Грижи и оформяне на къдрава коса

  • 18 444
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 168
Поръчвам от Amazon - https://www.amazon.co.uk/TRESemm%C3%A9-Platinum-Strength-Leave-T … ent/dp/B00EM6CMUE

Ползвам го от много време, но предполагам има и много по-евтини от този, не е направил някакви чудеса с косата ми, просто е по-лек и мирише приятно.

# 31
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
а да ви питам с какво се разресвате ,специално като се заплетат  отзад косите? какво ли не ползваме- четки, гребени ,спрейове, балсами без измиване!

# 32
  • Мнения: 2 622
Аз най-лесно разресвам с четка с метални зъби - кой каквото и да ми говори, до този момент по-ефикасно средство да си разплитам косата не съм срещала. И гребен съм ползвала, и четка с естествен косъм - не и не (тази четка ми прави косата ужасно пръхкава и стои като изтощена)! До преди година бях с къдрава коса до кръста. Ресането в банята с кофа балсам отгоре.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз се реша с много едър мокър гребен, със заоблени върхове. Но моята коса е много тънка и не особено гъста и не се заплита чак толкова.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз също се сресвам с четка,пластмасова, обикновена! Гребените ужасно ме скубят и нервират. Сресвам се единствено като си мия косата и си помагам с маска.
 Това което най-много ми харесва на къдравата ми коса е, че както си легна, така се събуждам  Wink
 А аз да попитам,колко често си миете къдравите коси? Преди като ми беше до кръста я миех по два пъти в седмицата. Голяма мъка. После ми писна и я отрязах до раменете и понеже къдриците стърчат нагоре и скалпа ми диша, косата ми изобщо не се омазнява и мога и седмица да не я мия. Преди две години открих и шампоан,който е с невероятен ефект върху моята коса и скалп.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз мия два пъти седмично, но пак казвам - моята е тънка и бързо губи обем и форма.
За ресането - сега сетих, че една приятелка, чиято коса е къдрава, гъста и до кръста се реши с обикновенно детско гребло за пясък.  Joy

# 36
  • Мнения: 512
Аз също се сресвам с четка,пластмасова, обикновена! Гребените ужасно ме скубят и нервират. Сресвам се единствено като си мия косата и си помагам с маска.
 Това което най-много ми харесва на къдравата ми коса е, че както си легна, така се събуждам  Wink
 А аз да попитам,колко често си миете къдравите коси? Преди като ми беше до кръста я миех по два пъти в седмицата. Голяма мъка. После ми писна и я отрязах до раменете и понеже къдриците стърчат нагоре и скалпа ми диша, косата ми изобщо не се омазнява и мога и седмица да не я мия. Преди две години открих и шампоан,който е с невероятен ефект върху моята коса и скалп.

Какъв е този шампоан?

# 37
  • Мнения: 2 622
И моята я мия два пъти седмично - преди като бях с дълга коса и сега, когато съм с къса пак. Не съм забелязала някаква разлика в замърсяването. Пипа, и аз съм много доволна от факта, че не ми се налага сутрин да стърча пред огледалото заради косата (особено както обичам да си поспивам повече). Признай си без бой, кой е този шампоан? Grinning

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Добре де, четките не ви ли развалят къдриците?  newsm78 Аз ако се среша с четка нямам къдрици, а едни равни вълнички като уши на кокершпаньол. Покажете някоя снимка какви точно четки ползвате?  newsm78

# 39
  • Мнения: 4 009
Мия си косата на 2 дни,но забелязвам че вече не ми е така къдрава както преди,по-скоро чуплива.От години си боядисвам само корените,не я третирам кой знае колко и не мога да си обясня защо така ми развалиха къдричките. Rolling Eyes
На Велафлекс пяната за къдрици много ми харесваше,но не я намирам вече.

# 40
  • Мнения: 2 590
Косата ми е средно къдрава, не е само чуплива, но не и на ситни къдрици тип пружинки.
Ползвам си пяна за коса на Тафт- червената. Не се води най-силна фиксация, но пък на мен лично ми я фиксира най-добре. За жалост все по-рядко я намирам и подозирам, че е спряна от производство и в момента продават останалите количества. Взех си черна с фиксация 6 и не ми я прави по същия начин.
Сега търся с какво да я заменя.
Иначе косата ми беше дълга до кръста, но от няколко дена се подстригах на пластове и с яко филиране, че много се заплиташе, едва я разресвах и постоянно се скубех. Реша я само като я мия. То няма и как иначе като я намажа с пяна и се втвърди. На другия ден само леко навлажнявам и оправям с ръце.
Реша с подобен тип гребен

# 41
  • Мнения: 4 009
И аз ползвам подобен гребен и то само под душа докато разресвам с балсама.

# 42
  • Мнения: 545
http://zakosata.com/selctive-now-curl-styling
гела за къдрици на Селектив  лепкав ли е при нанасяне?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Аз с няколко дни закъснение,но за тези които питаха това е шампоанът  от който съм хипердоволна
https://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani/shampoan-za-suha … ng-shampoo-400-ml

# 44
  • Мнения: 9 155

Това е балсама който ползвам за ...енти път  Laughing
Без отмиване,на Avon ,това е новата опаковка.
Аз съм доста къдрокоса мацка,от тези с пружинките  Laughingи съм ползвала сигурно от всичко за оформяне,то вакса,пяна,емулсии някакви,гелове и този кърл крем който сте постнали.Ами от всички ми се слепва косата,имам го и момента кърл крема,но с този балсам се родих,косата ми е ефирна ,мека..много съм доволна,препоръчвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт