина ми"  Joy hahaha

# 83
  • Мнения: 25 869
Казвам ви, че авторката се готви да напише бестселър и да надмине успеха на "Не без дъщеря ми" или пък ще се казва "Не без сина ми"  Joy hahaha
Но много достоверно звучи от нейната клавиатура, допускам че пакистанеца послъгва Crossing Arms

# 84
  • София
  • Мнения: 30 225
Казвам ви, че авторката се готви да напише бестселър и да надмине успеха на "Не без дъщеря ми" или пък ще се казва "Не без сина ми"  Joy hahaha

За съжаление много от тях не споделят патилата си на всеослушание.

Аз след всяка подобна тема си задавам въпроса: "Как е възможно да има толкова наивни жени????". Отговор още не съм намерила.

# 85
  • София
  • Мнения: 718
Бас държа,че е бил женен или има жена,която е в Пакистан.Ама нещо забравя да спомене за нея. Wink

# 86
  • Мнения: 19 264
Всъщност е крайно съмнително, че авторката говори за зестра от 50 хиляди евро за всяка от сестрите. Еврото  не е водеща валута в Дубай (американският долар е водещата от чуждите), нито на "Индийския субконтинент", в частност - в Пакистан.  Между другото, средната месечна заплата в Пакистан е 255 американски долара: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_average_wage
Естествено, стандартът им на живот и цените са сравнително ниски, но все пак фактът си е факт. С това заплащане трудно един човек би събрал 250 хиляди евро (защо пък евро) за зестра, колкото и наследство във вид на имоти да има, защото и имотите не са скъпи там. А и как 18-годишната сестра вече е завършила британски университет?

# 87
  • София
  • Мнения: 30 225
Тя говори за тези, които са омъжени във Великобритания. Аз така разбрах.

# 88
  • Мнения: 25 869
Тя говори за тези, които са омъжени във Великобритания. Аз така разбрах.
Пак не е евро. Паунд е.

# 89
  • Мнения: 19 264
Тя говори за тези, които са омъжени във Великобритания. Аз така разбрах.

Е, във Великобритания ще им искат зестра в евро ли, или пък от цялото семейство, завършило британски университети, 18-годишната е започнала на 13 следването си? Дори и 100 хиляди евро за двете сестри да е. Как един пакистанец, нямащ пари да си купи жилище, събира подобна сума, че и му остава достатъчно за живеене и на него, и на цялата многолюдна фамилия.

Общи условия

Активация на акаунт