Забременели след инвитро - тема 24

  • 50 326
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Момичета, препоръчайте ми апарат за кръвно налягане, който да не е много скъп.
Ще трябва две седмици да меря по три пъти на ден кръвно и пулс, за да се прецени дали да ми сложат холтер. Иначе, слава Богу, сърцето ми е здраво, днес пулсът ми беше приличен 94-98, изписаха ми някаква омега киселина.
Доц. Христова каза, че за бременна пулс до 110-115 е допустим, но по-скоро се очаква да е такъв в по-късни седмици. Проблем било когато е над 120 продължително време.

Кристи - бързо възстановяване  bouquet

# 721
  • Мнения: 13 937
Пънче, май Сендо не са толкова скъпи.

# 722
  • Мнения: 318
Кристи,бързо възстановяванене  Hug при мен както дойде,така си отшумя изтръпването

# 723
  • Мнения: 786
Вени 4, добре дошла отново в темата! Цялата ви групичка, която вървите заедно се загуби.
Пънче, Ако ти е само за пулс може да вземеш най - еврония вариант. Има и пролжения  на смарт телефоните, които мерят пулс. Ако ще ти трябва за кръвно, по- добре дай повече пари и вземи качествен апарат.
Кристи, на теб бързо възстановяване:)

Плажетарни молекули никога не съм изследвала и в тази тема за първи път ги чух. Дори не знам какво следва ако не са в норма.

# 724
  • Мнения: 10 698
Пънче, аз бих те посъветвала да си вземеш най-обикновен механичен апарат за кръвно, със слушалка.
Много по-точно мерят от електронните.

И аз бях така  Shocked като прочетох за масовото изследване на плацентарни молекули в тази тема.
Никога не са ми изследвани. Май само в "Надежда" ги следят.

Дори не знам какво следва ако не са в норма.

Мисля, че вливки с октагам Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: 11 479
Еййй, от обяд се чудя какво щях да пиша, припомнихте ми. Та, Пънче, тия имуноложки вече започват яко да ме дразнят. Моите едните плацентарни нали все бяха под норма, препоръките все бяха - Утрогестан.... даже и не помня докога го ръгах, май до 8 месец. На теб сега са ти в норма, и препоръки - пак Утрогестан! Е, кога, Бога ми, не трябва да взимаме тоя Утрогестан?
Аз пък с механичните апарати за кръвно не мога да се справя. Не мога да си чуя пулса с тая слушалка, и това е. Няколко варианта пробвах - тц. В службата имаме един електронен на Microlife, на него разчитах. Я виж този http://apteka.framar.bg/30049959/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82% … %D1%84-bpa2-basic

# 726
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
... тия имуноложки вече започват яко да ме дразнят. ...Е, кога, Бога ми, не трябва да взимаме тоя Утрогестан?
И мен започват яко да ме дразнят и затова се чудя дали изобщо да правя следваща контрола  Thinking

Вкъщи имаме механичен апарат, но аз не мога нито кръвното, нито пулса си да измеря с него. Затова ще си купя електронен, сега за няколко дни съседката ми даде нейния, докато си намеря подходящ.

Последна редакция: чт, 09 юни 2016, 21:05 от пънче-мънче

# 727
  • Мнения: 19 690
Пънче, аз си взех от аптеката на клиниката - Тенсовал. Същите ползват във всички кабинети и съм спокойна. А това, което Христова ти е казала, ме ядоса Confused На мен каква тахикардия ми изкара тогава като моят пулс го държа на 80-90 макс, че и бета блокер ми даде?! Я джаманге! Хич няма и да го пия. И аз си знаех, че трябва да държа постоянно на 120, за да се притеснявам, ама на - лекари и чудо!

Даже днес на операцията след 8 часа в болницата, стрес, нерви и какво ли не, кръвното ми беше на операционната маса 125/75 с пулс 80. Хората не можаха да повярват...

# 728
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Кристи - Я кажи за колко пари го взе?
Иначе не знам защо ти е казала така  newsm78 На мен Христов също ми каза, че около 100 е нормален за бременна, да не се шашкам излишно. Да не би да е видяла нещо на ехографа при теб  newsm78

# 729
  • Мнения: 13 937
Цената зависи от екстрите, памет, допълнителни видове измервания, ръчно помпане и т.н. Вземи си от тези за над лакътя. Нашият е Микролайф, доволни сме, решихме, че с напредване на възрастта ще ни трябва по-често, та не е евтин  Wink

# 730
  • Мнения: 786
На мен пулса ми е 70- 80, когато не съм бремена. Ходя редовно на кардиолог, тъй като съм хипертоник и съм на лекарства от няколко години. Никога не са ми казвали нещо протеснително за пулса, че е по- ускорен.

# 731
  • Мнения: 19 690
Пънче, беше около 100 лв., но мери и пулс, има памет и става за всякакви ръце.

И нищо не е видяла на ехографа, просто се опасява, че ще вдигна кръвно след месец и половина. Един вид - превантивно. Но всичко, което изчетох досега е, че бета блокерите като цяло не се препоръчват при бременни, а особено пък Небилет е в предпоследната група, тоест да се взима само когато ползите надвишават вредите. Същото днес ми каза и кардиоложката в Токуда, която трябваше да ме консултира преди операцията. Съветът беше, че ако вдигна кръвно, трябва да взимам Допегит, защото той е не само разрешен, но и достатъчно тестван. Освен това, препоръча магнезий, за който ще питам Димова.

# 732
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Значи ще се огледам и за Тенсовал, до около 80-100лв ми е бюджета.
За Допегит и аз знам, че се дава на бременни, странно, че не ти е изписала него  newsm78 Наистина сега като разказваш подробности звучат много различно от това, което каза на мен и което съм чувала newsm78 Не пречи да се консултираш с друг, а магнезия няма да ти навреди, аз го пия от Великден и ще го пия до края.

# 733
  • София
  • Мнения: 910
По същия начин стана и при мен с имунолозите в Надежда. Правих 4 контроли.Слагах утрогестан и на последното ми изписаха Октагам заради леко отклонение,което се оказа от възпалено гърло... Twisted Evil
Говорих с Пенкова и тя каза,че мога да влея ако не Октагам,то Имуновенин или антибиотик! Close Побеснях!
Трябваше пак да ходя през 25 седмица,но се консултирах с двама добри лекари и се отказах от вливки и контроли.

Кристи,бързо да ти минава болката и още утре в топ форма! bouquet

# 734
  • Мнения: 2 615
Пънче, ние купихме апарат Сендо за над лакът с помпене на ръка, мери пулс, има памет, показва нещо си при аритмия...доволни сме.Цената беше малко над 80лв.Наложи се да купим тъй като на ЖК все ме изкарваха с кръвно 130-135/ 80,а аз съм с ниско кръвно и се ошашавих набързо.Нямам проблеми засега, явно съм се напрегнала нещо при прегледите и ми се е вдигнало инцидентно.

Общи условия

Активация на акаунт