Хормонални проблеми - липса на овулация

  • 2 624
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Искам да се обърна към вас за съвет и препоръка. Така, накратко, аз съм почти на 23 години, общо взето от както влязох в пубертета имам хормонални проблеми или поточно, много нисък прогестерон и никаква овулация, плюс всички други добавки към хормоналните проблеми, като - акне, килограми, депресия . Ходила съм и при гинеколози и ендокринолог в моя град, като гинеколозите винаги ми предписват терапия от " Дуфастон ", от който има цикъл само, докато го пия и никаква промяна в нивата на прогестерона, все така нисък е. Ендокринолога днес, не можа да вземе решение какво да ми предпише и ми препоръча да отида в София, в " Майчин дом " и там да си намеря някой гинеколог - ендокринолог, който да ми даде правилното решение на проблема. Вие имали ли сте такъв проблем, как го решихте, препоръчайте някой добър специалист? Наистина съм много отчаяна.  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
София, УСБАЛЕ, ендокринологията, която се намира в Майчин дом, 10-11етаж. Начев, Лазарова, Милчева, Еленкова.....
най-добре с болничен прием.

# 2
  • Мнения: X
При липса на овулация, не се изследва прогестерон, той не е показателен. Започва се от елементарни неща, като консултация с добър Аг, който няма да те наплаши с неща като поликистоза например, и няма да ти изпише противозачатъчни веднага и то без преглед. Говоря сериозно, ако не си правила изследвания на 3 ден от цикъла като хормоните ЛХ,ФСХ, Пролактин и Тестостерон ги направи. Липсата на овулация е с много фактори, а тези хормони дават сведение и за това, и е важно  да се видят и те, в повечето случай проблема е не само за ендокринолог, но и за АГ специалист. Правилното решение е да се обърнеш именно към него, а ако той прецени и ендокринолог  bouquet

# 3
  • Мнения: 5
Ами, правила съм изследвания на тези хормони и са в норма.

# 4
  • Мнения: 505
Аз просто се записвам за да следя темата, тъй като имам близък проблем на този. За съжаление не мога да дам съвет и мнение:(

# 5
  • Мнения: X
Добре, за ендокринолог не мога да помагам, била съм със сходен проблем, може би Начев и Лазарова от Майчин дом, но имай предвид че прогестерона при липса на овулация ако се изследва не е достоверен, причината може и да е в щитовидна жлеза например, там има други хормони Тат, мат, тсх, само прием на Дуфастон няма да помогне трябва да се разбере защо нямаш овулация. А как разбра че нямаш...

Последна редакция: пн, 09 май 2016, 15:18 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 5
Това, че нямам овулация ми го казах докторките ( гинеколог и ендокринолог), защото прогестерона ми е ужасно нисък,  по - нисък е дори от на жена, която е в менопауза. Днес взех изследването, което си правих миналата седмица на 21 ден от цикъла на прогестерон нивото му е 0,61.  Sad

# 7
  • Мнения: 5
Забравих да допълня, че ако не пия Дуфастон цикъл няма. Имах цикъл септември 2015, който отново беше предизвикан с Дуфастон, след това 6 месеца не ми идва и се наложи началото на април отново да го пия, за да ми дойде. Последният цикъл беше на 15 април.

# 8
  • Мнения: X
Така прогестерон не се прави на 21 ден, защото не е достоверен, не е валиден, прави се 7 дена след доказана овулация.  Close
Гинеколог гледали те на ехограф, какво каза  bouquet
6 месеца без цикъл е много време, пазила ли си някакви диети, стреса също влияе, ако си студентка и имаш изпити например. но прогестерона не е достоверен, овулация се доказва и чер з селия ултразвукови прегледи, следи се растежа на доминантните фоликули, маточна лигавица.

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4887

http://recepty.bg/rec_za_1-514-Menstruaciyata-podskazva-bolesti

Това ще ти е полезно  bouquet

Последна редакция: пн, 09 май 2016, 16:50 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 5
Аз по принцип винаги съм си била под стрес  Laughing защото съм такъв човек, все за нещо се притеснявам. Но цикълът може да се каже, че винаги е бил толкова нередовен почти липсващ. И ми казваха, че е заради хормона. Благодаря, че се включихте активно със съвети. Ще отида и до София да видя и там какво ще кажат.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 35 994
Ами, правила съм изследвания на тези хормони и са в норма.
Дай да видим изследванията  Peace

Общи условия

Активация на акаунт