За ултразвука!!!

  • 1 346
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 919
megan79, тук правят 2 бр. един 12та седмица и един 19та. Ако няма проблеми това е. Има обаче фирми които предлагат 3D ей така малко като за удоволствие на родителите.. записват ти видеооклипчета на DVD и разни снимки правят.. удоволствието струва около 160$ и можеш да идеш когато искаш и да го снимат колкото решиш. Сигурно и при вас има такива newsm78
За мен обаче ако има и най-малки съмнения че е вредно трябва да се избягва.. това е
а за определяне позицията на бебето преди раждане е напълно ненужно, в повечето случаи лекаря или акушерката могат много точно да го определят с леко опипване на корема Peace

леко раждане Heart Eyes

# 16
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Изобщо не бих се чувствала спокойна ако нито веднъж лекар не е видял бебето ми на ехограф. Граничи с пълна безотговорност, според мен. Никой не може да ме убеди, че е вредно (или поне ТОЛКОВА вредно), че да не желаят да ти направят поне 1 преглед с ехограф. Напротив, по-вредно е да си го спестят и така да не забележат малформации при плода, недай боже. Учудвам се и че има родители, нежелаещи такъв преглед. Rolling Eyes 

# 17
  • Мнения: 1 559
Изобщо не бих се чувствала спокойна ако нито веднъж лекар не е видял бебето ми на ехограф. Граничи с пълна безотговорност, според мен. Никой не може да ме убеди, че е вредно (или поне ТОЛКОВА вредно), че да не желаят да ти направят поне 1 преглед с ехограф. Напротив, по-вредно е да си го спестят и така да не забележат малформации при плода, недай боже. Учудвам се и че има родители, нежелаещи такъв преглед. Rolling Eyes 

Аз не сам писала,че не правят ваобще ехо...при нормална бременост се правят 2-парвия в 12 седмица..и втория около 21 седмица.Другото,което написах,че пожелание,можеше и още да ми направят..вапроса е обаче ,че  е до 32 седмица...след 32 седмцица...било много по вредно,та затова само по лекарско предписание....
Естествено ,че сме в 21 век все пак...и не може без ехо...просто хората тук смятат ,че е вреден..и ако не е наложително си правиш само 2 през бременоста...

# 18
  • Мнения: 1 072
За пръв път чувам да е вредно. Според мен го правят по икономически причини.
На мен поне не са ми казвали никога да е вредно. С първото дете в началото ме гледаха само един път (то е по 2 пъти от тая година), но накрая се затегнаха нещата и ме гледаха всяка седмица.
А с второто ме пратиха на ехо точно 33-та мисля, защото един нещастник в БГ ми каза, че имам плацента превия, е, издействах си ехо тук, макар че те отначалото още бяха видяли, че няма такова нещо. После ме пратиха и в деня, в който родих на ехо (то беше термина). Ако беше наистина вредно щяха да ме предупредят.
А една колежка с прееклампсия я гледат всяка седмица на ехо. Не, по скоро е заради парите.

# 19
  • Мнения: 2 959
По това което бях чела според мен беше вреден. На мен доктора ми пожела втори такъв преглед/ защото корема ми бил много малък./, аз бях против но и той и жената която правеше прегледа ми обясниха че не е вреден. Но аз и сега не съм на това мнение.

# 20
  • Мнения: 1 559
Незнам SaraJ...,не мисля че при мен е заради парите,защото аз така или иначе си плащам всичко кеш... newsm78

# 21
  • Мнения: 1 072
Аз имах предвид, че не дават повече ехота по принцип не защото е вредно, а защото струва пари на държавата.

# 22
  • Мнения: 1 194
Някъде бях срещала , че може би е вредно за очите на бебето...за стъкловидното тяло..но нищо по-научно и подробно не си спомням...

# 23
  • Мнения: 650
Въпросът ти е чисто технически и няма да се впускам как точно се прилага технологията, но честотата която се изпозва е съобразена с приложението. Накратко абсолютно безвреден е. Това че много лекари са технически неграмотни е отделно понятие Laughing Всичко е съобразено със застраховките, а не с вредността, поне в чужбина или където съм аз, а в БГ жече става въпроз на показност Laughing
по долу съм сложила един линк с точно такъв въпрос и отговор

http://www.pregnancy.org/article.php?sid=1823
 
Не се притеснявайте-това е пълна глупост! Леко бременеене и ако може даже повече ги ползвайте-то си е такожа забавление-особено новите триизмерни-хоп първа цветна снимка-невероятно е-знаеш как изглежда бебчо доста раничко

# 24
  • Мнения: 1 910
megan79, твоята акушерка дано разбира повече от израждане от колкото от апаратурата, с която работи. Но ти добре си решила да раждаш в болница.

Наистина всичко е заради застрахователите. И смешните прегледи, и раждането вкъщи, и не слагането на епидурална....

Общи условия

Активация на акаунт