Клуб "Полицейска съпруга" - 6 тема

  • 115 329
  • 756
  •   1
Отговори
# 510
  • Варна, България
  • Мнения: 73
А случайно да имате снимки на базата в Созопол Simple Smile Ние заминаваме в петък ииииии ми е доста любопитно , не че ни остана много време де  , но ще се радвам да споделите снимки 😊


Пратих ви на съобщение снимки , иначе има на зад в 30та страница 😊

# 511
  • Мнения: 4 208
Има такса за всички бебета големи ,няма значение всичко се таксува. Ние сме тук (Созопол) от четвъртък и утре си тръгваме , за бебето изчислиха че ще платя 32лв и някакви стотинки. Мвр искали да се плаща за всички без значение от възраст. Нищо че не предоставят нищо за бебето ...
Какви са тези такси не разбрах? Какво иска МВР да се плаща допълнително?
Ние с ММ сме бракувани, с две деца сме и сега изпадам в чуденка какво ще кажат да доплащаме.
Мислех, че със заплащането на картата сме приключили. Евентуално курортната такса и туристическата застраховка, но те са дребни суми. Колкото повече ви чета, толкова повече се шашкам...

# 512
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Delia, може и да се наложи доплащане, зависи от стаята ви. Преди 4г в Несебър платихме карта за двойна стая.После там се преместихме в по голяма стая и доплатихме и за децата, защото реално беше с 4 легла, макар едното да беше разгъваем фотьойл.

# 513
  • Мнения: 4 208
Delia, може и да се наложи доплащане, зависи от стаята ви. Преди 4г в Несебър платихме карта за двойна стая.После там се преместихме в по голяма стая и доплатихме и за децата, защото реално беше с 4 легла, макар едното да беше разгъваем фотьойл.
Ние сме баш за Несебър, стая 3+1 сме платили.
Много мразя такива неща - доплащанки, скрити таксички.
Май ще се окаже ММ прав, че не си заслужава човек да се занимава с Почивно дело на МВР.
За първи път ще ни е, май ще остане за последен.

# 514
  • Мнения: 3 199
Ако си останете в стаята, за която сте платили, нищо няма да доплащате, спокойно. Няма никакви скрити такси, просто коментираме, че дори за бебета се плаща, плаща се и курортна такса. Но пак си заслужава...

# 515
  • Мнения: 475
Дами, това с таксите за бебета го има и в редовните хотели. Много държах да отидем в един спа хотел, то се оказа, че за бебето доплатихме по 20 лева на нощувка. Имаше предоставено бебешко легло - сгъваема кошарка от хотела и столчета за хранене в ресторанта. За сравнение в Гърция за бебешка кошара се доплащаше по 3 евро на нощувка, висок сезон, в хотел три звезди на Халкидики.

# 516
  • Варна, България
  • Мнения: 73
Ние сме тук чрез „фондация Емил Шарков„ за деца на починали служители. Аз съм придружител на детето на мъжа ми(понеже той е на работа), за него и мен всичко е заплатено. Обаче имам и бебе което няма как да оставя и естествено е с мен и затова заплащам такса само за него . Обаче как стои въпроса с картите Ви ,лично не съм запозната. Освен през организирани подобни мероприятия за децата ние няма как да отседнем в подобна база...Но ми звучи ненормално и.абсурдно да заплатя за бебе ,което спи в моето легло и не консумира от тяхната храна. реално нищо не се предоставя освен ДВЕ бебешки люлки които са на двора... Но утре си тръгвам и честно казано ми е все тая вече... Не съм за 30лв , но е абсурдно...
А тия които си плащат по 300лв за карта и подготвят 182727201 документа... Вие сте луди 😂(мое мнение)

# 517
  • Мнения: 4 208
А как става номерът с прехвърляна по стаите? Нали правят предварително разпределение и уж всичко е заето.
Ние кандидатствахме за апартамент за Китен, смяна....
Обадили се на ММ, че няма апартаменти в Китен, не могат да ни настанят 4 човека в стая и т.н. и т.н.
Предложили Несебър или Созопол. Друга смяна, стая 3+1 както писах по-горе. Не знам как 4 големи хора ще се разминаваме в тази стая. Добре че аз мога да излизам отпуска по всяко време, че ако бях планирала предварително и после със сменената смяна...
Абе, голяма галимация. Добре че ви има, че да не съм съвсем в гъбите. От вас научих и за копията на документите, които трябва да нося. Не знам вече какво да мисля.
Казвайте, ако има нещо друго, което трябва да знам/да съм подготвена.
ММ нищо не пита, нищо не знае, няма време и да се заинтересува. Мъкаааа!

# 518
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Май в почивно дело си правят каквото искат. Аз като звънях да питам за апартамент в Китен ми казаха, че са заети и можели сме да вземем походно легло. Не ми предложиха алтернатива. Уж за Велинград нямаше в сезона карти, а след като платихме нашата, се оказа , че имало някакви все пак. До няколко години мисля че няма да ни е изгодно да ходим на бази на МВР. Голямото дете след 2г става на 12г и ще плащаме цяла такса, вече и поръчвам порция за възрастен. По добре някъде с ранно записване и за по малко нощувки.
Определено евтината храна е голям плюс, но няма да позволя някакъв баровец с кола за 50 бона и едно дете да се шири в апартамент, а ние да се свиваме в малка стаичка. Трудно бихме си позволили почивка на друхо място, но не е невъзможно.

# 519
  • Мнения: 38
Някой да е бил в стаите на първо ниво в Созопол ? И по конкретно 42 номер .

Ние до сега сме били или в апартамент или стая на две нива .За жалост тази година сме в стая 2 легла + диван , но поне няма да има катерене на стълби.

# 520
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Аз като цяло съм доволна от базите на МВР.Ходили сме в активен сезон на базата в Китен и в Несебър.Предните две години взимаме карта за неактивен сезон за Тилия.Много я харесвам.Близо е до плажа,има двор за децата.Близо е до Варна за разходки.И като крайна цена ме устройва.В Тилия едната година бяхме в тройна стая + походно легло за малкият.Определено ни беше тясно.Миналата година ни дадоха четворка и беше супер.Според ме за тези пари, който плащаме условията са ок.

# 521
  • Мнения: 4 208
Според ме за тези пари, който плащаме условията са ок.
Абсолютно! Стига някакси да съм наясно колко точно пари ще ми струва.
Не че ще тръгнем на почивка без пари, но аз обичам да знам предварително, да съм наясно и да съм организирана и подготвена. Този хаос, както в процедурата, така и в организацията ме влудява. Сори за спама!

# 522
  • TX
  • Мнения: 590
Според ме за тези пари, който плащаме условията са ок.
Абсолютно! Стига някакси да съм наясно колко точно пари ще ми струва.
Не че ще тръгнем на почивка без пари, но аз обичам да знам предварително, да съм наясно и да съм организирана и подготвена. Този хаос, както в процедурата, така и в организацията ме влудява. Сори за спама!
Незная къде видяхте хаос. Пускат списъци с графиците на базите февруари -март със срок за кандиданстване.
Плащането на нощувките е  ясно, при нас е месец май (от  години си е така, в други дирекции по-рано) и на място в базата към края на престоя си заплаща храната,която сте консумирали. Виждате сумата всеки ден и при заявяване и сте наясно корко ще е +курортната такса и евентуално доплащане за легло.
Пример: в нашия случай сме  2+3 , обаче са ни настанили в стая 2+2 , тази карта сме платили май, капацитета на стаята( мезонета или каквото е там) съответно отивайки на място ни дават допълнително легло, което плащаме при плащането на храната.
Няма такива крайни цени на свободния пазар за по 8 лв цена на база нощувка и цена на храната почти на себестойност. Бюджетно решение е този вид почивка.
Също базите са просторни за деца и никак не ти е душно както е по квартирии пр.  По отношение на организацията е по-сложно да си организираме отпуските, отколкото дейностите по почивката.

# 523
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
За апартаментите таксите са твърди, ако ще и 100 човека да се настаните. Но ако сте взели стая за двама и сте платили карта за двама и вземете две деца под 12г., за тях ще доплатите по половин такса за всяко дете, т.е. все едно за още един възрастен.
Точно заради това предпочитаме да вземем апартамент, защото плащаме същото като за стая, а сме нашироко.
Ние досега сме били само в Тилия - любимо място. Тази година ще сме в Китен от 13.07., дано и там ни хареса.

# 524
  • Мнения: 4 208
Аз го описах по-горе нашия случай.
Кандидатствахме в една почивна база за вид помещение и смяна.
Дадоха ни карта за друга почивна база, друг вид помещение и друга смяна.
През май заплатихме 3+1 легла.
На място, очевидно, ще разбера какво още ще доплащам. Децата ни са над 12 г., ние с ММ сме бракувани.
От вас разбирам, че всъщност в почивната база, която беше първоначалния ни избор съществуват апартаменти, каквото помещение ние искахме първоначално. Председателят на комисията казал на ММ, че ни пренасочват поради липса на апартаменти.
Както и да е, няма да споря - очевидно хора, които редовно ползват карти се ориентират добре в ситуацията.  Добре че ви има, че да науча и аз някои работи. Не е болка за умиране, 7 дни все някак ще ги изкараме. А за догодина ще си знаем...

Общи условия

Активация на акаунт