Отговори
# 360
  • Мнения: X
ами аз прочетох, че Шикерчето е правила чай от анасон и копър, който не се е харесал и затова й казах за ройбоса, ама Кали, ако и на теб съм полезна - радвам се Simple Smile

Ааа ами понеже аз питах за ройбоса, затова реших, че си имала предвид мен  Simple Smile

# 361
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
ами аз прочетох, че Шикерчето е правила чай от анасон и копър, който не се е харесал и затова й казах за ройбоса, ама Кали, ако и на теб съм полезна - радвам се Simple Smile

Ааа ами понеже аз питах за ройбоса, затова реших, че си имала предвид мен  Simple Smile
ще се разберем, няма страшно Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 362
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379

Някой освен Baby-G ходи ли на манту? Дали детето трябва да е напълно здраво както при ваксина? Ние като бяхме на ДК миналия месец педи погледна само дали Валери има белег и това беше.

Симона от 2 дни пропи чай. На ХИП ябълка и копър. Само че не от чашата с накрайник, а от шишето си. Изпива към 100 мл. на ден, което не се е случвало никога. Правя го доста разреден (държа пакетче малко време) и после доливам чиста вода, но пие. Когато е само вода не иска.
Не знам обаче какъв друг чай мога да й давам. От шипка може, но не знам дали ще й хареса. Гледам някакъв бебешки с ройбос, но дали е подходящ  Rolling Eyes
Преди съм й давала лайка на ХИП, но той не е на пакетчета, а е гранулиран и си е химия.
Вие давате ли чайове и какви? Идея си нямам какви чайове се дават.Но май е добра идея,че нещо и ние сме скарани с водата.Сподели като опитате някой Peace

Давахте ли вече пресни кайсии, праскови? Дали вече са "истински"? Не съм давала още,имам да въвеждам още 10 неща,та тези мъхестите ще дам по-нататък..Но вчера дадох да опита пъпеш Embarassed Не знам дали вече може???
Кисело мляко още не мисля да давам.

# 363
  • Мнения: X
Всички сте навън явно в хубавото време  Simple Smile Аз сигурно станах доста досадна вече, ама пак ще питам нещо  Laughing този път малко странно...

Пазите ли бебетата от болни деца?
По - скоро: Бихте ли се видели с роднини, чиито деца са нон - стоп болни и сте почти сигурни, че след такава среща детето ви ще се разболее.
Случаят е такъв - роднините по принцип са ми близки, живеят в съседен град и преди да родя се виждахме много често. Децата им (на 2г. и на 6г.) ми се падат първи братовчеди, но проблема е, че са непрекъснато болни. Ходят на ясла и на градина, носят зарази от там, заразяват се един - друг и през 2 седмици са на антибиотик.

От както се е родила Симона сме се виждали само 2 пъти и то все без децата, че ясно защо...
само че ги усещам, че им е доста неприятна тая ситуация и им е обидно вече, че така я "пазим", макар и нищо да не са казали.
Сега ще ходим на гости там и според майка ми е крайно време да видят детето. Но тя тъкмо оздравя, предстои ни манту, ваксини...

Какво бихте направили? Прекалявам ли с това пазене? Rolling Eyes

# 364
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
абсолютно 100% сигурно е, че не бих завела детето си .. все едно да питаш, ако знам, че не мога да плувам, дали бих влязла надълбоко в морето да проверя ще се удавя ли .. задай си въпроса какво искаш: добри отношения с крайно нетактични хора, които се сърдят за глупости или да гледаш как най-свидното ти, твоето дете, се мъчи и ти се налага да го тъпчеш с лекарства .. ако предпочиташ втория вариант - знаеш какво е решението Peace

# 365
  • Мнения: X
В момента и двете деца били видимо здрави. Едното си кашля хронично и уж не било заразно, било алергия. Само че много пъти се е случвало да се видим и да нямат симптоми на разболяване, а след 2 часа да вдигнат Т примерно...
Ако пък едното било болно можело да се видим само със здравото дете. Ама те и другите като са в постоянен контакт с него нали се сещате и то колко време още ще е здраво...

Само че по тази логика никога не можем да се видим...

mecani, и аз казах, че не искам, ама според майка ми прекалявам много  Confused

# 366
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
mecani, и аз казах, че не искам, ама според майка ми прекалявам много  Confused
но детето не е на майка ти и още по-малко пък го гледа тя ..

# 367
  • Мнения: 1 368
И аз бих пазила детето си е не бих я завела. Кой каквото иска да си мисли Peace

# 368
  • Мнения: 270
Kalina, мен ако питаш - който иска да се сърди кооолкото си иска. Здравето на детето ми е преди всичко останало. Дори и потенциална заплаха да има и аз да съм наясно с това, не ме интересува дали ще се обидят или не.
То според нашите майки за всичко прекаляваме, според докторите прекаляваме да четем в бг мама, според приятелки с по-големи деца прекаляваме в старанието си.... абе все едно не са били на наше място и не са треперили и за най-малкото на детето си. Малко се отплеснах, но особено след боледуване и преди ваксина, бих спестила и най-малкият риск от заразяване  Hug

Чета ви редовно, но обикновено през телефона навън, а не обичам да пиша от него  Hug Hug Hug

Моят слънцезащитен крем е минерален на Bioderma ABC derm Solaire, който има този zink oxide, а другият е на Бочко и в състава му не присъства този елемент. Защо е вредно, моля някой да разясни  newsm78

# 369
  • Мнения: 121
И аз не бих завела детето ,но бих раззяснила защо,и тя като майка би трябвало да те разбере ,ако ли не ....
Ами аз знам ,че цинка никак не е хубаво да се прилага по какъвто и да е начин макар да е минерал...поразрових обстойно в интернет и никъде не прочетах полза от него само вреди ( и ,че най-голямата грешка прави човек който избирал слънцезащитни кремове с цинк ,при положение че имало натурални и били много по благоприятни за кожата ... Това е от статия написана от доктор в Мисури ) Четах ,че прилагането на цинк води до по- голям риск за развитие на рак...
Мали някой трябва да ни спре този интернета ,че съвсем изперколясах и стигам до извода ,че да предпаза малчо трябва да ме хвърлят на необитаем остров  #Crazy
Моя слънцезащитен крем е на Isdin gel cream pediatrica ...не съдържа цинк ,ама пак има много други боклучаци ...затова сега ще си приготвя домашен слънцезащитвн крем който е от 3 съставки ( масло от жожоба,какаово масло и масло от авокадо ) и другото което ме подтикна да си направя е ,че едва 30% от слънцевите лъчи са вредни а другите 70% са полезни за кожата и този домашен крем е напълно достатъчен да предпази кожата .. Simple Smile

# 370
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Във всички кремове за дупе има цинк .. Той пази кожата суха и по-този начин спомага за излекуването на раздразнението .. Наистина си мисля, че не е пък толкова страшен тоя цинк ..

# 371
  • Мнения: 3 196
И аз като Мецани разсъждавам. И все пак, за да пише, че може да се ползва от деца и то ежедневно, е в малки количества и едва ли би навредил толкова.
И аз преди да се роди мислех, че няма да мажа дупето при всяка смяна на памперса, заради цинковия оксид и така и правех като се роди. Но сега много взе да се подсича, откакто е захранена и я мажа при всеки памперс. Ама дори Судокрема нещо ни идва слаб

# 372
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Здравейте  Hug
тези дни не съм се разписвала, но си ви чета, просто няма кой знае какво да напиша - мамин мрънчо продължава да търси само мен и да реве когато не е в мен, никакво друго гушкане от друг не може да го успокои. Вчера пак се обърна с проходилката - тръгна след кака и бати, а прагът на детската стая е леко надигнат от един кабел и хоп белята стана. Лошото е, че е като тях двамата - като се удари задържа дишането (аз му викам засиняване, защото докато си поеме дъх буквално посинява). Свикнала съм от големие, но пак си е страшно докато си поеме въздух.
Калина, аз на твое място също бих внимавала, но понякога е неизбежна такава ситуация - като при нас например, каката ни ходи на градина, баткото на училище - точно заради тях Тео два пъти се разболя тежко през декември, но докато аз нямам избор и ги събирам, ти имаш и можеш да ограничиш подобни срещи.
tupunger4eee, ти чете ли някъде за подобен слънцезащитен крем, аз все си мисля, че каквото и да било масло само би привлякло повече слънцето. Аз веднъж директно започнах да се мажа с олио (с фактор разбира се) , няма да ти казвам какви обриви получих.
Хубав и сълнчев ден  Hug

# 373
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Шикер,и ние сме същите.При всяка смяна на памперса му мия дупето (само с вода,за да не се раздразни кожата от прекалената употреба на шампоана) и всеки път го мажа обилно със Судокрема и пак му е зачервено.Вечер като го къпем тогава го мия с препарат на Хип.Да не би заради жегите да се зачервява така дупето? Всъщност нормално е,там се задържа влага,но какво да направя по въпроса...не мога да го държа гол.... newsm78

# 374
  • Мнения: 121
В моя крем за дупе няма цинк пише ,че 98% натурален на Мустела е и доста икономичен ...и много силно ви го препоръчвам за подсичане ,обриви и други раздразнения невероятен крем .( тук при такива оплаквания изписват този крем)
За мен цинка е вреден ...да наистина немога да избегна ползването му на 100% ,но поне имам възможност да го огранича..
roxanna...ето от тук http://spirala.bg/archives/6399 прочетох за домашния крем ...не мисля ,че нещо ще ми коства ако го направя,но дърха да подчертая ,че първо аз ,ще го ползвам да видя дали ще изгоря ,ако ли не смело ,ще си мажа бебчо Flutter

Общи условия

Активация на акаунт