В коремче расте ДЕКЕМВРИЙСКО човече, нова тема трябва ни вече!

  • 42 395
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31
Благодаря за успокоението моми4ета, аз си мислех 4е само аз се 4увствам така, дано занапред вси4ки се 4увстваме добре 4ак до самия краи

# 61
  • Мнения: 72
Здравейте момичета, и аз се записвам в новата темичка. В понеделник чухме сърчице, но от 2 дни ме мъчи ужасна хрема и суха кашлица. Днес ходих про личния изписа ми сироп Ентитус и хербатисин бронхо за смучене, каза ми че мога да ги пия при бременност, но честно казано ме е страх.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 175
Ох,и аз съм като вас-гадене,по цял ден съм изморена,никакъв апетит.Ядат ми се само плодове и салати,а от месото ми се повдига направо (а доскоро без месо не можех да живея)!Абе... Sick
Крепи ме мисълта,че скоро това трябва да отмине. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 18
Цвете и мен е това, което ме крепи, че скоро всичко ще отмине. И ще мога да се насладя на бременноста.  Laughing Hug Flutter

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 331
Shantel, не те ли посъветвахаа да спреш кърменето? Мен и личната и гинеколожката ми казаха да отбивам. А това отбиване въобще не знам как го направя...

Преглеждащият лекар не ми каза нищо. Притеснява ме единствено да не предизвиквам допълнително контракции, но ако ме стегне коремът веднага пия но шпа. Моя приятелка е консултант по кърмене, та и с нея го обсъдих.
Иначе тя суче само вечер за заспиване и като се буди през нощта. През деня е само на твърда храна, та виждам светлина в тунела. Laughing

elanus, аз съм родена на 24.12  Simple Smile

Мен ту ме гони зверски глад, ту ми се гади. Ама и това ще мине! Съчувствам на тези, на които им се гади по цял ден! Прегръдки!

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 23:54 от Shantel

# 65
  • Мнения: 34
Добър вечер мами, аз мога да се похваля с прекрасни 10 седмици без никакво гадене и прилошаване , първите 4 5 седмици доста похапвах и много ми се спеше. След това до сега апетита определено ми намаля но все пак го има. Дано бързо ви минат лошотиите и да се радвате на Лека бременност. 
Между другото аз съм на 25г. и ще чакаме дядо Коледа да ни подари бебо.   Blush

# 66
  • Мнения: 220
Шантел, една позната има три деца. От години не е спряла кърменето. Ние се запознахме покрай втората й бременност и тогава кърмеше още първото си дете. Роди живо и здраво момиченце. Миналата година пак забременя и продължи да си кърми второто и така до раждането, когато даваше кърмата вече на третото. И аз съм чела за това с кърменето, но ето виждаш и че може иначе.
Иначе моето зацапване, което оная вечер си бе бая силно, спря още вчера сутринта. Изкарах цял ден в болницата и вечерта си се прибраах да си нагуша детенце и да полежим заедно. Контракциите май ги няма, защото не усещам никаква болка. Но спазвам стриктно заповедите и лежа. Само дето главата почна да ме наболява от това лежане и дупарата от инжекциите, но ще трая.

# 67
  • Мнения: 10
Тони78,радвам се, че вече си вкъщи и всичко е минало. Аз също съм в болницата, заради повръщането. Днес ми е трети ден(пътеката е толкова) но не мисля, че ще ме изпишат. Нямам голямо подобрение. А също и аз имах прокървяване. Сега имам по веднъж на ден слабо,но това лекарите изобщо не ги тревожи.
Всичко ще отмине момичета, само да имаме търпение и да стискаме зъби. Хубав ден на всички!

# 68
  • Мнения: 18
Тони много се радвам за теб че вече си в вкъщи дано повече няма никакви проблеми Praynig аа вие мамита как сте днес? Аз се чуствам ужасно станах за малко да пооправя обече не оспях много ми се вие свят и ми се гади даже още не съм хапвала и лежа вече почна да ме боли кръста...  Cry Hug

# 69
  • Мнения: 107
Цоп и аз в новата темичка,Тони стискам палци мила всичко да е ок,аз също съм на легло засега вкъщи,дано всичко мине благополучно.При мен няма зацапване вече но пък пистоянно имам болки в матката.И съм доста уплашена.

# 70
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен момичета!
Тони, радвам се, че вече си в къщи, дано това да ти е за последно с болницата до раждането Simple Smile
относно гаденето и на мен ми се гади постоянно, но засега се търпи. Трудно ми е на работа по цял ден седнала, тази поза хич не ми е удобна, но няма как. И аз имам тежест и леки болки, но обикновено се появяват от неудобна поза или ако съм стояла повече права.
Вчера съобщихме новината и на свекърите, много се зарадваха. Тази година при нас ще е пълна лудница- със зълвата имаме по едно момченце, сега тя чака близнаци през септември, а аз декември  Mr. Green
Да са живи и здрави бабите и дядовците да помагат!
Shantel и аз познавам жени, които си кърмеха бременни. Мисля, че не би трябвало да е проблем.
Хубав ден от мен!  bouquet

# 71
  • Мнения: 220
Момичета, аз още съм си в болница, но ме пускат вечерта да съм си у дома и сутрин в 7 пак съм там. Както каза моята си докторка - зам. шеф на отделението и наблюдаваща и първата ми бременност и сегашната - у дома и стените помагат. Вчера яко се сговних - имаше три кюретажа и не питайте какви ги мислех. Отделно има три бебенца в отделението /все пак сме малък град/ и едничкото не спира да плаче - чакат социалните да го вземат. С извинение тъпата ромка /мога да го кажа за всяка жена, че даже и много повече епитети/ не иска детето. Иде ми да стана и да го нагуша милото. Толкова хора нямат деца и се борят всячески, за да си добият, а тая кучка /не с извинение/ ще си оставя рожбичката! Не мога да го проумея това и това е! Та тези неща адски ме натоварват там и прибирайки се у дома и гушкайки детенце, душата ми намира покой. Тя лежи до мен и ме гуши и ми казва - мамо, бичам те многооо и ме целува. Нищо повече не му трябва тогава на човек!

# 72
  • Мнения: 291
Тони 78, стискам ти палци и всеки ден си мисля за теб, какво ли става, дали си добре. Пожелавам ти всичко да се нареди и да имаш спокойна бременност.

И аз не мога да го проумея това за изоставянето на деца, но не искам да го мисля сега. Защото на каквото съм се чудила, всичко ми се е случило вече в живота. Та и за мен е нещо ужасно и не може да го допусне ума ми, как една майка се разделя с детето си, но няма да ги мисля хората, че знам ли какво ще ми предложи живот.  ooooh!

Искам да се извиня за крайно тъпия въпрос, но все още не мога да се ориентирам, как да си броя седмиците. Тоест не мога да разбера от кой ден се сменя при мен гестационната седмица. Иначе през ден - два гледам календарите в интернет, ама понякога ми показват различно. Попитах и доктора, той само ми се усмихна и каза, да не мисля за тези неща, че всичко било идеално, да не се притеснявам и да не си пълня главата с глупости, да бъда спокойна и да се радвам на бременността и на бебето. Ама аз пък искам да се ориентирам по-адекватно.

# 73
  • Мнения: 32
Седмиците се броят от първия ден на последния цикъл.
За кърменето и бремеността, аз също познавам такива майки и не мисля, че е проблем. Иначе аз отбих дъщеря ми на 1г и 2м като просто спрях да й давам. Тя сучеше само вечер и го смених със супички, защото беше почнала да се буди гладна. За една седмица спря да се буди и не е протестирала за мляко.

# 74
  • Мнения: 457
Тони, ти сега си по-чувствителна, не се ядосвай. Тази ромка си е направо интелигентна жена - родила е в родилен дом, оставя детето за социалните. Това не е престъпление. Трагедия е, когато някоя "майка" си захвърли тайно детенцето и то умре  Sad А като го остави в дом, поне му дава шанс да се грижат за него и да го обичат. Не я съдете жената, не й знаем ситуацията, а и някои жени просто не стават за майки. Важното е детето да има шанс.

Общи условия

Активация на акаунт