Отговори
# 555
  • Мнения: 257
Здравейте мами, ето ме отново  Hug
Ние се завърнахме и от гръцкото море, беше много хубаво Simple Smile Справихме се чудесно и без помощ от баба и дядо, но определено  дните на село в планината бяха по- леснички Simple Smile Абе друго си е с помощ  Laughing Тъй като малчо беше много послушен и много, ама много му хареса на морето решихме към края на юли да отидем и до нашето море, но този път за 5 дни, защото тати трябва да работи Simple Smile Най се радвам, че не се разболя на морето, аз от това се опасявах Simple Smile
Относно храненето на бебо - аз вече не захранвам...а храня! Прослувутото кисело мляко още не съм дала, нямам и причина да бързам или да отлагам.Ще му го дам може би след като се върнем от Сандански, че сега ще ходим Simple SmileКъм момента залагам повече на пресни плодове и  зеленчуци. Вече започнах изцяло и само да ре радвам на детето си а не да мисля, броя и пиша кога, какво и колко да му дам да яде Rolling Eyes  С извинение, но вместо да чета дъъъълги статии и проучвания за кисело и прясно мляко, ечемик, овес и спелта вече предпочитам да водя бебо да гледа птички, листенца и цветенца  Laughing Тъй че няма да изказвам мнение  Laughing (макар, че май изказах)  #Crazy Надявам се някой да не се обиди, както се разбрахме всеки сам прави своя информиран избор  bouquet
Далия, вие ли мислехте да отидете до Санторини за меден месец? Мястото е уникално и е едно от най- подходящите за меден месец поне според мен  Laughing
Искам и да се похваля, откакто не кърмя свалих 7-8 кг. ей така от нищото Simple Smile Е имам още да свалям, на морето бях с цял бански, но за следвщото ще се опитам да съм с половинки #Crazy Laughing Joy
Момичета лека и спокойна нощ ви пожелавам и спящи бебета  baby_neutral

# 556
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
И аз дадох вече кисело мляко, че и купено - Елена 2%, според мен всичко с по-висок процент има повече химия, затова така реших, а и с предните деца така процедирах. Майка ми щеше да прави, но напоследък е доста заета и не я притисках, а аз съм пробвала много пъти и никога не ми се получава.
Тео си хапва всички каши все още, но като цяло в тези жеги апетитът му не е като преди. И ние пускаме климатик.
Ние всяка година си ходим без помощ от баби и дядовци на море, не ми пречи, сега и с трите деца пак ще е така, за мен всяко друго присъствие е напрежение и всъщност не е почивка, защото пак си е с хора, които са в нормалното ми ежедневие. Ходихме миналия Великден(2015г.) с моите родители на почивка за два дни, на моменти си беше изнервящо, а и ми се струва че малко им напрегнахме изкарването.
За спиране с кърменето - по принцип връщането на работа не е означава това, Ивайла я пуснах на ясла на 1г. и 1м., а я кърмих още 8 месеца, даже мисля, че само и помогна да е здрава през цялото време. Сега да не възприемете казаното от мен като агитация за кърменето, просто споделям опит  Hug

# 557
  • Мнения: 361
Roxana, имам близки, които работят в мандра Елена. Онзи ден питах дали мога да давам от техните сирене, масло и кисело мляко. Увериха ме, че всичко е натурално и да давам спокойно.Имам им доверие и ще давам от тяхното кисело мляко 3,6%, когато му дойде времето.

# 558
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Roxana, имам близки, които работят в мандра Елена. Онзи ден питах дали мога да давам от техните сирене, масло и кисело мляко. Увериха ме, че всичко е натурално и да давам спокойно.Имам им доверие и ще давам от тяхното кисело мляко 3,6%, когато му дойде времето.
, това е страхотно, другия път и аз ще взема с по-висок процент.
Забравих да кажа, че ние от години ходим на море в Константин и Елена, в базата на МВР Тилия, изкарваме си страхотно, а и храната е като вкъщи, има и готвено - супи, манджи, таратор, всичко. Почти на самия плаж е и е супер удобно за семейства с деца. В края на юли, ако всичко е наред сме там.

# 559
  • Мнения: X
Рокси, и аз мислих за Св. Константин и Елена като вариант след Балчик...не съм ходила от много години и нямам представа как е сега...но може да пробваме...

И аз давам всичко млечно на Елена. Ние това ядем и затова го избрах. Според мен са им добри продуктите, пък то гаранция за нищо няма.

Рокси, колко КМ даваш и как? Чисто или смесено с нещо, всеки ден ли го даваш?  Simple Smile

Аз засега го спрях, тъй като въведох много млечни за кратък период (сирене, масло и КМ) за 8 дни  #Crazy после прочетох, че между сиренето и КМ е добре да има интервал от поне 15 дни и затова реших да започна да го давам след 2 седмици.

Skeeter, 400 мл. вода  Shocked Браво на вас!
Симона не пие нито от чашата с накрайник (играе си с нея, но не пие), и от шишето продължава да не иска. Че и чая намали от 2 дни. Пишка малко и урината й е тъмна, въпреки, че пие много мляко. Направо в чудо съм се видяла, не мога да я накарам да пропие вода и това е  Crazy

# 560
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Калина, давам го с плод,  с овесени ядки, обикновено на следобедната закуска - засега не е много впечатлен, но с уговорката, че и двата пъти когато съм му дала беше в количката, а той се храни най-добре вкъщи на столчето за хранене.

# 561
  • Мнения: 3 595
С извинение, но вместо да чета дъъъълги статии и проучвания за кисело и прясно мляко, ечемик, овес и спелта вече предпочитам да водя бебо да гледа птички, листенца и цветенца 

Едното по никакъв начин не изключва другото  Wink

Буби - не съм се разлютила изобщо, дадох лични примери като контра-аргументи на твоите, защото мога да отговарям само за собственото си решение и дете в нашата собствена ситуация, както и мразя да генерализирам. Но разбрах, че няма смисъл да споря с теб вече, защото колкото и научни статии да споделя, за теб винаги са с кусури (преди за Öko Test също) Simple Smile Но ще се радвам да споделиш ти от къде черпиш информация, за да се просветля и аз.

Калина - аз имам другия проблем, че Мила предпочита вода пред мляко. Въобще няма идеална ситуация май  Grinning

Рокси - мислех го и аз с продължаването на кърменето, но честно казано много ще ми дойде, защото на кърма май се будят по-често нощем, а ако работя се притеснявам, че недоспала и изморена няма да ми се получат нещата. Ще видим де, то Мила ако реши, че не иска да прекратява от своя страна кърменето може и да нямам избор. Ти по това време само нощем ли кърмеше и по колко пъти горе-долу? (знам, че е индивидуално, но като ориентир).

# 562
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Да, кърмех само вечер, в почивните дни - повече. Не знам дали заради това, но Ивайла не е боледувала въобще, даже персоналът на яслата много и се радваше по този повод - толкова малка тръгна, бързо свикна и не боледувше. Може би пък да си е по рождение такава здравичка, не изключвам и този момент. Кърменето обаче ни помогна да запазим близостта си след тази наша ранна раздяла.

# 563
  • Мнения: 396


Буби - не съм се разлютила изобщо, дадох лични примери като контра-аргументи на твоите, защото мога да отговарям само за собственото си решение и дете в нашата собствена ситуация, както и мразя да генерализирам. Но разбрах, че няма смисъл да споря с теб вече, защото колкото и научни статии да споделя, за теб винаги са с кусури (преди за Öko Test също) Simple Smile Но ще се радвам да споделиш ти от къде черпиш информация, за да се просветля и аз.

Леле,аз очевидно съм адски досадна  Joy Добре че ме информира че сме спорили, защото според мен, въз основа на интернет информацията която споделяш, спор между нас някакси няма как да се получи  Peace
Тържествено обещавам да не коментирам твоите постове и статиите, които споделяш Peace

# 564
  • Мнения: 361
Аз да попитам- давам десети ден овесена каша (все още не съм достигнала цяла порция), мога ли да започна да добавям по малко масло или сиренце?

# 565
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Аз да попитам- давам десети ден овесена каша (все още не съм достигнала цяла порция), мога ли да започна да добавям по малко масло или сиренце?
още на 3-4тия можеш Peace

# 566
# 567
  • Мнения: 270
Преди няколко дена прочетох статията на Маги Пашова "Да ваксинирам ли детето си?"
Замислих се. Не ми хареса това, което прочетох, особено с частта за "естествения подбор", но не реагирах. Просто размисли.
Преди малко (а виждате колко е часа  Shocked ), прочетох тази статия. http://yurukov.net/blog/2016/krivorazbraniqt-balans/
Замислих се още повече.
Ваксинирала съм си детето. Нямах и преди статиите намерение да не го ваксинирам. И аз, както повечето от вас най-вероятно, съм чувала истории за отключени болести след ваксина и само тайно и не толкова тайно съм се молила просто да ми е живо и здраво детето и да не попадам в статистиката.
От сърце ви го желая и на всички вас!

Споделям го само, защото някои от нещата във втората статия никога не ги бях чувала дори, а трябва.
Вярно е също, че не всички лекари дават достатъчно съвети какво родителите трябва да наблюдават при ваксинация. Не предупреждават, че трябва детето да е нямало контакт с болни няколко дни преди ваксината, че трябва да съобщават, ако е имало контакт, ако е кихало или вдигало температура преди това. Не предупреждават, че детето не трябва да има контакт с големи групи от хора или болни седмица-две след ваксинация, защото тялото му се бори с нещо, което възприема като заплаха и може да подаде на други зарази през тези няколко дни. С други думи – никакви молове, детски партита или ясли седмица след ваксинация. Не казват, че ибупрофен или парацетамол в нормалните случаи се дава чак след 38.5-39 градуса температура, за да се даде възможност на тялото само да се пребори, но в случай на ваксина се дава още на 38 градуса, защото е ясно, че инфекция реално няма, а е “фалшива тренировъчна тревога”.

Надявам се да не разпалвам спор ЗА или ПРОТИВ ваксините!

# 568
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Далия този цитат от статията не знам как да му реагирам - в смисъл такъв от една страна съм ужасно радостна, понеже ЛЛ на моите деца абсолютно всеки Божи път ми пее тези неща и предупреждава какво мога и какво не мога да правя, а от друга страна съм ужасена, че има лекари, които или не знаят, че трябва, или не смитат за необходимо да информират родителите за адекватното поведение при поставяне на ваксина ..

# 569
  • Мнения: 99
Далия, не вярвам да разпалиш спор За или Против ваксините, защото тук повечето майки не се съмняват в ползата на ваксините и водят децата за ваксинация съвсем спокойно, сякаш отиват на разходка.

Тук спорът обикновено е дали да се дава кисело мляко или не.

Мен ме е яд, че допуснах да го инжектират в родилното, та чак го заведох и за втората хепатитна като навърши 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт