Отговори
# 240
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Рокси личи си, че Тео и Здравко са от една зодия Mr. Green моя дребосък като има някой в стаята - баба му или баща му или Ема - супер спокоен, играе, гука .. ииии като вляза аз и ела да видиш, рев и мрънкане на кубици Mr. Green Mr. Green майка ми ме бъзика, че трябва да си купя бурка Joy Joy ние от 5-6 дни въвеждаме глутен /с попарата все повече се спогаждат вече Mr. Green /, от 3 дни въвеждам и пилешко .. Здравко много го харесва .. на обяд направо ще си изяде и лъжицата барабар с пюрето .. изненадващо обаче, хич не се спогаждат с плодовите пюрета следобед .. ако не му пусна любимото му филмче, няма яде братко и тва е .. иначе като гледа детското и изяжда всичко Mr. Green

# 241
  • Мнения: 3 595
Да, нещо опустя темата. Далия е заета със сватбата сигурно, а тя доста пишеше. Иначе не знам защо така, ама винаги е било малко на приливи и отливи.

От мен отчет: вчера въведох глутена с овес. Три лъжички каша, днес пак 3-4, утре вече 5-6. Мисля да карам 2 седмици овес, после две седмици спелта и после ечемик смесица с нещо, пшеницата по-нататък. Скоро трябва да започвам да замествам трето хранене, но аз второто не го броя за заместено, защото около 40 минути след вечерята кърмя. Интересно ми е на Мила дали ще и харесат плодовете. Давам и от няколко дни да си гризка бебешки оризови вафли, принципно пише от 8 месеца, че се дават, но голям кеф и прави, дъвче си и си гълта като професионалист  Mr. Green Още си кърмя след всичките ми размисли и страсти да спирам ли, но исках поне до глутена. Но ми е толкова лесно да кърмя вместо да правя АМ, че май ще продължа, но до годинката даже и по-рано трябва да спра, защото трябва да се върна на работа най-вероятно. Принципно заявих майчинство за 2 години (само първите 12 месеца са платени), но шефовете ми още тогава ми казаха, че ако има много проекти ако може да се върна след една и май ще се наложи.

Иначе Мила започна да лази напред също, но е доста нескопосано и забавно. Като иска играчка рита, мята се и прави правилните движения с краката, достига играчката, но не се осъзнава май, че благодарение на точно тези движения успява.

При нас времето също се развали, миналата седмица бяхме по къси панталони и ръкави всички, сега пак с якета и шапки. Около 20 градуса е, но е мрачно. Доста стоим вкъщи, на Мила и писна да ми гледа физиономията вече, за разлика от Тео иска да гледа други хора и да си играе с тях. За мен реве нещо ако се удари или ако е изморена, тогава само при мама е спокойна. Поне при нас хубавото е, че свършихме всички ваксини за първата година, та малко мира ще имаме.

# 242
  • Мнения: 1 736
Браво на Мила, ще се осъзнае, че това е начинът да се придвижва до целта. За разлика от нея, Ния въобще не се сеща, че напред може да се движи. В момента, в който се опитвам да й покажа, отпуска дупето и чака аз да я побутна. За сметка на това, назад е фурия, за секунди минава през цялата спалня. И на проходилката не иска да се движи. Обаче.... от събота насам напира да се изправя, само търси къде да се хване(тя сама).   Голям кеф е като се изправи и постои права- та даже и "Браво" си чака. Прави движение с ръчичките, все едно пляска, а най-е интересна като се сети сама и започне да пляска. От 2 дни прави движение с ръчичка за "ела "-пак когато тя си иска. А вече е и на фаза викане/пеене. Почват да стават интересни с всеки изминал ден.
Иначе от вчера започнах със захранването с глутен- инстантна овесена каша. Май намерихме идеалната каша. Правех й каша с 80гр. вода/ам, а тя не я изяждаше. От вчера, въпреки че е малко овесената каша вътре, си търси допълнително (дано да не е моментно). Вие как приготвяте овесените каши-трябва ли да минат през термична обработка?   А  със сухари ли правите попарата, с какви? А чай? Май прекалявам с въпросите..но ще прощавате. Слънчев ден ви желая! Simple Smile

# 243
  • Мнения: 3 199
И Дани е като Мила, толкова е свикнала да ме гледа по цял ден, че като излезем на всеки, който се спре пред количката му се радва. Като отидем на магазина при баба и дядо умира от кеф, като ги види и почва да скача от радост, защото знае, че ще я изкарат от количката и почва едно глезене и разнасяне Simple Smile
Skeeter, имам чувството, че времето при вас е като при нас. Последната седмица не е имало ден дето да не е валяло, но пък ние все улучваме някакъв интервал, в който не вали и сме навън. Само в сряда си умряхме от скука, валя пороен дъжд цял ден.

Дани си лази много умело, обикаля цялата къща и е доста бърза, преследва котарака и само го тормози Simple Smile Баща й я научи да се изправя в кошарата и сега това й е много интересно. За много кратко време научи много нови неща и се превъзбужда, съответно заспиването е много трудно. Уж й се спи, слагам я, тя се обръща и тръгва из кошарата като диво прасе  hahaha
Пипа котката, ближе пода и краката на столовете, изобщо захрани се с доста бактерии  #Crazy
Повтаря "та-та", "да-да", "дя-дя", "дай", "айди", от вчера и "ба-ба". Само "мама" не е казала  Crossing Arms
Слагам я на гърне като сменям памперса и се научи какво се прави там, а абсолютно всяка сутрин ака в него, но трябва веднага да я сложа, иначе е свършила работата в памперса Simple Smile

Глутеновите каши пак ги правя от брашно и ги варя до сгъстяване. Попара сигурно ще правя с каша, че бая ми се насъбраха

# 244
  • Мнения: 3 595
Оле, и вие ли ближете пода, аз точно исках да пиша, че се притеснявам ама забравих. Вманиачила съм се да чистя сега, ама реално е хубаво за имунните им системи. Браво на Дани, спринтьорка в дисциплина лазене хаха. Аз съм чела, че от новите неща се превъзбуждат и понякога даже в съня си се упражняват, само така си обяснявам защо намирам Мила посред нощ плачеща по корем и вдига дупето нагоре или най-уникалното - будим се от туп-туп отварям очи и виждам Мила се обърнала по корем, някак си със спалното чувалче успяла да пролази до дъската на кошарата, която е над главата и и си удря главата в нея в опит да продължи напред ама няма накъде  #Crazy

Иначе при нас е по цял ден мамамамамамама, бабабаба, татататата, дададада, но не са отправени никога към нас, с играчките си си говори предимно, та още чакам заветното "мама"  Laughing

# 245
  • Мнения: 3 199
Е, да, това са си срички някакви, не е съзнателно обръщение Simple Smile

# 246
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Нашата ДК се размина  #Cussing out направо бях бясна на нашата докторка - не написала часа, който ми даде в нейния тефтер и каза, че не може да ни приеме, защото имала друг ангажимент. Ама и аз за първи път изхвърлих листчето с часа и само си го отбелязах на моя календар. Попитах я като не е днес часа кога е и тя си призна, че го няма в никой ден, сега сме с нов час за 31-ви. Че и дремах сума ти време в коридора, защото отидох 20-30мин. по-рано.
Попарата я правя с глутеновите каши - 160мл. вода, в която варя 2суп. лъжици от съответното брашно + обезсолено сирене и масло, захар не слагам. В тези дъждове нямаше как да изляза за пшеница и вместо нея давам вече пшеничен грис.

# 247
  • Мнения: 396
Здравейте, момичета,
моята Мария също мре да се разхожда навън, иначе като е наядена и наспана си играе в кошарата с играчките. Онзи ден Сашко се намърда с нея в кошарата и седяха около час заедно, което да си призная много ме зарадва. Иначе въведохме глутена - две седмици овес и сега спелта. Мисля после да дам пшеница. Другият месец оставих сиренето и маслото, пък кисело мляко по-нататък. Също сричкува по цял ден и много пиши напоследък, супер кисела е на моменти, тъй като четири зъба никнат едновременно - очертали са се отгоре и а-а да пробият... Когато плаче вика мам, което според мен не е случайно, разбрала е явно, че мамът бързичко се отзовава, като чуе тоя вик Joy
С кърменето за съжаление почти приключихме - не иска да суче през деня, само през нощта като е сънена. Точно като брат си. Заместихме две яденета - обедното и вечерното и два пъти давам пюрета между храненията и АМ.  Това е при нас, добре че днес не валя, направихме си голяма разходка  Simple Smile
Днес й четох книжка, докато четях и тя бърбореше нещо. Като спра млъква и почва да прави балончета от слюнка и да ме гледа с очакване. Много беше смешна!

# 248
  • Мнения: 270
Да, нещо опустя темата. Далия е заета със сватбата сигурно, а тя доста пишеше.
Много се смях на това  Joy Joy Joy Иначе да, сега всяка свободна вечер, защото денят ми е ангажиран изцяло с детето, правя поканите. Вчера трябваше да пиша текста за поканата за родителите и нещо нямах муза. Отворих си една китайска бира (от азиатската седмица в Лидл) и воала! За 5 минути текста беше готов, щом и ММ се разчувства, значи съм успяла  #Crazy

Иначе след като трите горни зъба си избиха добре, нещата се нормализираха. Остава само четвъртия, много се белее, но още не е пробил. Тъй като точно, когато му беше най-зле, въвеждах заешкото, той го отказа, пробвах с готово зеленчук+пилешко на ДМ. Много го хареса и докато чакам баща ми да ми донесе домашно пилешко, взех готово чисто пилешко месо пак на ДМ и го смесвам с мое зеленчуково пюре, изяжда по 250 грама  Shocked ама като му се яде, няма да го ограничавам сега. Следобед си давам каша+плод или само плодово пюре. От следващия месец ще въвеждам глутен, с овес. Иска ми се и закуската да му въвеждам вече, но не искам да стават две хранения със зърнени. Сигурно ще му правя овесена каша за закуска и само плод следобяд. Масло съм му слагала вече в плодовите, но сирене си мисля по-нататък.
МНого се катери вече и се изправя на всичко, до което се докопа, ръфа таблите на спалнята и на неговата си кошара. Няколко пъти вече като се изправи и пада назад или настрани и се удря в таблите на кошарата и или започва да плаче, или чака мен да види как ще реагирам, а аз му се смея и забравя, че се е ударил и той ми се смее  hahaha

Казва всички производни с Б - ба ба, бу ба, бу бе, бе бе, бууууу, бъъъъъ.... но ни тати, ни мама, ни деди.

само така си обяснявам защо намирам Мила посред нощ плачеща по корем и вдига дупето нагоре или най-уникалното - будим се от туп-туп отварям очи и виждам Мила се обърнала по корем, някак си със спалното чувалче успяла да пролази до дъската на кошарата, която е над главата и и си удря главата в нея в опит да продължи напред ама няма накъде  #Crazy
ама коооолко ми е познато и това  Joy Joy Joy

Слагам я на гърне като сменям памперса и се научи какво се прави там, а абсолютно всяка сутрин ака в него, но трябва веднага да я сложа, иначе е свършила работата в памперса Simple Smile

Шикер, това е много интересно! Браво на детето! От сега да си ака в гърне, нашият не ще да седи, камо ли в гърнето. Но и аз съм чувала, че започнат ли да сядат е добре да се слагат на гърне, да свикват.

# 249
  • Мнения: 3 199
Тя от скоро почна да стои сама стабилно, но на гърнето я придържам, защото може да се кандилне и да падне. С гърнето всичко започна от майка. Няколко пъти като й я оставяме да я гледа и казва, че преди да смени памперса я слагала над легенче и един път пикнала, на другия път пак, после след някой ден се похвали, че се е изакала. На мен ми беше тъпо, че ми тероризира детето и че няма смисъл, защото тя е много малка и не може да каже какво й се прави. Но купих едно гърненце и започнах да я слагам първо сутрин веднага като станем, защото забелязах, че редовно ака сутрин. Започна да върши работата на гърнето и от там почнах при всяка смяна на памперса. Или пишка или ака. Имало е дни, в които 3 пъти е акала само на гърне и нито един път в памперса. Това много ми харесва Simple Smile Ако плачеше и не се чувстваше добре никога нямаше да я мъча.

Аз тия дни мисля да въведа сирене и масло, но никак не ми се иска да замествам и сутрешното хранене. Тя пие много малко вода и ме е страх да не се съберат 3 поредни твърди хранения и сякаш ми се струват малко ако останат само 3 млечни - 6ч, 18ч и 21ч (горе-долу).
Киселото мляко после как се дава? Чисто или..?

# 250
  • Мнения: 1 368
Аз пак с питане -  седя и се чудя какво да давам. Знаете за нашия проблем със запека и съм изчерпана от към неща, които да въвеждам. Мислех си за месото и четох, че се въвежда след кашите. Аз каши не съм въвела и ги отлагам, заради запека. Сещам се, че по немската схема можеше по-рано да се дава. Защо според вас е след кашите и дали ще има проблем да го въведа без да съм давала каши newsm78
Досега съм въвела тиква, пащърнак, сладък картоф, тиквичка, морков и круша.

# 251
  • Мнения: 396
ivivkata123 лично аз почнах месото преди кашите - по немската схема. Според мен се препоръчва с оглед на това,че все пак се дава чужд протеин към който може да се прояви алергия. При по-големите бебчета пропускливостта на чревната лигавица към алергени намалява, както и имунната система в червата е вече по-зряла и опасността от проявяване на алергии намалява. Но според мен при захранване след 6 месец вече няма значение кое ще дадеш първо  Peace
Може да въведеш и сини сливи, току виж имат ефект. Тогава може да даваш каша с плодово пюре, стига разбира се и бебчето да е кооперативно и да хапва такава комбинация, защото моята Мария например каша с плод не яде

# 252
  • Мнения: 264
Здравейте, минавам на бързо да кажа, че сме на антибиотик. Нещата бяха доста зле, но...вече се вижда подобренние. Надявам се до понеделник, когато сме на преглед вече да е здравичка Калина. Не мога да пиша, защото тя почти не спи, само кашля, сополи има доооооста, повръща и диария за финал. Почти не яде и мляко даже - каши и пюрета абсурд.

Хубав ден! Hug

# 253
  • Мнения: 270
Baby-G, пожелавам ви скорошно оздравяване!  Hug

# 254
  • Мнения: X
Baby-G, съжалявам, че е толкова болничка Калина! Бързо оздравяване!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт