Свършване в моята приятелка

  • 8 657
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 069
....... и това е само един от хилядите подобни случаи.........    Confused

# 31
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 558
За съжаление е така.

# 32
  • Мнения: 23
Тези нови поколения отиват от зле към по-зле...
Никаква сексуална култура, никакво съзнание.

Каква им е работата да правят секс на 14-15 години...?!!
Срам го е да си каже възрастта, значи едва ли е по-голям.

Добре е авторът на темата да запомни факта, че главната цел на секса е възпроизвеждането.
Тоест, секс се прави на възраст, когато си готов да поемеш евентуалните последствия, и с партньор, на когото истински държиш и уважаваш.

Просто нямам думи относно днешната младеж....
Ами не мисля , че годините ми имат значение и не не ме е срам да си ги кажа.
Просто не виждам смисъл в това да ги знаете , не знам с какво ще ви помогне

# 33
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 558
Ти кажи, пък ще видиш. Laughing

# 34
  • Мнения: 7 325
То пък щото в чужбинско е по различно. Миналата година три девойки в наше село станаха майки, 16 годишни. Едната учеше в католическо училище. Та сексуалната неграмотност няма нищо общо с чалгата и политиците.

# 35
  • Мнения: 3 595
Новите поколения не стават по-зле, просто сега имат начини да си зададат неудобните въпроси, които преди е нямало на кого да зададат. Чрез интернет излизат наяве проблемите, които всички сме имали. И аз съм била тийнейджър, и винаги сме използвали презервативи и други методи и не един път съм се притеснявала въпреки това. Само че е нямало форум, в който да си споделя притесненията и да ми се изсмеят няколко майки... Някои вместо да обяснят хубаво и да "ограмотят", за да помогнат на "новото поколение" се подиграват, което не виждам по какъв начин помага на когото и да е. Да не забравяме, че зад тези никове може да са и нашите деца. 14-15 години е стандартно вече за първи сексуален контакт (харесва ли ни или не), да не забравяме, че децата в днешно време по-рано узряват сексуално, менструацията също по-рано и два и така. И ако ми кажете, че вие всичките сте се пазили до сватбата...

Иначе момче, винаги казвам и не за първи път пиша - хубаво е да научите какво става с тялото с различните хапчета, за да знаете как да реагирате. Ако приятелката ти приема противозачатъчни абсолютно редовно според опаковката, то тялото и няма да има овулация тоест няма да отдели яйцеклетка този месец. Без нея няма как да забременее независимо дали свършваш в нея или не, защото колкото и да си малък сигурно знаеш, че, за да има бебе е нужда една яйцеклетка и поне един сперматозоид. Абсолютно няма смисъл приятелката ти да пие две противозачатъчни в един ден, така не увеличавате сигурността, а просто няма да и достигне едно хапче за последния ден, те са специално изчислени дози хормони за всеки ден, така че там сте направили грешка.

И последно - бъдете разумни, използвайте презерватив, за да няма опасност от болести. Противозачатъчните също са добра идея, в комбинация с презерватива са идеален вариант (според мен). В крайна сметка ако наистина подхождате сериозно към предпазването от бременност много малка е вероятността да стане проблем. Но не си измисляйте произволно неща като две хапчета противозачатъчни в един ден, може само да си навредите.

# 36
  • Мнения: 1 069
Разбира се, че новите поколения стават по-зле.
Устати и нахакани, но готовани и мързеливи.

Преди почти никой не е правил секс на 14 години!
Започват да заприличват в това отношение на един неприятен етнос......

# 37
  • Мнения: 6 362
Изцяло подкрепям мнението на Skeeter.

Относно коментарите извън конкретиката на въпроса - повечето тук сме/сте майки и до голяма степен от нашето възпитание, съвети и отношение зависи културата и познанията на децата и на следващото поколение.
В доста семейства сексуалното възпитание и сексуалните въпроси са тема-табу и доста от децата не смеят даже да си помислят да попитат, защото се опасяват, че ще се случи точно това - вместо да получат информация, да предизвикат негативна реакция и упреци.

С упреци, обиди и натякване не се помага - нито се дава информация, нито се възпитава, нито може да се подобри сексуалната и здравната култура.
Абсолютно ненужни и излишни са. В най-добрия случай ще се постигне обратният ефект - да не смеят да попитат и да правят глупости на своя глава. Вместо да упреквате и да пишете безполезни обидни квалификации - помогнете със съвет и информация, ако можете. Такива генерализиращи квалификации за цяло поколение пък съвсем не смятам, че са правилни и нужни.

# 38
  • Мнения: 1 283
Хормоналните препарати не са шега работа! Пият се по схема и не може ей така да се пие още едно, за да предпази от нежелана бременност! Подобна липса на информация може да бъде опасна! Когато стане такъв гаф, се прибягва до Ескапел! Щом момичето вече пие противозачатъчни хапчета, приема на Ескапела е излишен! Риск има, както е описан, но вероятността е минимална! Следващият път умната! А ако се появи сега объркване в цикъла, може да се дължи на допълнителният прием на препарати! За това се ходи на доктор, за да няма следващата тема в бг мама: Бременна ли е приятелката ми! Wink

# 39
  • Мнения: 23
Новите поколения не стават по-зле, просто сега имат начини да си зададат неудобните въпроси, които преди е нямало на кого да зададат. Чрез интернет излизат наяве проблемите, които всички сме имали. И аз съм била тийнейджър, и винаги сме използвали презервативи и други методи и не един път съм се притеснявала въпреки това. Само че е нямало форум, в който да си споделя притесненията и да ми се изсмеят няколко майки... Някои вместо да обяснят хубаво и да "ограмотят", за да помогнат на "новото поколение" се подиграват, което не виждам по какъв начин помага на когото и да е. Да не забравяме, че зад тези никове може да са и нашите деца. 14-15 години е стандартно вече за първи сексуален контакт (харесва ли ни или не), да не забравяме, че децата в днешно време по-рано узряват сексуално, менструацията също по-рано и два и така. И ако ми кажете, че вие всичките сте се пазили до сватбата...

Иначе момче, винаги казвам и не за първи път пиша - хубаво е да научите какво става с тялото с различните хапчета, за да знаете как да реагирате. Ако приятелката ти приема противозачатъчни абсолютно редовно според опаковката, то тялото и няма да има овулация тоест няма да отдели яйцеклетка този месец. Без нея няма как да забременее независимо дали свършваш в нея или не, защото колкото и да си малък сигурно знаеш, че, за да има бебе е нужда една яйцеклетка и поне един сперматозоид. Абсолютно няма смисъл приятелката ти да пие две противозачатъчни в един ден, така не увеличавате сигурността, а просто няма да и достигне едно хапче за последния ден, те са специално изчислени дози хормони за всеки ден, така че там сте направили грешка.

И последно - бъдете разумни, използвайте презерватив, за да няма опасност от болести. Противозачатъчните също са добра идея, в комбинация с презерватива са идеален вариант (според мен). В крайна сметка ако наистина подхождате сериозно към предпазването от бременност много малка е вероятността да стане проблем. Но не си измисляйте произволно неща като две хапчета противозачатъчни в един ден, може само да си навредите.
Ами от паниката и казох да вземе още едно.
Но ме съмнява , че не го е взела ...

# 40
  • Мнения: 3 595
По никакъв начин няма да помогне и 20 да вземе наведнъж, само ще навреди. Вижте, защото хапчетата са точно определен брой и ако не и достига едно се намалява сигурността на защитата в дните след като го пропусне. И ако предварително се осведомявате добре как действат методите за предпазване ще е хубаво, за да няма грешки в моменти на паника.

# 41
  • Мнения: 23
По никакъв начин няма да помогне и 20 да вземе наведнъж, само ще навреди. Вижте, защото хапчетата са точно определен брой и ако не и достига едно се намалява сигурността на защитата в дните след като го пропусне. И ако предварително се осведомявате добре как действат методите за предпазване ще е хубаво, за да няма грешки в моменти на паника.
Да напълно наясно съм , но тя даже ми каза , че  него е изпила .
Явно е искала да ме успокои

# 42
  • Мнения: 25 913

Да напълно наясно съм , но тя даже ми каза , че  него е изпила .
Явно е искала да ме успокои
Ти сега по спокоен ли си?

# 43
  • Мнения: 23

Да напълно наясно съм , но тя даже ми каза , че  него е изпила .
Явно е искала да ме успокои
Ти сега по спокоен ли си?
Ами честно не точно , но е по - добре от вчера Simple Smile

# 44
  • Мнения: 25 913
Ами честно не точно , но е по - добре от вчера Simple Smile

Добре, от какво се притесняваш, нали ти обясниха хубаво, че няма проблем, щом пие хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт