Пролет е и птички пеят,МАРТенчета гукат и се смеят-2

  • 91 663
  • 492
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 122
Ами пасирам ги много добре и ги правя рядки, иначе тотално ги отказва... Сега ще пробвам няколко дена без ориз, но явно скоро ще въвеждам глутена, защото само зеленчуци не е достатъчно засищащо. Днес ще дам и грах, без ориз, а с картоф и морков, да видим как ще го приеме. Подготвям се да въвеждам и месо. Мисля да въведа първо месото и после глутен.

Иначе да ви се оплача, в Япония имат само пилешко, свинско и телешко като пюренца  Crossing Arms Аз исках да дам заешко и пуешко, но трябва да си купя замразени и да правя сама... а от замразено месо не ми се иска  Tired За сметка на това имат 300 вида риби, които дават от 2-3 седмица на захранването! А то започва на 5 месеца  newsm78

# 436
  • Мнения: 2 897
Пюретата ги пасирам гладко. Ориз не давам за сега, предпочитам далеч по-полезните безглутенови като елда и просо. Белтък ще въвеждам осмия месец, глутен - след това.
За ортопедичния преглед - до втория месец, защото още няма ядки на вкостяване и луксации се коригират по-леко (после процесът е много болезнен и продължителен). Ако няма причина - чак след годинка пак.

# 437
  • Мнения: 2 122
Тук такива екзотични работи няма  Laughing Ориз, царевица и пшеница  ooooh! А, киноа евентуално, ама нея мога ли да я давам вече? Тя не, че се е скъсала да яде де...

На ортопед ходихме и то по мое настояване на 3 месеца. Тук не е практика, ако педиатътрът не види проблем...

# 438
  • Мнения: 8
Здравейте,мами моля да ме извините ако не задавам въпроса си е правилната група, но не успях да намеря къде точно бих могла да попитам . Родих бебка на 1ви март - след раждането имах лохии 40 дни близо,кърмили сме се до почти 6ти месец, след като приключихме с кърменето последва и цикъл. Който продължи 7 дни, и след почивка от 7 дни отново в продължение на вече 19 дни . Въпросът ми е някоя от вас имали същото преживяване и до каква степен е нормално ?

# 439
  • Мнения: X
Аз още нямам цикъл, но доколкото ми е известно не е ненормално това което описваш. Но все пак е добре да се консултираш с лекар.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 956
Елфче, не е нормално това, което разказваш. Не би следвало да е нещо опасно, но е задължително да отидеш на лекар. По форумите не може да се каже какво ти е и дали е безобидно. Отиди си на гинеколог.
Аз имам цикъл още от месец след раждането и всеки месец ми идва на 28-мия ден, трае 5 дни. НЕ се влияе от кърменето - не спирам да кърмя до днес.
И ние изкарахме едни хреми... Баткото най-тежко - с конюктивит. Има някакъв гаден риновирус.

# 441
  • Мнения: X
Нормални са аномалии в цикъла, да е много къс, дълъг, да има кървене между два и т.н. Но задължително трябва лекар да се изкаже. Полезна статия по случая:
https://xedra.wordpress.com/2009/01/16/menstruation/

# 442
  • Мнения: 2 897
А, киноа евентуално, ама нея мога ли да я давам вече?
Можеш 🙂

# 443
  • Мнения: 2 897
Здравейте!
Да раздвижа отново малко темата с един въпрос:
Как изглежда дневното менюна вашите бебчовци? (предполагам имат поне едно заместено хранене) Какво и по колко давате? В каква последователност протича захранването?
Благодаря!
Спокоен ден! 😀

# 444
  • Мнения: X
Аз нямам заместено хранене, изобщо съм до никъде със захранването  Sad . Ще въвеждам месо тази седмица и второ хранене - следобедна закуска ( примерно плод+овесена каша). Иначе на обяд успявам да дам около 50-60 грама зеленчуково пюре, но повече не ще и това е. Суче постоянно, изобщо никакъв режим и ред нямаме, как ще го отбивам това дете, не знам!

# 445
  • Мнения: 100
Здравейте, мами!
Боян обикновено се буди между 9 и 10 сутринта и хапва около 200 мл АМ. За обяд (около 13 - 14 ч.) Изяжда около 150 - 190 г зеленчуково пюре, но задължително трябва да има тиква и морков в задоволително количество, за да яде. Следобед (около 17 - 18 ч.) яде оризова каша с плодово пюре, 50:50 е пропорцията, която работи. Изяжда около 150 - 170 г. Вечер към 9 - 10 отново 200 мл АМ. Не съм вкарала чушки, месо, глутен и с газообразуващите не бързам.
Страшно бързо губи търпение да седи на столчето и да яде. Общо взето след половината количество пюре се превръщам в цирков артист, а малкия започва да се плези, бръмчи, тика лигавника в устата, както и краката си .... Не знам как да се справя с това. При вас как е?

# 446
  • София
  • Мнения: 1 956
Нашият човек си яде каквото му дам. ( за разлика от батко му, който и до ден днешен е супер труден).
Продължаваме да се кърмим. Нощем яде 2 до 4 пъти... и е 11 кила почти... денем яде мъничко кърма в 9, сок от 1 ябълка в 11,  в 13 пюре, към 4 часа кърма, в 7 пак пюре и в 10 кърма. Някои пюрета аз му ги правя. Имам домашни тиквички, тикви и картофи. Прибавям през ден половин жълтък или 4 чаени лъжици пилешко от купена заготовка. Купените пюрета се стремя да са картофи със спанак, броколи с ориз, моркови грах и още неща. Месни също...

# 447
  • Мнения: 2 897
При нас менюто е следното
08:00 / 09:00 го кърмя
11:00 / 12:00 същото
13:00/13:30 зеленчуково пюре - картоф, картоф тиквичка, тиквичка, карфиол(не го обича), зелена чушка и разни комбинации от изброените... Давам два пъти седмично половин жълтък от пъдпъдъче яйце - по-полезни са и по-добре се усвоява желязото.
16:00/17:00 кърма
19:00/20:00 зърнено-плодова каша(домашно приготвена) - елда, просо с банан, круша, сливи (тези ги взимам готови на Хип, бананът го давам суров).Често добавям и авокадо.
Обикновено заспива след това без да го кърмя.
Нощем 1-2 пъти обикновено
След 5 дни става на 7 месеца - ръст 67см, тегло 7,700 кг

# 448
  • Мнения: 9 276
Моите мишоци са вече на почти 7 коригирани месеца и имат 5 фиксирани хранения на ден:
7 ч. - 180 мл адаптирано мляко
10 ч. - 180 мл адаптирано мляко
13 ч. - 180 гр. пюре
17 ч. - 180 мл адаптирано мляко
20 ч. - 180 мл адаптирано мляко

Това прави общо 900 мл + гр храна на денонощие. Повече не им давам по съвет на педиатърката. Случвало ми се е Бубка да откаже да си изяде всичко и да остави малко, но Дими абсолютно на всяко ядене иска още, въпреки това не му давам.

Пюрета засега давам само зеленчукови (тиква, картоф, морков, пащърнак, тиквичка, броколи скоро и карфиол) и плодови (ябълка, банан, круша и слива) като ги редувам един ден зеленчуково, един ден плодово като към плодовото винаги има 2 лъжички адаптирано мляко. От другата седмица ще заместим още едно хранене, това в 17 ч. след обяд с каша (ориз, елда, просо) + плод. Планирам месо да дам след 8 месеца, а глутен ще видим кога.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 843
А що се отнася до глутена, може и да се прекалява, но си е масово непоносимостта към него, това че хората не обръщат внимание и не правят връзка е друг въпрос. От дете си знам, че въглехидратите и най вече тестото(под всякаква форма) ме "убиват" направо, хапна ли...не ме търси за нищо, тотален спад на енергия(и много други странични ефекти) е не е Цьолиакия, но си е някакъв вид непоносимост. Има страшно много симптоми на непоносимост, които се игнорират от хората  Naughty Също така не може да се сравнява пшеницата от преди години със сегашната, нищо общо, глутена в сегашната е в пъти повече.

Обърках групата  Blush, това мнение беше за друга  baby_neutral

Последна редакция: ср, 19 окт 2016, 12:45 от zina

Общи условия

Активация на акаунт