Ежедневна защита от слънцето

  • 6 971
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 477
С нищо не мажа. То големия е с АД и от всичко се обрива. На плажа в 10:30 слагах тениска вече, в 11:30сме се прибрали. Следобед след 17:30 ги пускам на слънце

# 31
  • Мнения: 12 505
Каката я намазах с Бочко 50, докато мажех по ръчичките и крачетата беше добре, но щом намазах рамената и деколтето се върнахме със страхотен обрив (беше на 4 , с много бяла кожа) Спрях да мажа и придоби тен, след басейн я намазах с Евелин за след слънце, нищо, че не е детски, понесе го добре. Малкия до тази година не посмях да го намажа с нищо, гледах да не го излагам на най-силното слънце. Тази година за първи път ходихме на море, стоя повече по боди на плажа, прибирах ги в 12, мазах ги с някакво кремче от  Кауфланд за 3лв и съм доволна. Тя е на 6, той на 2.
За ежедневна защита не ползвам нищо, само за плаж/ басейн и без да ги излагам много в периода 12 - 18 часа,разбира се ако е възможно.

# 32
  • Мнения: 3
Ние мажем със смес от малиново, кокосово и какаово масло. Това преди и след слънце. По време на слънце мажем с купешки масла като например на Alteya Organics (50 и нагоре).

Сместа от малиново, кокосово и какаово масло се отразява отлично на всички ни. Става и за мазане на устни. Против напукване.

# 33
  • Мнения: 1 347
И тази тема, и всички други подобни във форума отново и отново потвърждават, че прекаляването със слънце може да е проблем, но съвременният западен човек все по-малко мисли колко сериозен проблем е и недостигът на слънце и вит. Д, както и вредите от всевъзможните мазила (химически филтри, минерални с наночастици и пр.). И понеже всички се страхуват от злокачествени тумори на кожата, на практика няма статистика, показваща коя от двете крайности носи по-голям риск за това. Наистина не разбирам ползата от това, децата хем да се мажат със слънцезащитни продукти, хем да не стоят на слънце от 12 до 18 (произволно се хващам за часовете в предпоследния пост, подобна теза беше застъпена от много участници). Че и фактор 50?! Разбира се, зависи от типа кожа, но лично аз, като написах в началото, че мажа само при нужда, имах предвид макс. 1-2 пъти със СПФ 30 (към 11-12 и после към 14-15 часа, ако през целия този период сме на плажа); ако си тръгваме към 12 или отиваме към 15.30-16, изобщо не мажа. Ако сме имали възможност през лятото да се излагат често и постепенно на слънце, също изобщо не мажа на плажа. На висока планина и сняг е друго, той отразява много повече (в пъти повече от пясъка и водата), така че там трябва малко повече защита. Като бебета ги пазя малко повече на сянка, но в никой случай постоянно. И никое от децата, да чукам на дърво, не е изгаряло. Естествено, че е въпрос на личен избор и рисковете не бива да се пренебрегват - в никой случай не казвам, че децата трябва да се пържат като рачета на плажа, но съдейки от личния си опит и прочетените изследвания по темата, мисля, че през последните години има сериозно и също опасно залитане в посока слънцезащита.

# 34
  • Мнения: 1 792
Аз като малка толкова съм виждала слънцезащита... Помня как са ни мазали по един път на ден и после по цял ден на плажа без чадър. Но сега - един час в парка преди обед ненамазана - веднага изгарям. И няма значение колко тен имам преди това. Може да съм почерняла и пак ще изгоря. Слънцето е "различно", затова има и залитания в посока на слънцезащитата.

Общи условия

Активация на акаунт