Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 30

  • 131 032
  • 796
  •   1
Отговори
# 270
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Може би гъвкав димоотвод? Има различни диаметри.
http://kamini-germant.com/42/43/286.html
Ние имаме такъв за връзката между отвора на камината и отвора на комина.

# 271
  • Мнения: 2 524
Цитат
И един въпрос към по-напредналите строители- кога започнахте да планирате кухни, бани и т.н.? В детайли имам предвид, на какъв етап от строежа започнахте да избирате ел. уреди, санитария, батерии?
Когато започнеш да изграждаш съответните инсталации - електро, ВиК и ОВ. На мен в момента ми искат заради електрото принципно разположение по стаите за да се предвидят контакти, ключове и осветление. И леко са ми сбъркани концепциите.
Аз да питам: с какво ще правите вътрешните стени? Сухо строителство или мазилка и ако е мазилка, коя е за предпочитане - варово-циментова или гипсова?

# 272
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
   Lyuboznatelna, момиче, много ти благодаря за идеята! Тя може да се осъществи и през пролетта-преди да сложим шапки върху комините. И наистина няма да бъде трудно поставянето на тръбата. Така ще осигурим гладкостта на вътрешната стена.  Grinning Мъжът ми също много хареса този вариант и вече се успокои напълно.
   storm76, ние предпочетохме варово-циментова мазилка за вътрешните стени. Докато дойде време за нанасяне, всичко ще е изсъхнало.

# 273
  • София
  • Мнения: 4 192
Цитат
И един въпрос към по-напредналите строители- кога започнахте да планирате кухни, бани и т.н.? В детайли имам предвид, на какъв етап от строежа започнахте да избирате ел. уреди, санитария, батерии?
Когато започнеш да изграждаш съответните инсталации - електро, ВиК и ОВ. На мен в момента ми искат заради електрото принципно разположение по стаите за да се предвидят контакти, ключове и осветление. И леко са ми сбъркани концепциите.
Аз да питам: с какво ще правите вътрешните стени? Сухо строителство или мазилка и ако е мазилка, коя е за предпочитане - варово-циментова или гипсова?
Ние почнахме с варова мазилка и като видяхме резултата лошо ни стана. После минахме на гипсова. Сега половината къща е варова, другата гипсова  hahaha
П.С. Варовата не можа 4 месеца да изсъхне...  Tired

# 274
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
chiana2003, какъв е бил резултатът от варовата мазилка? Какво не ви е харесало? Нашата е съвсем прясна, може би след 2 седмици ще приключат/ заради комина/. Чрез нея изправиха кривите части на стените. Поне за сега всичко изглежда нормално. newsm78 Относно съхненето -пред нас е почти цяла година, до тогава сигурно стените ще са сухи. Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 4 192
Предполагам виновни бяха главно майсторите. На втория етаж има много ъгли, заради скосявания и станаха ужасно  ooooh!

# 276
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Да ви попитам, тези от вас, които имате слънчеви колектори, от коя фирма сте ги поръчали?
Спрели сме се на вакуумно-тръбни. Имаме си бойлер, трябва да се пуснат тръбите до покрива и да се монтират колекторите (и съпровождащите джаджи за контрол).

# 277
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
    Най-после запалихме камината, за да видим дали новият комин тегли добре. Работи си както трябва и се радваме като деца. Simple Smile

# 278
  • Мнения: 2 524
Камината е страхотна! Браво!

# 279
  • Мнения: 1 970
Да ви попитам, тези от вас, които имате слънчеви колектори, от коя фирма сте ги поръчали?
Спрели сме се на вакуумно-тръбни. Имаме си бойлер, трябва да се пуснат тръбите до покрива и да се монтират колекторите (и съпровождащите джаджи за контрол).

Ето тука съм писал за моите, преди година:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=838012

# 280
  • Мнения: 424
Водолей, страхотна камина, направо е кеф да седнеш пред такава камина Simple Smile Относно комините, мъжа ми ги иззида сам. Почти сме на финала с грубия строеж, остана само да сложим керемидите, снега не можа да почака още една седмица. Акт 14 от технически ръководител ли се приготвя и внася ли се този документ в общината? Може ли някои да ми обясни каква е процедурата? Май и геодезист трябва да викаме.

# 281
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
 ragazza84, много се радвам, че сте почти на финала с грубия строеж. Simple Smile Харесват ми хората, които умеят сами да направят нещо за дома си. Със сигурност става по-качествено. Вярвам, че този сняг и студ са за кратко време и след седмица-две ще имате възможност да сложите керемидите. Акт 14 се подготви от техническият ръководител. Не си спомням да сме търсили и геодезиста за подпис. След като всички се подписаха, техничката занесе документа в общината. Оригиналите на плановете, сертификатите за качеството на бетон, дърво и др. материали са при нея и ще ни ги даде когато приключим с довършителните работи.

# 282
  • Мнения: 2 275
ragazza84 , АКТ за приемане на конструкцията (Образец 14) се подписва от проектант-конструктора и от строителя. Ако не работите със строителна фирма,  само от техническият р-л като физическо лице. Няма нужда в момента да се внася където и да е, освен ако не ви е нужно удостоверение за степен на завършеност от общината за нещо (за кредит, или ако е минало повечко време от влизане в сила на разрешението за строеж. Разрешението за строеж губи правно действие, когато в продължение на 3 години от неговото издаване не е започнало строителството или когато в продължение на 5 години от издаването му не е завършен грубият строеж.
 В противен случай си го прибирате към папката със строителна документация, която ще ви трябва за въвеждане в експлоатация.

# 283
  • Мнения: 424
Благодаря за информацията, pep_si! Имаме едно терзание относно покрива на верандата, чудим се как да покрием и избата. Писах в направи си сам, но искам да разбера какви са вашите мнения относно покрива.
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=47&t=55717

# 284
  • Перник
  • Мнения: 4 863
ragazza84,  а защо не си направихте входа към мазето (избата) вътрешен? През зимата  е некомфортно да се налага да излезеш навън, за да слезеш в мазето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт