Трудно изсушаване на косата

  • 4 501
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 591
Не се сърди, човече, какво прави това мляко?
Заздравява косъма отвътре, предпазва повърхността, като я прави плътна, здрава и гладка. Не отнема от обема, подрежда косата и лесно се реши Peace

# 16
  • Мнения: 3 749
тогава сешоара ти нещо не е в ред , на всички тези неща 5 часа сушене  newsm78

# 17
  • Мнения: 8 970
То и без сешоар косата би трябвало да е изсъхнала до час!  newsm78

# 18
  • Мнения: 46 591
Моята е много гъста и без сешоар ще съхне цял ден. Лятото само успява за около 3 часа, но зависи къде съм. На морето е ужас - висока влажност и ако не се суша след къпане въобще не изсъхва  ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 728
Стига с този сешуар. Не е в него проблема.
Промени се самата коса, а това което е най-странно е, че не съм й правила нищо. Есента съм изпила 3 опаковки герикапс (както всяка есен) и това е всичко.
Косата ми е като на Не се сърди, човече, ако не ползвам сешуар ще се събудя болна и с мокра коса.

# 20
  • Мнения: 3 749
сложи една снимка на тази коса, да я видим, хвърли ме в голям размисъл, моята е проблемна , обаче ти ме биеш 5 часа сушене  #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 1 447
И моята с корените се омазнява аз даже всеки ден я мия и ми е много досадно,но сешоара ми е много силен и я суша за 15 мин..Косата ми не е много гъста,но е дълга и с друг сешоар ще отнеме много повече време.Няма как,ако имаш силен и хубав сешоар да я сушиш толкова време според мен..
P.S:Този продукт на Керастаз го използвам и аз той е термозащита и се маже след баня,за мен не е невероятен продукт,но върши работа.

# 22
  • BG-DE
  • Мнения: 5 108
Не знам дали е вярно но бях чела някъде, че косата съхнела много бавно когато е изтощена, а съдейки по моята коса, която е силно третирана и в момента в много лошо състояние може и да има доза истина в това, защото петте ми косъма съхнат (без сешоар обаче) около 3-4 часа  Sad

# 23
  • Мнения: 5 728
Чела съм го и аз това, но не изглежда да е изтощена.

# 24
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
И аз така си мисля,че косата ти е изтощена.Ти може да не се боядисваш,но тази топлинна атака през ден е равносилно на ползване на преса.То с пресата за кратко ползване се прецаква косата,а ти ми говориш за със часове със сешоара.Косата ти е изтощена,имаш нужда от подхранване и малко повече грижи.

# 25
  • Мнения: 3 812
http://technika.bg/product/13643/seshoar-hair-majesty-hm-5020.html

Сешоарът ми е такъв. Косата ми е до средата на гърба, адски много коса, плътна, тежка и ужасна.

Мия с шампоан, после балсам на цялата коса (или маска), после пак шампоан в корените за малко, изстисквам (изтърквам я направо) с кърпа, суша се с кръгла четка, разделям я на 2, после суша кичур по кичур, реша като е суха, за да не я късам и слагам кристали след това -всичкото ми отнема не повече от 40 минути (от къпането до сухата, изправена и чиста коса). И процедурата я правя най-малко 2 пъти седмично. Ако не и 3.

5 часа не са нормално време да сушиш коса, било то с почивки.

Или я омазняваш прекалено с балсама и после просто го ''изпаряваш'' и косата ти остава мазна, но не мокра, или сешоара ти е сдал багажа  Stop Пробвай да не слагаш балсам, а да я изсушиш с четка и после да нанесеш кристали за да я овлажнят

# 26
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
За първи път чувам след маска да ползваш пак шампоан. newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 9 576
Аз обмислям закупуването на микрофибърна кърпа за коса, като тази тук: http://woops.bg/deal/23208-mikrofibyrna_kyrpa_za_kosa.html
За съжаление, я видях в ДМ единствено до сега офлайн и от тогава я мисля. Само, че там беше 13 и нещо лв. и нещо ми се досвидяха ooooh!. Ако някой види офлайн такава кърпа за 4лв, като в посочената цена в първият линк, да свирка! Hug

Иначе и аз имам този проблем с дългото сушене на коса. Но за мен 20 мин са дълго време. Laughing Моят сешоар е професионален 2200W и ако го държа включен 1 час ще ме изгонят домашните - това едно на ръка, ами аз самата ще оглушея. Joy hahaha
Наскоро любезна съфорумка ми даде този линк и от тогава наистина имам напредък със сушенето и ефекта след това, най-вече. Давам го сега и на вас, дано помогне:  Hug


https://www.youtube.com/watch?v=XI0wS5wikNY

# 28
  • Мнения: 912
Не мисля,че проблемът е само в сешоара.Аз имам Парлукс 345 лайт и ми се отщява като започна да изсушавам дъщеря ми,а косата и е до раменете  Sad

# 29
  • Мнения: 3 812
За първи път чувам след маска да ползваш пак шампоан. newsm78


Така си защитавам косата, а измивам с шампоан в корените, за да не седи мазна

Ефекта е че преди я миех всеки ден, а сега на 3-4 дни  Stop

Общи условия

Активация на акаунт