Отговори
# 225
  • Мнения: 165
Шикерче, благодаря за разясненията. Вие сигурно сте обсъждали тези въпроси, но Кати нали е от най - малките в групата и сме малко назад.
Baby G, честита месечинка и бързо оздравяване.
Аз Кати тия дни не съм я събличала по къс ръкав, че времето при нас е много променливо, но преди време като беше много топло я бях събличала по къс ръкав и боса, ама то наистина тогава беше горещо, над 25 градуса.
Честит празник на всички!

# 226
  • Мнения: X
Честит празник!

Baby-G, радвам се, че сте по - добре! Честита месечинка! Hug

За попарата - ако изобщо реша да давам ще бъде с хляб, който си правим вкъщи в хлебопекарната. Тъкмо тези дни най - накрая успяхме да докараме хубав безглутенов, но излиза златен като цена, така че сигурно ще давам от време на време и глутенов, но най - вероятно не от пшенично брашно или поне да е в минимално количество. Мая пак си има де. Не знам кое и е вредното на маята специално   newsm78

avonita, аз ползвам бурканчетата с месо на ХИП те са 125 гр. 40 % месо т.е. 50 гр. разделям ги на 2. Може и на 3, от ХИП ми отговориха, че не е проблем стига да се прибере бурканчето веднага в хладилника и разбира се да не е топлено и да бъркаш вътре с чиста лъжичка може и до 48 часа макс. да издържи, но аз не съм рискувала. При тези количества на Сънвал може да ги разделиш на 2. Получава се точно толкова месо колкото в меснозеленчуковите пюрета, които са си директно готови.

Аз давам всеки ден, защото Симона не иска чисто зеленчуково пюре. Веднъж седмично гледам да я "излъжа" като му прибавям малко АМ, но и да го изяде след най - много 2 часа е гладна.
Мисля другия месец като въведа сирене да го смесвам с него да видя дали така ще иска.

В крайна сметка и аз вчера съблякох детето по къс ръкав, че беше 27 градуса на сянка и пак беше вир вода и червена цялата  #Crazy

# 227
  • Мнения: 3 199
Честит 24 май  bouquet
Бихте ли ги облекли с къс ръкав, но да не е боди?
Понеже въведох и пшеницата, та се чудя, сега на колко време мога да давам глутенова каша? Всеки ден вредно ли е?
Другия месец, живот и здраве, сме на море в края на месеца и ще се наложи да й давам купешки пюрета. До сега е яла само приготвено от мен, според вас, нужно ли е да я пробвам предварително да видя дали ще ги яде или няма смисъл?
И какви памперси можем да ползваме на плажа? Някакви за вода май имаше?
Този път аз влязох с хиляда въпроса  Laughing Laughing

# 228
  • Мнения: 3 595
Шикер, пробвай с купешки задължително предварително! Мила отказваше наред, докато не намерих едно единствено на ДМ Био, което яде. Ако не бях пробвала щеше да е драма по време на пътуването.

# 229
  • Мнения: X
За глутена не мога да кажа дали е вредно, според мен - да. Аз след първият месец няма да давам всеки ден поне в първите години докато мога да контролирам храненето й. След това вече малко или много става неизбежно. Ето една интересна статия на Надя Петрова за глутена (на който му се чете) - http://nadiapetrova.bg/2013/10/gluten-free-pancakes/

# 230
  • Мнения: 3 199
А ако си консервирам мои пюрета, дали ще стане?  newsm78

# 231
  • Мнения: 270
Skeeter, едва ли ще намеря нещо, но ако успея, ще го споделя  Hug Иначе или аз ще му правя само с вода, брашно и малко хималайска сол, или ще купувам от доказана пекарна, където правят хляба с квас. Мая няма да давам в началото със сигурност!
Калина, има много информация за вредите от маята (която си е поредния изкуствен продукт) и за ползите от хляба с квас. Докато търсех да ти постна нещо конкретно, намерих тази статия - http://organichno.com/zashto-se-okazva-nezdravosloven-dori-prigo … yat-u-doma-hlyab/. Ако ти е интересно, можеш допълнително да си потърсиш информация и за кваса, много е полезен за храносмилателната система и е съвсем натурален  Peace Дори докато пиша тези редове, се чудя дали да не взема да си направя  newsm78

Бихте ли ги облекли с къс ръкав, но да не е боди?

На този етап - не, защото кръста ще му е гол и не ми се рискува. Може би бих взела ромпър сега, а само късия ръкав чак юли, август, когато станат големите жеги  Nature Sunny
Аз също бих пробвала готовите пюрета преди почивката, за да няма там проблеми. Препоръчвам ти ДМ-ските, аз и сега понякога ги ползвам, и плодовите, и зеленчуковите. Иначе няма проблем и ти да си ги направиш, но най-добре за по-сигурно си ги консервирай с варене, като компотите, за да са вакуумирани добре  Peace

# 232
  • Мнения: 121
Добро утро мами...Извинявайте ,че пак ви изоставих ама нямах възможност да пиша.
За тези симптоми кокто споделих да оказаха се на идваща М и първите 2 дена бях много зле ,чак ме болеше всичко...и бебчо не е добре има Т от 3 дена мъчат го пустите зъби няма какво да му да за болката и миличкия само ми плачка и е един унил сърцето ми се къса...
Под нас (ние сме на 1 етаж ) правят ремонт на един бар и е лудница само будят малкия като започнат да къртят ..и моля ви се тук няма закон за тишина от 2 до 4 часа могат да си работят от 7 до 23 часа колкото пойскат и откачам  Cry
Оплаках ви се ,сега се връщам да ви изчета и лек и усмихнат ден  Hug

# 233
  • Мнения: 3 199
Тъпунгерче, има си наредба на Общината и тя трябва да се спазва. Могат да вдигат шум само и единствено ако имат разрешение от Общината да не спазват този час за обедна тишина. В противен случай си си в правото да звъннеш на 112. Друг е въпросът, че нашите деца не спят под час  Crossing Arms

# 234
  • Мнения: 3 595
Тъпунгерчето не е в България. И при нас за съжаление няма определени часове, в които да е тихо освен в неделя и мисля през деня до 21-22 имат право да работят. И до нас имаше 4-дневен ремонт преди 2 месеца, Мила по цял ден не спа, но слава Богу мина.

# 235
  • Мнения: 1 736
Tupunger4e,дано пробият тея зъбки. Много е неприятно това с ремонта. Извеждай го да спи навън.
Къс ръкав не бях слагала още, но в понеделник бяхме на бал и бях предвидила тънко боди с дълъг ръкав под роклята, и тънък чорапогащник - е беше само по рокля и чорапки.  Въпреки това, пак беше потна, сега треперя да не е настинала.
Имам малко глупав въпос, ама да си питам: аз ям овесените ядки/трици накиснати (без термична обработка).Как да ги дам на Ния, трябва ли да ги сготвя, или направо да давам. Иначе имам и инстантна каша, но съм й взела и трици за след захранването. Embarassed
А давате ли вече от бебешкия кус-кус, има ли яйца в него?Някои мами май вече даваха, но пак да си питам, въпреки че е малко раничко.

# 236
  • Мнения: 3 595
За кус-куса - не давам, защото не съм въвела пшеница, но и мисля доста късно да я въвеждам - 10-11 месец, така че минимум до тогава няма да давам кус-кус. В този, който аз съм виждала няма яйца, но най-добре да се прочете на опаковката.

# 237
  • Мнения: 257
Здравейте момичета, нямаше ме известно време и май и няма да ме има много, много Simple Smile
Да си кажа и аз докъде сме стигнали. Въведохме глутена, както ви бях казала,но вече въведохме и сирене и масло Simple Smile Е няма такова лапане на попарата, чак се плаша Simple Smile Това, което аз знам за глутена, след четене, питане и разпитване е че глутена трябва да с въведе около 2 месеца след като детето е зхранено, т.е ако е от 5 -  месец захрнването, глутена се въвежда около 7- я. Другото, което четох е че до 9 - 10 месец най - късно трябва да се въведе.И след като се въведе минимум 40 дни трябва да се дава всекидневно Simple Smile Това правило следвам и аз Simple Smile  След цялото правена на пюрета и каши и след всичкото нервничене ама дали сега това или онова, за да дам от най- доброто най, най - доброто за малчо се стигна до момента да избера сирене и масло  Rolling Eyes  ММ винаги ме е подкрепял и каквото аз кажа това се прави с бебо, но след последни уукенд в който при всяка свободна минута четях за сирене, сухари и масло, и споделях какво съм прочела в Бг мама се обърна и му каза цитирам : "Жена, предлагам да си вземе крава, сама ще си я храниш с био хрна, сама ще си правиш маслото и сиренето и когато след 2 години решиш да му дадеш и кисело мляко, а след 5 евентуално и прясно,защото преди това е опасно  Confused пак ще си е домашно. Така ще си спокойна и сигурна  newsm78 . След това разкажи в Бг мама колко лоши и глупави са другите, че дават храна от магазина   Shocked Е, момичета в този момент разбрах, че малко съм прекалила ....та купих на малчо сирене Елена и масло българско (все пак био Rolling Eyes ) и от понеделник малчо хапва попара  Laughing Е както казах няма такъв кеф Simple Smile Голям шегаджия е ММ попринцип Simple Smile
Днес оставихме Малчо за малко при мама и ММ ми вика ако ти е скучно у дома пусни в Бг мама пост за млечната кухня   Laughing
Иначе той вече седи, стои прав на струна и малко да му дадеш възможност да стъпи на земчта пчва да ситни едни малки крачки все едно ще тръгне да тича Simple Smile Много е забавно Simple Smile
Относно къс ръкав, аз го събличх вече, но с боди потник и тениска и един път само по дофи с къси ръкави, само по тениска не смея за да не му е гол кръста.
Болни деца в темата повече не давам да има, всички да са здрави и палави  Laughing
Ох, аз мног неща исках да напиша, защото незнам кога ще се включвам, защото ни е малко натоварена програма, отиваме си на село на вилата за няколко дни с моите родители ( на почивка за мен, че няма да ъсм сама), после ще ходим пак до Сандански с кумовете ни, после отиваме на море, та май извесн време покъщнината ни ще е в колата Simple Smile
Здрави, весели и игриви бебоци ви пожелавам....а и забравих да споделя нещо - започнах да свалям килограмите, в дънките не влизам още, но блузки, ризки вече са ок  Grinning И другооооо ходихме  и на дискотека вече 2 пъти, кино и на СПА и масаж няколко пъти.
 Hug

# 238
  • Мнения: X
 Laughing Бебо, много е прав ТМ! Само да не забравим, че трябва и тревата, която ще пасе кравата да си засадим във възможно най - чистата органична почва, малко ще имаме проблем с поливането защото дъждовете, които валят никак не са био, но ще трябва да го преживеем някак  Confused кравата естествено ще е най - свободно пасящата и щастлива на света! Явно ще трябва и зърнените култури да си засадим, че тия които се продават в магазините... Naughty

Може би е най - добре да отидем в някое отдалечено село да ги отглеждаме тия деца и да си произвеждаме всичко сами!

Майтапа настрана, съгласна съм напълно с ТМ! Аз също бих искала поне в началото да спестя на детето колкото мога някои боклуци и отрови, но някои вманиачавания и крайности определено ми идват в повече!
Може и да ми се обиди някой, но не се сдържах!

# 239
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Хей, момичета къде изчезнахте?
Хайде всички на отчет - какво правят сладуковците в тези дъждове?
Ние с Тео днес сме на ДК и ваксина/и.
Иначе той продължава да си е супер мрънколчо, все иска да го гушкам и когато е в друг реве за мен. Когато се застоим повече от 2-3 дни без да излизаме, дневния му сън се нарушава и не спи повече от 30мин. Не мога да не го похваля обаче как хубаво си хапва. Тези дни ще въведа месото, ще почна от пиле, защото такова имам домашно. Мисля и кисело мляко да дам, което съм поръчала на моята майка да направи.
Хубав петък  Hug

Общи условия

Активация на акаунт