Отговори
# 435
  • Мнения: 1 736
В четвъртък сме на консултация и ще питам педиатърката дали може да й давам жълтък, риба и там каквото още трябваше да отложим. Ще питам дали може на кухня, като за начало ще избирам какво да взимам от менюто, но се усещам, че някои от новите неща ги въвеждам направо(малки количества в пюрто), не лъжичка по лъжичка. И да, манджите се харесват повечко, за разлика от кашите. Давам й инстантни млечни на Слънчо, харесват се, защото имат захар. Плодово пюре, мъка..домашна каша с пресен плод или пюре - НЕ. Ако е домашна, със сирене-задължително, даже ако може да е повечко. Ния обожава месото. Има ли месо-пюрето се омита и не стига... И вече е захранена с шоколад. Издърпа една вафла от ръката на леля си и така я стисна,че едва я издърпахме. Докато се мъчим,успя да я оближе. Реакцията: опулени очи, стегна се и започна да "трепери" със страшен рев за още, не бях я чувала да плаче така. #Crazy Аз я пазя от всякакви такива неща, за да не прояви алергия, тя милата сама налапа шоколад ooooh!
Между другото, черпя ви по един сладолед, днес навършва 8 месеца.

# 436
  • Мнения: X
Altaya, честита месечинка  Hug

Момичета, надъхвате ме и мен за тази кухня като казвате как хубаво си хапват децата. И познати много ми я хвалят. Мислех да отложа до 10 - ти месец поне заради млякото, но сега като ви чета и се изкушавам да се запишем по - рано, като знам при нас каква борба е яденето  Crazy Много се надявам да й хареса и да прояде. Въпреки че тя не яде не защото не й харесва в повечето случаи.Но ме притеснява и че имам още много неща за въвеждане...

Иначе при нас купона е малко по - скъп - 3.50 лв. за супа, основно и десерт. Аз десерта обаче няма да го давам, защото е със захар. В малко количество, но все пак...ще го изяждам аз  Blush

Върнахме се от консултация, Симона е 8 кг и 69 см. и нямаме ваксина  Party Така че утре ще започна със сирене, после масло, спелта, някой друг зеленчук, заешко и дано до месец успеем да въведем повечето неща, за да се запишем на кухнята  Simple Smile

А, сега се сетих нещо друго: нашата кухня предлага и меню за деца с АБКМ т.е. не слагат мляко в храната...дали би било удачно като за начало да вземам такова меню  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 17:28 от Анонимен

# 437
  • Мнения: 1 736
Браво на Симонка!
Калина, не може ли да избереш какво да вземеш? При нас може да вземеш само супа, дупа и десерт, трите или да вземеш да речем две супи, основно и десерт.. Цената е 1,60на ден(за трестепенно меню,но си има отделни цени за всяко) но е малко като грамаж и се налага да се слагат сухари към супата или основното. Практиката е да се дава по една порция от вид + хляб/сухар, а не трите наведнъж. Без значение от възрастта на детето.  Ако пък взема от частната кухня, ще давам без сухар, но цената е 3,50 за ден. Както казват "танто за кукурику" Grinning

# 438
  • Мнения: X
Ей сега им писах и ми отговориха, че млякото е адаптирано, а не прясно  Grinning
Така че реших: въвеждам още няколко зеленчука и се записваме!

Altaya, мисля, че не може. Или поне никъде не пише, трябва да питам и за това. Но цената е за общо меню. Иначе най - малкото меню грамажа е: супа - 100 гр., основно - 130 гр. и ако се дават и двете наведнъж става 230 гр. тъкмо колкото да се наяде (тя сега яде 190 - 200 гр.) после вече има и по - големи менюта.
Иначе знам за тази практика да се дава едното на обяд, другото вечер, но Симона още няма толкова заместени хранения и не знам кога ще я докараме до там, ама засега и на 2 заместени се радвам  Hug

# 439
  • Italia
  • Мнения: 705
При нас количеството е по 250гр. Така  местното давам на обяд,десерта слетобяд,а безместното приквечер. Пасирам отделно и плод,който давам по някое време на деня. Захар слагат във десертите,но малко,аз почти не я усещам,ползват АМ. Днес,например, десерта беше бисквитена торта,под формата на пюре. Омете всичко за 5 мин.  Laughing това,което ми харесва е,че не се пасират ястията до съвършенство,а остават миниатурни парченца.

# 440
  • Мнения: 264
Altaya честита месечинка  Hug

Kalina. то и аз не съм въвела абсолютно всичко, винаги ще има още нещо, което не е яла. С течение на времето всичко ще се въведе. Ако има свинско месо или кайма (на братовчедка ми в менюто имало мусака) примерно, ще й дам лъжичка-две и после нещо друго, следващия път пак така и накрая ще си хапва цялата порция. Не мога да чакам да въведа още 10-15 неща и тогава да я запиша, защото...и аз не знам защо, но просто ми се иска да я виждам как яде с мерак. Пък и вече са по-големи и не е нужно да треперим върху всяко ново нещо, както беше в началото. Все пак след около 3-4 месеца ще са на 1 год и ще трябва да си хапват всичко вече. Аз ще пробвам ден-два-три и ще видя как ще е. Да не си помислиш, че ти обяснявам на теб конкретно - просто разсъждавам.  Hug
Днес в овесената каша сложих плод и си хапна доволно, а после изпи само 20 мл мляко. И май и това хранене до ден-два ще ни е заместено.

# 441
  • Мнения: 3 199
Аз от кашите бях започнала с инстантна оризова на Слънчо и много се хареса, ама много! После минахме на правени каши от мен с брашна и тях изяждаше. Но напоследък нещо се дърпа и не ги яде с такъв кеф както преди. Според мен й омръзнаха. Единия ден следобед давам безглутенова с масло и плод, на другия ден глутенова с масло и сирене. И в двата случая не е очарована. Май ще почна да купувам инстантни ама дали ще са от био магазина или някакви на Слънчо ще реша.
Всяка сутрин между храненията давам по 3 супени лъжици с връх кисело мляко, слагам и малко кафява захар на върха на пръстите и се изяжда. Мисля да не я пазя толкова от захарта вече, щом я има в готови пюрета и инстантни каши, значи не е толкова опасна в минимални количества.

Аз я захраних от 4м и имаме две заместени хранения - обедното и следобедното. Не мога да се пречупя и да заместя сутрешното. Купих сухари, дори чай - да правя истинска попара с масло и сиренце, но още не съм й правила. Може другия месец след почивката, че там няма да мога да й правя.

Сега преброих и се учудих, че съм въвела 36 компонента  Shocked И пак има какво още да се дава Simple Smile
Месо досега е яла само пуешко и заешко, и понеже е във фризера на кубчета, искам да свършат и тогава да въведа пилешко и телешко, за да не се развалят. След тях ще дам и риба, но мисля като начало да е от готово пюре и да е веднъж в седмицата.
Плодовете вече ги давам сурови, а кайсиите и прасковите ги беля.

# 442
  • Мнения: 264
Днес от кухнята взех:
1. текешка супа - не й дадох
2. броколи с каротф, ориз и сиренце - хапна си, но тя броколи по-принсип не харесва и не беше очарована
3. кремче с прясно мляко - не й дадох заради млякото, въпреки, че педиатърката каза, че няма проблем, но така реших
Надявам се утре да е по-доволна от менюто  Whistling

Мисля си да променя часовете на хранене, за да се храни поне на 3,5 часа.
сутрин като се събуди към 6:30 - АМ
10 - глутенова каша с плод или попара със сирене и масло
13:30 - зеленчуково пюре (с месо или жълтък)
17 - оризова каша или елда с плодове
20:30 - АМ

ShikeR какви сухари взе, че ще трябва да взимам заради супите, но не съм ги гледала още?  ooooh!

Давате ли сокове и какви? Иска ми се да приема повече течности. Тя пие вода, но да разнообразим малко...

# 443
  • Мнения: 3 199
Сокове не съм давала. В интерес на истината ако детето ги пие и не му пречат, не мисля, че е чаааак такъв проблем, въпреки че всички сме пощурели да не даваме до годинка, че и след Simple Smile

Сухари взех на Goldies, не са особено био-мио Simple Smile После четох и май на Елит са по-чисти.
Сега намерих в нета описание на двата вида сухари, пълен шит са ...

"Информация за GOLDIES Сухари 125гр.
Състав:пшенично брашно,глюкозен сироп,палмово масло,соя,сол,малцов екстракт,емулгатори(соев лицитин,моно и диацетилни естери на винената киселина с моно и диглицериди на мастни киселини).Съдържа Глутен и захар!"

"Информация за ELITE CLASSIC Сухари 250гр.
Състав: пшенично брашно 86%,мая,растителни мазнини,захар,сол,подобрител на брашното: аскорбинова киселина.
Съдържа глутен."

# 444
  • Мнения: X
А защо всички търсите сухари, не може ли хляб да се дава вместо тях? И каква е разликата? Rolling Eyes

Сокове още не съм давала. Давам чай обаче, засега ябълка и копър на ХИП, а днес взех и още един - ройбос и манго и ще видя утре как ще се приеме и ще докладвам  Peace Пие по 150 - 200 мл  Shocked , вода продължава да не иска. Иначе и аз не мисля, че има проблем вече да се дават сокове ако детето иска.

Питах в темата за хранене, но и вас да питам - знаете ли от кога може да се дава коприва?

# 445
  • Italia
  • Мнения: 705
Може да се дава коприва. Миналия месец педиатърката ни каза,че мога да добавям спанак и коприва към пюрето. Когато й готвя за събота и неделя слагам спанак, коприва още не съм дала.
Вчера взех телешкото пюре и пробвах с лъжичка,но така й се услади,че изяде половината на обяд. Вечерта й дадох другата половина...така,че проядохме и теле  Laughing
Хубав ден на всички

# 446
  • Мнения: 361
Kalina, аз давах няколко пъти коприва. Добавям по няколко листа към спанак и картоф и става добре.

# 447
  • Мнения: 3 199
И аз си мисля, че може с хляб, дори си се чудя на акъла защо купих сухари.
Иначе, както са ти казали вече, може да се дава лапад, коприва и спанак. И трите дадох с картоф, като най-голям неуспех имах с копривата. И понеже бяхме навън като дадох за първи път и нямах мляко за обяд, тя отказа да го яде и бях принудена точно тогава да купя първото й купешко пюре Simple Smile Не че й стана нещо, не се е отровила  Laughing Беше доволна от факта, че хапна - банан, ябълка и морков за обяд  Laughing ...Че и със захар

# 448
  • Мнения: 3 595
Аз като малка ядях попара направена от сух хляб, не от сухари. Те спестяват чакането да стане сух хляба, май друго не. А наистина с пресен хляб една съвсем кашкава става, но за малко бебе даже може да е приятна. Сухият хляб малко по-дълго се напоява и аз най-много обичах по-твърдите корички, но вече съм била на годинка и нещо поне, та ако не намирам сухари преспокойно бих използвала хляб аз лично.

# 449
  • Мнения: 270
То реално може да си препечете хляба и да го натрошите, но съдържанието на сухарите, което Шикер е споделила, препокрива това на хляба. И там има подобрители, сгъстители, захар.... Те самите брашна вече са толкова преработени. Поради тази причина преди време ви бях писала, че искам аз да си правя сухарите. Само брашно, вода, щипка сол и това да е. Без маята и без останалите боклуци.
Ако давате хляб, поне  да не е от този в магазина, нарязаният (извинявайте, ама той не мухлясвя за 10 дена  #Crazy ). Бих ви посъветвала да потърсите пекарни и хлябът да е поне ръчен  Peace
Не ми се сърдете и обиждайте, нали дискутираме кое би било по-добро за нашите деца, затова пиша. А не за да засегна някой на тема, че не избира най-доброто за детето си  Hug

Хубав ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт