КОЗУНАЦИ - 2017/2018

  • 107 829
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
При нас Великден е днес и метнах един козунак по на Моренка рецептата.

Не е нещо особено, в смисъл, най-обикновен козунак като на всички ви тук, но за да не съм само гледаща отстрани. Wink А и аз не съм им майсторка. Сложих стафиди и сладко от праскови, но толкова се наду, че сладкото ми направо се загуби в тестото. Simple Smile

Иначе е много вкусен, половината замина вече. Има малки конци, защото не усуквах и не плетох особено.

Като за веднъж годишно съм доволна от резултата. Отгоре не е изгорял, но така го снимах. 😃



# 721
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Честито Възкресение Христово, Криси и при всички католици!

# 722
  • Мнения: 6 730
Венета, благодаря за комплимента!  Hug
Имам някои грешки, но ще коригирам. Peace
Хриси, прекрасен козунак. А подредбата на масата е страхотна! Много се радвам на твоите снимки! Поздравления! Hug

# 723
  • Мнения: 14 088
Козунаците ми със сметана са готови и половината са вече изядени.








На единия плънката е локум и течен шоколад, а на другия - домашно сладко от нектарини.

# 724
  • Мнения: 6 730
Браво, Дара!  smile3501

# 725
  • Мнения: 46
Момичета, пробвайте това:
kozunak.top
уникални конци, но е адски дълго за четене
при мен пробните се получиха фантастични!


Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 11:43 от -ral4o-

# 726
  • София
  • Мнения: 2 888
Ралчо, с хлебопекарна ли го правихте или на ръка?

# 727
  • Мнения: 46
Ралчо, с хлебопекарна ли го правихте или на ръка?
Месенето е в хлебопекарна само. Печенето в нормална фурна.
В хлебопекарна пробвах да пека, пак има конци, обаче става много грозен, като тухличка малко.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 888
Мога ли да попитам каква хлебопекарна имате?
Аз още нямам и мислех да пробвам с месене на ръка. Но пък може и да е дошъл моментът да си купя Wink

# 729
  • Мнения: 6 713
Мога ли да попитам каква хлебопекарна имате?
Аз още нямам и мислех да пробвам с месене на ръка. Но пък може и да е дошъл моментът да си купя Wink

И аз съм на тази вълна. Не ми се получават месени на ръка, просто нямам такъв опит, рядко меся питки, козунаци, и съм решила да си купя. За печенето и аз предпочитам да е във фурната, месенето е по-трудната част за мен.

# 730
  • Мнения: 14 088
Благодарение на хлебопекарната, месенето на козунаци се превърна за мен в детска работа. Само слагам продуктите и следя да стане мека, еластична топка. Единственият допир с тестото е оформянето на фитили. И аз пека във фурна. Направо се родих с хлебопекарната.
Да споделя, че вчера козунаците бяха с брашно за козунаци на София мел. Това от Лидъл - Кастело, тип 650 е в пъти по-добро. С него козунакът е целият в конци, докато с това на София мел, което уж е за козунаци, не са толкова много. Но важното е, че се получават безумно вкусни и не мога да се спра да ям. По-доволна съм, че цялото семейство ги харесва и се изяждат на един дъх.

# 731
  • Мнения: 7 287
Даре,извинявай-всички красоти,които показа досега тук и в другата тема-все по рецептата на Лабрекс ли са?и една или две дози направи за тези двата последните?Благодаря!

# 732
  • Мнения: 14 088
Два пъти правих (миналата неделя и тази събота) по рецептата на Лабрекс, а вчера беше по рецепта на Кулинарен еликсир, този със заквасена сметана. Правя по една доза, просто този със сметана е с повече продукти (течността е повече и съответно и брашното) и излязоха два козунака. За Великден съм решила да направя и двата варианта (Лабрекс и Еликсир), защото са изпробвани.

# 733
  • Мнения: 46
Мога ли да попитам каква хлебопекарна имате?
Аз още нямам и мислех да пробвам с месене на ръка. Но пък може и да е дошъл моментът да си купя Wink
Лидълската Силвъркрест. На ръка веднъж месих - голяма хамалогия. С хлебопекарната месенето е детска игра. Ползвам я изключително за месене. 10-тина хляба да е изпекла най-много. Не ми харесва как пече. Изпеченото в нормална фурна е коренно различно. За козунаците признавам само София Мел за БАНИЦИ.

# 734
  • Мнения: 5 101
Мога ли да попитам каква хлебопекарна имате?
Аз още нямам и мислех да пробвам с месене на ръка. Но пък може и да е дошъл моментът да си купя Wink
Лидълската Силвъркрест. На ръка веднъж месих - голяма хамалогия. С хлебопекарната месенето е детска игра. Ползвам я изключително за месене. 10-тина хляба да е изпекла най-много. Не ми харесва как пече. Изпеченото в нормална фурна е коренно различно. За козунаците признавам само София Мел за БАНИЦИ.

От новите лидълски ли имате

Общи условия

Активация на акаунт