Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 34

  • 72 346
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10 874
И аз обичам чайове, липовият ми е любим и си го пиех безпроблемно през бременността. По принцип, ако не се прекалява, не би трябвало да има проблем с който и да било чай (както е с кафето например), но все пак аз бих се консултирала с гинеколога си. Peace

# 676
  • Мнения: 1 933
Наистина не е хубаво.Но като нищо др не ми е помагало.И топла вода с мед съм пила и вечер и сутрин и пак не става.Като влключих повече плодове в менюто се пооправиха  нещата.
Кажете какви чайове се препоръчват за бременни?Аз много обичам чайове.

Много от билките са забранени при бременност. Аз пиех чай от шипки, лайка и липа.

# 677
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Момичета, можете ли да ми помогнете да открия на коя страница обсъждахме референтни стойности при глюкозно обременяване, че не се справям през телефона. Помня , че имаше разминаване с това, което се посочва като референтни на лабораторията! Много са ми завишени май, особено на 60 мин - 11,18 при горна граница на лабораторията 5,55! Sad

# 678
  • Мнения: 10 874
Момичета, можете ли да ми помогнете да открия на коя страница обсъждахме референтни стойности при глюкозно обременяване, че не се справям през телефона. Помня , че имаше разминаване с това, което се посочва като референтни на лабораторията! Много са ми завишени май, особено на 60 мин - 11,18 при горна граница на лабораторията 5,55! Sad
Ето, дано е това, което имаш предвид и дано всичко е наред! Praynig Hug

# 679
  • Мнения: 510
Момичета, да ви попитам нещо. Някоя от вас прекарала ли е невродермит. Бремеността ми беше мн спокойна но явно съм изживяла нещо и ето сега невродермит. Лекарката каза, че не е заразно за бебето но мн дълго и упорито лечение има. Дайте съвети Sad

# 680
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Благодаря ти, Лале! Да, това, както и питането на Тиквичка на предната страница!
На мен ми взеха кръв от пръста на 60 и 120 мин, предполагам затова има разлика и в ррферентните на лабораторията! При всички случаи са ми завишени!  Sad
Ето ги: 0 мин - 4,21, реф. до 6,11
60 мин - 11,18, реф. до 5,55
120 мин - 6,75, реф. до 5,55.

Следващата стъпка каква е - при АГ-то или на ендокринолог направо?

# 681
  • Мнения: 18 595
момичета, знаете ли дали има значение за токсоплазмоза сутрин на гладно да се прави?
имам котарак от 1 год и половина и преди това съм гледала котка 5 години, мн се притеснявам от тая инфекция, въпреки,че според док няма никаква нужда да си правя това изследване,защото съм изградила имунитет  Simple Smile

# 682
  • Мнения: 269
Благодаря ти, Лале! Да, това, както и питането на Тиквичка на предната страница!
На мен ми взеха кръв от пръста на 60 и 120 мин, предполагам затова има разлика и в ррферентните на лабораторията! При всички случаи са ми завишени!  Sad
Ето ги: 0 мин - 4,21, реф. до 6,11
60 мин - 11,18, реф. до 5,55
120 мин - 6,75, реф. до 5,55.

Следващата стъпка каква е - при АГ-то или на ендокринолог направо?

Това, което на мен ми обясниха е, че лабораториите дават референтни стойности за небременни, а за бременни те са по-занижени. Логиката ми убягва, но тук поне въ Франция се третира така.
Трябва да се видиш с ендо, за да ти обясни за следенето и с диетолог за да ти постави режим. Поне при мен беше така. Имаш ли увеличени околоплодни води? А бебето как върви? В коя седмица си?
Аз се боцкам всеки ден по 6 пъти и така до края. Режимът е достатъчен при мен, но ако преценят, може да ти дадат хапчета или инсулин. Не знам точно как го третират в България. Във всеки случай ще те следят по-изкъсо до края  Hug
Насреща съм, ако имаш други въпроси!

# 683
  • Мнения: 269
момичета, знаете ли дали има значение за токсоплазмоза сутрин на гладно да се прави?
имам котарак от 1 год и половина и преди това съм гледала котка 5 години, мн се притеснявам от тая инфекция, въпреки,че според док няма никаква нужда да си правя това изследване,защото съм изградила имунитет  Simple Smile

Това изобщо не е вярно. Ако котето е домашно, най-вероятно нямаш имунитет. Аз например нямам, въпреки наличието на един огромен пухкав котак  Mr. Green Heart Eyes
И не, няма значение кога го изследваш през деня. Но те съветвам все пак да го изследваш  Grinning

# 684
  • Мнения: 26
момичета, знаете ли дали има значение за токсоплазмоза сутрин на гладно да се прави?
имам котарак от 1 год и половина и преди това съм гледала котка 5 години, мн се притеснявам от тая инфекция, въпреки,че според док няма никаква нужда да си правя това изследване,защото съм изградила имунитет  Simple Smile

Това изобщо не е вярно. Ако котето е домашно, най-вероятно нямаш имунитет. Аз например нямам, въпреки наличието на един огромен пухкав котак  Mr. Green Heart Eyes
И не, няма значение кога го изследваш през деня. Но те съветвам все пак да го изследваш  Grinning
Подкрепям. Гледам котарак от 5 години, а като забременях и пуснах изследванията, се оказа, че нямам имунитет.

# 685
  • Мнения: 2 850
Направи си изследването, докторът е предположил, че имаш имунитет, понеже си гледала много котки, но не е задължително да имаш.

# 686
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Тиквичка, благодаря ти, че взе отношение!  Hug
В 27 г.с. съм, за водите не са ми казали нищо, в сряда съм на преглед, ще питам. Бебето е по-едричко, така казаха, което е странно, защото първо изоставаше и после рязко си навакса. Рязко, рязко - за един месец! Имало разлика в гест. възраст на различните части на тялото му, това, заедно с факта, че първото ми дете е родено едро (3080гр) по-рано  от термин, накара доцентката, която ми прави ФМ да препоръча ОГГТ за всеки случай. И ето на!
Иначе и аз това си спомнях от четеното тук, че за бременни реф. стойности са други, затова специално поисках да намеря старата дискусия. Моите пак са завишени така обаче, най-вече на 60 минута.

# 687
  • Мнения: 153
Мами, аз връхлитам в темата с моя въпрос. Аз още не чакам бебе, но се надявам и аз скоро да видя двете чертички. Има ли някоя бременна мама, която преди забременяването да е имала проблеми с пролактина (т.е. да е бил висок). Много ще се радвам да споделите как сте се справили с това.
Много благодаря предварително  Hug

# 688
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Пак аз с моите глюкозни неволи! 
Сега чета разни статии и навсякъде пише, че дозата за бременни е 50 гр глюкоза, а не75 гр като при стандартното изследване. На мен това не ми го казаха и аз си изпих 75 гр. Мислите ли, че има някакво от отношение, да го спомена ли при консултацията? Вие по колко грама разтворихте във водата?
Мисля и да си повторя изследването, май ще се окаже, че не съм била достатъчно подготвена за някои неща, но пък и никой не ми даде информация предварително! Специално звъних в лабораторията да попитам има ли нещо, което трябва да съобразя!  Crossing Arms

# 689
  • Мнения: 201
Пак аз с моите глюкозни неволи! 
Сега чета разни статии и навсякъде пише, че дозата за бременни е 50 гр глюкоза, а не75 гр като при стандартното изследване. На мен това не ми го казаха и аз си изпих 75 гр. Мислите ли, че има някакво от отношение, да го спомена ли при консултацията? Вие по колко грама разтворихте във водата?
Мисля и да си повторя изследването, май ще се окаже, че не съм била достатъчно подготвена за някои неща, но пък и никой не ми даде информация предварително! Специално звъних в лабораторията да попитам има ли нещо, което трябва да съобразя!  Crossing Arms
По- добре първо с е консултирай с ендокринолог, обясни му всичко и питай него дали има нужда от ново изследване. Това изследване доста натоварва организма, така че по- добре питай лекар има ли смисъл от ново.

Общи условия

Активация на акаунт