Непланирана бременност - как продължихте напред

  • 29 379
  • 375
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Съчувствие не търся, разбиране е точната дума.

# 346
  • Мнения: X
Според мен, не ги пиеш редовно тия хапчета...

# 347
  • Мнения: X
Защо така реши? Някаква твоя фантазия ли е?

# 348
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Птичке, щом пишеш в темата и излагаш толкова подробности за себе си и обстоятелствата около теб, заначи търсиш съвет, решение или просто съчуствие/подкрепа.  Имаш ги  Hug. Не е лесно да си майка. Значи да загърбиш целия си досегашен живот, дори да пожертваш някои амбиции и житейски планове и да обгрижваш едни ревящи, неблагодарни и вечно искащи нещо от теб писукнчета (макар ти вече си го минала този бебешорски период и би трябвало по-ведро да гледаш на нещата). Та през това време докато ти жонглираш със сто неща, твоят мъж най-вероятно си живее почти както преди и те гледа недоумяващо, когато истерясваш за нещо дребно. Ако към това се прибавят и отговорности на работно място съвсем....При нас най-големите кризи бяха, когато двете ни породени момиченца  - второ и трето бяха бебета. Аз не знаех на кой свят се намирам от изтощение и пр, а исках да свърша сто други неща различни от това да бутам колички и да сменям памперси. И мъжът ми бая си ги отнесе тогава. Пак ме изтърпя.... В крайна сметка - правиш, каквото е нужно, за да оцелееш - и психически, и физически. Майка много ми помагаше тогава с бебетата, макар да създаваше допълнително напрежение, наехме жена да чисти къщата и прочие. Мъжът ми много се занимава с децата, но домакинската работа му е меко казано чужда.  След две години почнах работа, за която трябваше много подготовка и тогава децата бяха почти ежедневно при бабата. После дори докторат защитих. И последваха едни четири-пет много спокойни години, в които бях отново много влюбена и щастлива. Просто, когато напрежението е голямо най-лесно е да се нахвърлим върху най-близкия, още повече, че той е пряк "виновник", за основния ни товар - децата. Аз също съм го правила и не се гордея с това. С четвъртото дете не съм спирала да работя нито бременна, нито той като бебе. Работата ми е гъвкава и позволяваше да съм вкъщи поне половин ден. Бабата отново беше ангажирана. Наехме и допълнително човек да идва половин ден да чисти и готви. В България трудът е толкова евтин, че даже ме е страм като си спомня колко малко й плащахме, а колко ни облекчаваше живота. Е, сега сме в чужбина и нямаме нито баби, нито помощници в дома и доста по-скромно се налага да живеем - та трябва някак да се спасяваме сами. И пак изтерясвам от време на време, но поне се познаваме по-добре и не стигаме до кризите от преди.  И да, мъжът ми ме е подкрепял теоретично, но ако нещо съм правила, то е защото аз съм си организирала нещата да станат както съм искала да станат. Честно, не виждам и с какво повече можеше да помогне. Ако съм искала нещо от него конкретно - обичайно съм го получавала, но да му се ядосвам, че не е сготвил, изчистил и изпрал е меко казано смешно...
Нищо от горното нямаше да е възможно, ако не бях вярваща (всъщност станах на втората година от брака ми и съм убедена, че без това отдавна да съм се развела). Бог има много общо с целия ти живот, особено със семейството ти и начинът, по който ти се отнасяш към съпруга си. И няма нищо робско в това, както изкоментираха предишните потребителки. Той ми помогна да променя мисленето си и обстоятелствата около мен по чуден начин се стичаха, за да ми съдействат, в каквото правим. Без него каквито и да е съвети - промени това, онова, и пр. ще бъдат празни и лишени от смисъл. Ти и мъжът ти ще си останете грешни и егоистични същества, които съвсем естествено е да мислят основно и само за себе си и дори няма да осъзнаете къде всъщност е проблемът. Пиша ти много лични неща и се надявам - не само ти, но и другите съфорумки да подходят с необходимото уважение.

# 349
  • Мнения: X
Птиченце, не ти достига потенциал, откажи се.
Слаба си в играта. Тренирай, може и да задобрееш и да приложиш успешно манипулациите си и извън този форум. Засега си само смешна и жалка в отчаяните си напъни да излезеш от лай..та, които сама произведе.

# 350
  • Мнения: X
Точно това е и причината да пиша от името на себе си и да не се крия. Има доста хора, които споделят подобни възгледи, и всъщност, не виждам причина да са остракирани. Разни хора, разни преживелици, изглеждащи на 'нормалните' хора - шизофренични. Без да знаят значението на думата даже, считащи, че са вся и всьо. Мисля, че има място и за различни преживявяния.
Доста хора ми писаха на лични съобщения, които ги е страх да се представят с реалните си мнения. Преди споделянето ми за хероиновата зависимост. Хора, които изпитват страх да напишат, че ползват помощта на терапевт. Мисля, че мястото на всички нас е тук.

Валерина, на теб ще кажа само, че съм живяла 20 години с човек като теб, мразещ всички и всичко, което е различно от него. Това ми даде сили да изразя себе си, независимо от всичко.

Фабия, на теб лично, както и на Иванула и на Сметанапалата, благодаря за подкрепата и разбирането, чета с изключително удоволствие житейската ви мъдрост...
Човечето, както винаги, беше на мястото си и изрази становища за мъжете от 21 век, които неимоверно много ценя.

Последна редакция: чт, 12 май 2016, 23:29 от Анонимен

# 351
  • Мнения: X
О, да, лъжците, манипулаторите, както и хората с тежки ментални проблеми са нещо доста различно от мен-права си.
Но нямам причина да мразя такива хора, макар и различни от мен. Тях мога само да ги съжалявам Peace

# 352
  • Мнения: X
интересен начин да изразиш съжаление към някого
Птиченце, не ти достига потенциал, откажи се.
Слаба си в играта. Тренирай, може и да задобрееш и да приложиш успешно манипулациите си и извън този форум. Засега си само смешна и жалка в отчаяните си напъни да излезеш от лай..та, които сама произведе.
отчаяните си напъни, да изляза от форумски мнения, които отричат съществуването на бивши хероинови наркомани. Ти наистина ли?

# 353
  • Мнения: X
Изключително смислено изречение направи. Смени дилъра. С положителност ти смесва с пудра захар и вар. Wink

# 354
  • Мнения: 14 170
Първите пет страници беше "излъга, че ще ме пази, но ме забремени". Следващите пет страници - "той е безотговорен, не мога да разчитам на него, всичко върша аз, той взима пари на заем, аз ги връщам". После пет страници - "той имаше зависимост, аз бях до него, а мен ме насърчава да пия АД, които комбинирам с алкохол, никой няма да ме иска с две деца". И съвсем накрая - "той беше хероинозависим, толкова сме преживели, по-добър е от всички вас, много ми е добър". Темата била и други да споделят за живота с бивш хероинозависим, но е озаглавена "Непланирана бременност". Rolling Eyes А по-скоро е "Хем сърби, хем боли".

# 355
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Чак ми стана неудобно заради авторката Embarassed

Нощна птица, не е хубаво това, което правиш.
Ако търсш помощ, трябва да си откровена, а не  да  готвиш манджи от полуистини, лъжи и фантазии.
Лично аз започвам да  мисля, че децата ви са  в риск.
Той- от черен по- черен, бивш хероинов наркоман; ти- със зависимости и  определено-  със сериозни психични проблеми.
Дано някой те  познава коя си и и  да сигнализира в социалните служби, че децата ви  се отглеждат в ненормална обстановка.

# 356
  • Мнения: X
Кой реши, че търся помощ? Попитах, както пише в първия пост - конкретни неща. След това започнаха разпитите и разкостванията...

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 09:27 от Анонимен

# 357
  • Мнения: 3 916
Кои са дейностите, които може?
За моя мъж ли да кажа? Simple Smile защото за на авторката не знам. Да се седнат и да обсъдят какво още може да поеме като задължения. Но да говорят спокойно и с добро. Защото с "искам, длъжен си" най-много още повече да се запъне като магаре на мост.
Ако не могат да постигнат консенсус, раздялата е много по-добър вариант от сълзи, антидепресанти и алкохол.

Темата май не е за твоя и не, не питам за твоя. Питала съм Нощна птица.

В какво се е превърнала темата??? Confused

Вадят се вече какви ли не неща, не знам.
Изначалната идея, за лъжата, за липсата на доверие се разми сякаш в разни обвинения. Confused

# 358
  • Мнения: X
Кои са дейностите, които може?
За моя мъж ли да кажа? Simple Smile защото за на авторката не знам. Да се седнат и да обсъдят какво още може да поеме като задължения. Но да говорят спокойно и с добро. Защото с "искам, длъжен си" най-много още повече да се запъне като магаре на мост.
Ако не могат да постигнат консенсус, раздялата е много по-добър вариант от сълзи, антидепресанти и алкохол.

Темата май не е за твоя и не, не питам за твоя. Питала съм Нощна птица.

В какво се е превърнала темата??? Confused

Вадят се вече какви ли не неща, не знам.
Изначалната идея, за лъжата, за липсата на доверие се разми сякаш в разни обвинения. Confused
И сигнали в социалните... сама ще се обадя, на кой телефон?

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 09:27 от Анонимен

# 359
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
Аз мисля,че авторката има нужда от професионална помощ.
Може би добър психолог...

Общи условия

Активация на акаунт