КОЗУНАЦИ - 2017/2018

  • 107 892
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Scotland
  • Мнения: 1 405

Ето ги моите хубавци от килограм брашно Simple Smile

# 496
  • Мнения: 14 103
Изглеждат прекрасно. Ако знаеш как преглъщам пред монитора... smile3504

# 497
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Изглеждат прекрасно. Ако знаеш как преглъщам пред монитора... smile3504
Благодаря  bouquet

P.S. Най-после докарах тънка кра, която с нокът се пробожда  Mr. Green Това ми е мечтата от няколко години, в които се мъча да пека козунаци  Laughing По съвет на майката на моя колежка, пекох ги около половин час на 125 градуса и после увеличих на 160 градуса, като пекох още половин час.  Козунаците са идеално изпечени, кората отвсякъде е фина и крехка, едва го държах, докато беше топъл, защото можех да го нараня. Сега като изстина е чудесен, мек и тънкокор  Mr. Green

# 498
  • Мнения: 13 191
Козунаците пека покрити с алуминиево фолио, 5-6 минути преди края на печенето махам фолиото. Винаги стават с тънка коричка.

# 499
  • София
  • Мнения: 11 721
Показвам, душа, както винаги. Simple Smile
Много съм доволна, както и предния път.  Сутринта в 8ч. беше пораснало тестото тройно, на балкона. .....................................
Раз-ко-шен!!, Разкошен отвътре!!  chef

# 500
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Благодаря, душаHug

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Дзаг... Simple Smile
Козуначе у нас. Simple Smile  Не можах да отчупя парчето за снимката... страшни конци...  Crazy
Коричката тънка, плетката на ниво...  Heart Eyes

   

# 502
  • Мнения: 7 290
Превъзходен bouquetДруго не мога да напиша,мляс,мляс(както казват малките) chefмайстор от класа Hug

# 503
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Няма жега, няма пек, Моренка с козунак е все напред. Simple Smile Страхотен е. Аз чистосърдечно си признавам, че в топлото време не ми се занимава с козунак, но с удоволствие бих си хапнала, ако някой ми направи. Wink

# 504
  • Мнения: 13 191
Но е страхотна идея, в този топлик ще втасва по-бързо. В събота ще направя.

# 505
  • София
  • Мнения: 634
А аз - утре.

# 506
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Благодаря ви, Дени, Криси!  Hug
Аз пак ще правя тези дни, че този беше за скъпи гости и свърши.

# 507
  • София
  • Мнения: 11 721
Няма жега, няма пек, Моренка с козунак е все напред. Simple Smile .........................
Joy Joy
М...да, така е. Браво, Моренче, жестока си!   chef Нямам сила  в тези горещини, невъзможно е. Ти как я караш там където си... не знам. Климатик, климатик, не си е работа. Жега ми е. Не става сега.

# 508
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
При нас днес е мрачно, хладно и за закуска замесих едни козуначени гевреци. Ето ги:


Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 10:23 от Jinxey

# 509
  • Варна
  • Мнения: 1 201
Здравейте момичета! Влизам за съвет към майсторките bouquet Реших да изпека от кифличките на Джемма, но като погледнах пакета брашно на него пише тип 650 Shocked. Купих го от Лидл преди 10 тина дни. Та питането ми е, ще станат ли кифлички от него. Ако не, дайте съвет какво да го правя, че съм взела 2 пакета по 2 килограма. Дано поне за мекици стане , ако не стане за козуначени кифли.

Общи условия

Активация на акаунт