Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 34

  • 72 353
  • 745
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 156
Някой от вас пие ли чай на хип за стимулиране на кърма???? Аз си купих и мисля 9 месец да ги започвам....Вие?

# 556
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Аз съм пила този чай, но едва след като родих, не мога да преценя дали имаше някакво действие  newsm78

# 557
  • Варна
  • Мнения: 25 348
Чак пък преди раждането да го пиеш ми звучи абсурдно. Така или иначе кърмата слиза на 2-3 ден след раждането, няма нужда да я стимулираш преди това с чайове.

# 558
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Здравейте имам въпрос. Кои болки са нормални по време на бременност? Появяват ми се менструални болки в корема и кръста. Не са постоянно ,но за мен са си доста неприятни. Питах док каза ,че са нормални,но на мен понящога доста си ме боли.В 4 месец съм

# 559
  • Мнения: 373
Здравейте имам въпрос. Кои болки са нормални по време на бременност? Появяват ми се менструални болки в корема и кръста. Не са постоянно ,но за мен са си доста неприятни. Питах док каза ,че са нормални,но на мен понящога доста си ме боли.В 4 месец съм
И аз така бях ама скоро ме сложиха на системи заради втвърдяване на корема и след това забравих за тях, иначе преди това имах чак режещи болки ама моя лекар ме беше предупредил, че ако не отминат като ми намали но шпа ще ме вкара в болницата на системи заради тях. Дано не се появят повече, магнезия при мен явно добре действа  Praynig

# 560
  • Мнения: 364
За лактогонните чайове-няма смисъл да ги пиете преди раждането.След това  като слезе кърмата ,за стимулация може-има и едни таблетки със сминдух -също помагат ,пиех от тях и чай ,но ги започнах след като родих на 2-3тата седмица.


Консултирали сте се с лекар за ходене на плаж или посещение на басейн ?
Като цяло се притеснявам от водата и потенциални инфекции .
Аз се въздържам ,но живеем на морето и плажа не ме привлича толкова,но искаме да отидем на почивка някъде с бъдещия батко на 5г -планина с басейн и не знам какво ще правя по цял ден .
Днес двамата с баща си отиват на басейн и ме молят да отида и аз,но ги оставям сами .

Последна редакция: сб, 30 юли 2016, 09:20 от sladka_torat_vkusna

# 561
  • Мнения: 36
Здравейте!Знаете ли дали в болницата като те приемат да раждаш може да си носиш сак или трябва само най необходимите неща в един плик?

# 562
  • Мнения: X
Като раждах имаше жени със сакове, че и с куфари. И това в частна болница, където много неща са осигурени. Слагай си багажа в каквото ти е удобно и да не ти пука!

# 563
  • Мнения: 1 156
Аз мисля в куфарче за ръчен багаж.малко и компактно е.а и може и да не ми стигне.за памперси, подлоги. ...Дрехи. .чехли...лигнин и сто неща. ...а и не ми се иска после по тел да се обяснявам какво да ми носят.да не говорим , че мисля да си нося възглавница.а да нас само пижами ли? Дрехи не ни трябват или?

# 564
  • Мнения: 36
Мерси за отговорите!И аз така мисля слагам в едно сакче нещата.А пък после каквото ми е необходимо ще ми го донесат.

# 565
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз си сложих най-необходимото в една чанта за път. Приготвих и едно сакче, което да ми донесат следа раждането (дрехи за изписване, малко козметика, помпа за кърма и т.н.)

# 566
  • Мнения: 364
За багажа предполагам си зависи от болницата.
В бивша Тина Киркова в София преди 5г като ме приемаха , казаха мъжа ми да вземел багажа и после да го донесял-нищо не ми разрешиха да имам ,добре че д-ра пое ангажимент и взе сакчето ми и ми го даде после .

# 567
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
 В 7 г.с. съм и днес ми изписаха Дуфастон. В нета се информирах, че Дуфастона всъщност е Прогестерон, който се грижи за бебето. Добре, обаче аз нямам зацапване, кървене или някакво течение, нито съм пускала Прогестерон да изследвам и да знам, че е нисък за да пия прогестеронов препарат. Ще ми навреди ли Дуфастона ако го пия без да имам прогестеронова недостатъчност?

# 568
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Няма да ти навреди дуфастона,то си е за превенция на бременноста. Прогестерона е важен за нормалното протичане на бременноста.

# 569
  • Мнения: 1 612
Аз имам Утрогестан.  Още не съм купила Дуфастон. Едно и също ли е?

Общи условия

Активация на акаунт