Клуб "Полицейска съпруга" - 6 тема

  • 115 574
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 461
Честит празник!Нека са живи и здрави и дано имат поводи за гордост и празнуване.Моят мъж "празнува" с ненадейна командировка до границата... Crazy

# 91
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Здравейте. Ние се върнахме от Велинград. Ако някой се интересува от нещо, да пита. Влюбих се в топлите минерални басейни. Доста и пообиколихме околнистите. Единствения голям минус за мен бяха отвратителните разтегателни фотьойли. Почти нямаше семейство да не се оплаче от тях. Дори в апартаментите в едната от стаите е с такива, тоест няма никъде 4 редовни лелгла.

# 92
  • Мнения: 433
Здравейте!
Понеже за първи път ще сме в станция искам да попитам няколко неща.

Има ли някой завърнал се от Лазур или да е там сега?Интересува ме колко е точно разстоянието до плажа и самия плаж чист ли е и има ли достатъчно свободна зона?Във всяка стая ли има телевизор?Как е градината и има ли съоръжения за деца?Чисто ли е,чаршафи и кърпи дават ли или трябва да си нося и,ако да,за 7 нощувки сменят ли ги?Храната също как е?

# 93
  • София
  • Мнения: 3 461
Николаева,моля те разкажи повече.Какви са условията в базата ,къде ходихте на плаж...

# 94
  • Мнения: 3 199
Здравейте, включвам се в темата да споделя за прекараната от нас почивка в БО "Зеленика"-Китен. Бяхме отседнали в последната седмица на юли месец, аз, съпругът ми и 9 месечната ни дъщеричка. Като цяло имаше плюсове, но минусите надделяха.

+ намира се на плажа и е изключително удобно особено за хора с малки деца
+ храната е вкусна, разнообразна и евтина, няма да се чудиш къде и какво да ядете
+ има голям двор, с хубава детска площадка с нови пързалки и други забавление за малките

И сега започвам с минусите
- освобождаването на стаите трябва да стане до 10ч!!!, което означаваше, че няма как да направим плаж последния ден. Трябваше да преспим, да започне едно лудо събиране на багаж и набързо да се изнесем, затова си тръгнахме ден по-рано.
- бяхме настанени на 10 етаж и единия ден имаше проблем с асансьорите, бяхме принудени да се качим с детето на ръце  ooooh!
- последния ден нямаше вода (никаква) от 4 етаж нагоре...от 9ч до 15ч - да, авария, никой няма вина, но особено с малко дете - ГЛАДНО, след плаж, да няма къде да му измиеш шишето...гадно си е #Cussing out
- за 7 дни, стаята ни беше изчистена само веднъж, а кошчето изхвърлено два пъти. Под леглата беше пълно с мъх от преди 100 години, явно чистачката я мързеше яко
- няма климатик и пукахме от жега, подпирахме вратите с джапанки и други подръчни материали, за да става течение - с риск да си разболеем детето
- бяхме свидетели как настаняваха новодошлите - чакаха 4 часа, хора, изморени от път, с малки деца, гладни и изпотени....На опашка, сякаш ще почиват без пари. Накараха ги да чакат, докато дойде прословутата вода, иначе не можели да изчистят  Naughty Ние добре че отидохме ден по-късно, че си спестихме цялата хамалогия.

По принцип с ММ не сме претенциозни и не се превземаме като отидем някъде, не търсим лукса и се съобразяваме наистина, че "за толкова пари - ТОЛКОВА". Но предвид факта, че се изисква да се плати такса за толкова малко дете, било то и и половин такса, а то видиш ли използва само една кофа вода на ден да се изкъпе и толкова, не си заслужава. Накрая ни джаснаха и една туристическа такса от 12лв. После като си сметнахме разходите, изобщо не е чаааак толкова евтино, че да си причинявам всичкото това неудобство. След време може би бихме пробвали на друга база, но там повече - НЕ!

п.с. И да добавя, че имахме късмета да сме настанени в стая, която не е с изглед към морето, защото останалите се оплакваха от адски шум от дискотека Зангадор, до 3-4ч. не можеха да спят. Поне с това изкарахме късмет  Sunglasses

# 95
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Николаева,моля те разкажи повече.Какви са условията в базата ,къде ходихте на плаж...
sssani, ходихме на закрит басейн на комплекс Мини Марица Изток, който е близо до базата и на открит на минерален плаж Каферинова, който също не е далече. Препоръчвам Каферинова сутрин, защото после е много препълнено. Градският басейн също не е далече, но единият басейн е много дълбок и там ходят разни съмнителни елементи. Базата като цяло е добра. Аз писах че само фотьойлите им са скапани. Всеки ден чистиха. Базата е на 3ет. без асаньор, ние бяхме на втория. Стаята ни беше 2+2ф и достатъчно голяма за четирима. До сега сме ходили само веднъж в Несебър и само с това мога да сравнявам. Храната беше за нас хубава, но предимно поръчвахме скара, защото не винаги ни бяха познати наименованията на ястията(напр. свинско по ловджийски), излезе ни около 25лв на ден закуска+обяд+вечеря, като всеки ден за нас сме поръчвали бира, а за децата сок и сладолед.
Направи ми впечатление, че половината почиващи са пенсионери с внуците си и идват за пореден път, познават персонала. Настаняването е много бързо, защото е организирано на две смени - днес идват и си отиват половината гости, а на другия ден втората половина и няма струпване на хора.
Центъра не е далече, но и не е нищо особено. Ние случихме Велинградски дни на културата и няколко вечери подред гледахме разни концерти. Ако не беше това може би щеше да е малко скучно. Барчето в базата работи до 20ч. В Несебър ми хареса повече единствено това че в базата имаше заведение, което работеше до късно, ние стояхме там и децата играеха на около или на площадката.
Обиколихме доста преди почивката по време на почивката и след това, тъй като живеем доста далече от Велинград и искахме максимално да се възползваме от престоя си в тази част на България.  Първо минахме през Панагюрище, докато бяхме във Велинград ходихме до езерото Клептуза, пещерата Лепеница( в самата пещера не влязохме, защото е трудно проходима и не се препоръчва за деца под 10г), плиоценски парк Дорково, крепостта Цепина, местността Юндола, Батак, исторически музей Велинград, на връщане спряхме в Пещера и отидохме за 2 дни до Пловдив.
Не успяхме да се возим в теснолинейката и да видим Фотинските водопади и пещерата Снежанка, но може би догодина. Нека децата порастнат, че не искат да ходят много пеша.
Определено на мен и на мъжът ми много ни хареса и предпочитаме Велинград пред морето.

# 96
  • София
  • Мнения: 3 461
Благодаря за споделеното Simple Smile Радвам се че сте изкарали добре

# 97
  • Мнения: 2 489
Привет и от мен от Зеленика. Моите впечатления са прекрасни. За мен това и най-хубавата база. Прохладно е и климатик въобще не е нужен. Асансьорите работят ш ако има проблем, веднага го оправят. Нашата стая я чистят всеки ден. Дворът е прекрасен, а храната е вкусна, евтина и разнообразна. Дискотеката се чува, но слабо и в далечина и изобщо не е проблем. А аз по принцип съм много претенциозна за шум. Настаняването си пише, че е следобед, така че, който не му се чака да идва по-късно. На всички, които им предстои, пожелавам приятна почивка!

# 98
  • Мнения: 3 199
Да, то сега и у нас не е за климатик и е прохладно Wink

# 99
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Хайде. ...други завърнали се от базата в Созопол. ...Моля да драснат няколко реда  Hug

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 14
Здравейте! За Созопол - за мен е една от най-хубавите станциии Simple Smile Има и големи, и малки стаи, но всички са с балкони и почти навсякъде ако е нужно има как да се постави допълнително легло. Има ремонтирани стаи, които са на теракот, хубави бани и дограма, има и стаи с мокет и бани на по 40 години Simple Smile Така че зависи къде ще попаднете. Парка е голям и има къде да играят децата. От миналата година има и нова детска пощадка на тревата под дърветата - много е хубава.  Ако някой го интересува конкретна стая - мога да напиша. За плажа е малко кофти - централния е много дълбок и пренаселен, но Аполония,Каваци, Златна рибка са на 10 мин. с кола и е много хубаво и плитко там.
Аз имам един въпрос за "Тилия" в Константин и Елена- някой знае ли 421 стая в 4ти блок колко е голяма и има ли балкон? Благодаря Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 юли 2016, 10:25 от oliv

# 101
  • Мнения: 190
Момичета,вече втори ден сме на Тилия,но съм разочарована. Единственото дето става е плажа и ххраната отчасти.Стаята е под всякаква критика — мухъл,миризма на канализация,счупен хладилник и баня в ръжда.А за леглата няма да говоря.Това е в 4 блок.За първи и последен път вземаме карта от МВР.Вместо почивка,мъки.

# 102
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Йови, много жалко. Докато ние бяхме във Велинград (1-8.07.) братовчедка на мъжа ми беше в Тилия за първи път и останаха доволни.

# 103
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
7-ма година щи ходим на Тилия. Никога не сме си тръгвали разочаровани. Там децата ми проядоха неща, които никога не бяха опитвали. Не знам с какво го сравнявате и какво очаквате за нощувка от 8-10лв. и храна на ден за 20-25лв. за четиричленно семейство.

# 104
  • Мнения: 3 199
Аз отговарям с какво го сравнявам и спирам да се обаждам, че да не ме набедите, че само недоволствам.
Аз си сметнах, че нощувката на мен, ММ и детето излиза 20лв + 12лв туристическа такса за целия период на почивката. Наши приятели почиваха за 25лв за двамата, а имаха Wi-fi и климатик, и включена туристическа такса. Просто и да имаха дете пак щеше да им струва 25лв, защото никой никъде не иска пари за толкова малки деца, само по нашите МВР бази. И не бързаха да ги гонят в 10часа да си ходят.
Така мисля сега, ти имаш три деца и със сигурност ти е много по-лесно и удобно там, за да не мислиш къде и какво да ядете. Всеки сам си преценя за себе си, а тук споделя какви са му впечатленията. Но както се вижда има разминавания, има доволни, има и недоволни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт