Вигантол

  • 4 098
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 936
Давам на Лора 1 капка Вигантол дневно, разтворена в кърма. Изхвърлила съм и кутията, и листовката.
Та от няколко дни тя взе да го плюе, мръщи се и не го гълта.
Дали пък не се е развалил, може би не го съхранявам както трябва...не е в кутия, на светло е, на стайна температура...
Каква може да е причината?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз така си държа вигантола наблизко да ми е подръка,за да не го забравя.Едва ли може да се развали newsm78

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Едва ли се е развалил.Защо не и го сипваш директно в устата.Моето педи ми беше казала, че Вигантола се дава на гладно.Като го преобличах сутрин му отварях устата, капвах една капка и приключвахме.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здрасти!
Аз давам по 2-3 капки по препоръка на педито, че растем "бурно" както казва тя.
Та, всички лекарства, който са в тъмни шишета - задължително се съхраняват в кутия недостъпни за светлината. По-добре го изхвърли и иди да вземеш др. - ново шише и го съхранявай на тъмно.  Wink Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 1 936
Ами аз да кажа, че изсипвам лъжицата директно в устата, ама тя пак я плюе. На гладно го давам...но нещо взе да се мръщи последните дни...

# 5
  • Мнения: 9 905
не лъжица и не с кърма - директно капни капката от шишето в устата.
Мисля, че Биляна имаше това предвид.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моя доктор каза в лъжичка с кърма

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
аз го слагах в сутрешното мляко и не го усещаше

# 8
  • Мнения: 1 949
Аз й капвам 2те капки директно в устата. Хващам я за бузките да си отвори устата и ... хоп - вътре  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 1 936
Да, аз разбрах какво има предвид Биляна. Но давам капката разтворена в кърма щото така ми каза педиатърката, по-добре се усвоявала после...нещо такова

# 10
  • Мнения: 66
kakvo stava ako propusne6 nqkolko dni

# 11
  • София
  • Мнения: 1 936
Нищо няма да стане от няколко дни пропуснати, не се притеснявай. Дори знам, че има мами, които хич не дават витамин Д...има доста противоречиви мнения по въпроса дали има смисъл да се дава или не

# 12
  • София
  • Мнения: 44 245
ми аз капя директно в устата - според нашто педи трябвало 20 мин преди хранене...

# 13
  • Мнения: 3 042
Нищо няма да стане от няколко дни пропуснати, не се притеснявай. Дори знам, че има мами, които хич не дават витамин Д...има доста противоречиви мнения по въпроса дали има смисъл да се дава или не
Peace

Вигантола го съхранявах в картонената опаковка на стайна температура.
Винаги  го давах с лъжичка с малко кърма /после АМ/ по препоръка на педито. Давах го преди първото сутрешно хранене и малкият никога не го е плюл, а и винаги беше много гладен и с апетит изяждаше съдържанието на лъжичката. Не съм чакала да мине време, за да го нахраня.

# 14
  • Мнения: 1 934
Нищо няма да стане от няколко дни пропуснати, не се притеснявай. Дори знам, че има мами, които хич не дават витамин Д...има доста противоречиви мнения по въпроса дали има смисъл да се дава или не
Peace

Вигантола го съхранявах в картонената опаковка на стайна температура.
Винаги  го давах с лъжичка с малко кърма /после АМ/ по препоръка на педито. Давах го преди първото сутрешно хранене и малкият никога не го е плюл, а и винаги беше много гладен и с апетит изяждаше съдържанието на лъжичката. Не съм чакала да мине време, за да го нахраня.

Аз го давам по същия начин.

# 15
И аз го държа на стайна температура, може да не е в кутия, защото шишенцето е тъмно кафяво, заради слънцето.

# 16
  • Мнения: 120
Не трябва да се капва направо в устата тъй като не се усвоява добре. А и в самата листовка пише да се дава смесен с нещо (кърма, АМ).

# 17
  • Мнения: 8 917
ми аз капя директно в устата - според нашто педи трябвало 20 мин преди хранене...
Peace

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вигантолът е с много голяма трайност; много се съмнявам да се е развалил;
капвай му в устата директно, вместо да го прибавяш към кърмата

# 19
  • Мнения: 154
Здрасти!
Аз давам по 2-3 капки по препоръка на педито, че растем "бурно" както казва тя.  По-добре го изхвърли и иди да вземеш др. - ново шише и го съхранявай на тъмно.   

По абсурдно нещо не съм чувала newsm78 #Crazy Съжалявам за педито ти

# 20
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.

# 21
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз капвам направо в устата по една капка, но проблема ми е, че много често забравям да го давам сутрин и го давам по-късно през деня. Дали е грешно? Иначе го държа в картонената опаковка, защото на слънчева светлина знам, че не е хубаво.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 936
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.
Олее, стига бе! Не ме шашкай така. И аз слагам първо капката, а после кърмата...абе прави ми впечатление и на мен, че нещо не мога да го разбъркам добре и лъжицата си остава мазна все едно, че капката си е останала там, а то какво било...
Мерси, че ме светна, щях да си продължавам така...

# 23
  • Мнения: 680
ми аз капя директно в устата - според нашто педи трябвало 20 мин преди хранене...


иаз така. Peace

# 24
И аз го капя директно в устата. Защо да го разтварям в кърма - нали след това кърмя детето newsm78 Да не говорим, че на практика капката не се разтваря в кърмата, а плува отгоре Thinking

# 25
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Аз го давам с лъжичка разтворен с малко вода.Държа го без кутия на дневна светлина за да го виждам,че го забравям понякога.Педито ми каза,че мога и направо в устат да капя.

# 26
  • Мнения: 2 271
И аз давам Вигантола направо в устата(отдавна по 1к)

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
И аз капя направо в устата,но го държа на масата за да не го забравям,а от няколко дни понеже слънцето се измести и го пече.Май ще трябва да го сменям. newsm78

# 28
  • Мнения: 11 556
не лъжица и не с кърма - директно капни капката от шишето в устата.
Мисля, че Биляна имаше това предвид.
newsm10Давам го сутрин на гладно по 2 капки директно в устата.Държа го на светло,без кутийка,на стайна температура.Нали за това е в тъмно шише. Wink

# 29
  • Мнения: 817
Едва ли се е развалил.Защо не и го сипваш директно в устата.Моето педи ми беше казала, че Вигантола се дава на гладно.Като го преобличах сутрин му отварях устата, капвах една капка и приключвахме.
А ние вече почти не го даваме,защото си набавя витамин Д от разходките на слънце,но иначе и аз така си го държа и давам!

# 30
  • София
  • Мнения: 6 262
Държа Вигантола в хладилника по съвет на фармацевти. В повечето аптеки също е в хладилник.

# 31
  • Мнения: 1 427
Държах го на нощното шкафче до кошарата на детето.Ама да си призная, много го забравях EmbarassedСега откакто сме навън по цял ден изобщо и не го давам.Мисля, че си набавя достатъчно по естествен път.

# 32
  • Мнения: 247
Давам му по две капки директно в устата Grinning

# 33
  • Мнения: 992
и аз го давам директно в устата по две капки

# 34
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
доколкото знам лекарства е добре да се съхраняват на тъмно място в кутията ...иначе и аз давам в лъжичка с кърма защото така по-добре се абсорбира от организма защото е масторазтворим витамин ...като ме домързи и аз капя директно в устата  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 564
Здрасти!
Аз давам по 2-3 капки по препоръка на педито, че растем "бурно" както казва тя.
Та, всички лекарства, който са в тъмни шишета - задължително се съхраняват в кутия недостъпни за светлината. По-добре го изхвърли и иди да вземеш др. - ново шише и го съхранявай на тъмно.  Wink Laughing
Peace

# 36
  • Мнения: 1 555
Едва ли се е развалил.Защо не и го сипваш директно в устата.Моето педи ми беше казала, че Вигантола се дава на гладно.Като го преобличах сутрин му отварях устата, капвах една капка и приключвахме.

Аз точно така правя  Peace досега давах по 2 капки, както си пише в листовката, а и лекарите така казватр но сега мисля да мина на 1, а през лятото да го спра

# 37
  • Мнения: 748
аз пък ще взема да отговоря на въпроса  Wink

Давам на Лора 1 капка Вигантол дневно, разтворена в кърма. Изхвърлила съм и кутията, и листовката.
Та от няколко дни тя взе да го плюе, мръщи се и не го гълта.
Дали пък не се е развалил, може би не го съхранявам както трябва...не е в кутия, на светло е, на стайна температура...
Каква може да е причината?

вигантола е горчив на вкус и сигурно за това се мръщи и го плюе. и на моята до скоро не й правеше впечатление, но забелязвам, че вече обръша внимание на вкуса и също се мръщи.

за срока на годност - пише го на етикета на шишето. на моя пише, че е до 2010г., предполагам, че и твоя е с поне толкова годност, така че не се притеснявай.

на листовката НЕ пише да се съхранява на тъмно или студено, или в кутията, така че явно това не е необходимо. иначе щяха да го напишат.
в "допълнителни указания" пише и това: "под влияние на студа, разтворът може да е станал мътен и да се е втвърдил, затова потопете шишето в топла вода и разтворът ще стане отново течен и бистър.". което ми говори, че едва ли е препоръчително да се държи в хладилник.

# 38
  • Мнения: 817
Да и аз сега погледнах,ами наистина ако става тъмен и мътем,то значи небива да се държи в хладилник!!

# 39
  • Мнения: 2 910
Вигантола го давах сутрин преди сутрешното хранене, по 2 капки направо в устата.
Съхранявах го в кутийката, на видно място.

# 40
  • Мнения: 1 427
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.
Приема на Вигантол не е толкова важен!Аз например съм давала около месец само(капех го директно в устата).Достатъчно е детето да се излага всекидневно на слънце по няколко минути и Вигантола става излишен.Да не говорим,че по света го отричат.Само ние си държим на него!

# 41
  • Мнения: 411
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.
Приема на Вигантол не е толкова важен!Аз например съм давала около месец само(капех го директно в устата).Достатъчно е детето да се излага всекидневно на слънце по няколко минути и Вигантола става излишен.Да не говорим,че по света го отричат.Само ние си държим на него!

 newsm10

# 42
  • Мнения: 2 381
Давам по 2 капки смесени с малко кърма в лъжичка непосредствено преди сутрешното хранене.
Въпреки, че първо капвам кърма, а после Вигантол-а, лъжичката остава мазна Thinking

# 43
  • там край реката
  • Мнения: 153
Давам по 2 капки смесени с малко кърма в лъжичка непосредствено преди сутрешното хранене.
Въпреки, че първо капвам кърма, а после Вигантол-а, лъжичката остава мазна Thinking

Аз го давам с лъжичка с малко Ам и лъжичката остава мазна.Напоследък слагам повечко АМ и отгоре капките.Така ги изпива и вече не остава мазно.Те май не могат да се разтворят в млякото newsm78

# 44
  • Мнения: 1 101
Давам му всеки ден по 2 капки (понякога забравям), директно в устата, сутрин. На него дори му е кеф и отваря уста и се хили, докато му капя Laughing

# 45
  • Мнения: 5 391
Ние от 20-я ден ще започваме да го пием, педито ми каза да давам количеството капки с малко вода в лъжичка.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 926
Давам по 2 капки сутрин преди ядене директно в устата. Държа го на нощното шкафче да не го забравям , ама се случва 4есто Embarassed

# 47
Аз пък имам проблем с тоя Вигантол.Моята педиатърка ми каза да го давам сутрин 2 капки в няколко капки кърма на гладно и да 4акам 10-15 мин.и тогава да го храня.Ама аз като го сабудя да му дам капките и той се скъсва да реве от глад и в пове4ето слу4аи не изтрайваме 10 минути даже.МОЖЕ ЛИ ДА НЕ СЕ 4АКА 10 МИНУТИ И ДА ДАВАМ ВЕДНАГА ХРАНАТА?

# 48
  • Мнения: 942
Аз пък имам проблем с тоя Вигантол.Моята педиатърка ми каза да го давам сутрин 2 капки в няколко капки кърма на гладно и да 4акам 10-15 мин.и тогава да го храня.Ама аз като го сабудя да му дам капките и той се скъсва да реве от глад и в пове4ето слу4аи не изтрайваме 10 минути даже.МОЖЕ ЛИ ДА НЕ СЕ 4АКА 10 МИНУТИ И ДА ДАВАМ ВЕДНАГА ХРАНАТА?

Според нашето педи и упътвания (прочетени в Интернет) Вигантола се дава разтворен в кърма(като първо е кърмата и после капките) и след това можеш веднага да го нахраниш. Ние сме лятно бебе и според мен изобщо не и трябват тия капки, ама аз от да се застраховам все пак и й давам по една капка сутрин с кърмата и после веднага на цицата.

Приема на Вигантол не е толкова важен!Аз например съм давала около месец само(капех го директно в устата).Достатъчно е детето да се излага всекидневно на слънце по няколко минути и Вигантола става излишен.Да не говорим,че по света го отричат.Само ние си държим на него!

Съгласна съм,че в цял свят наистина го отричат, ама аз се презастраховам.Все пак в другите държави им дават други лекарства против рахит,доколкото знам от мои приятелки там.

# 49
  • Мнения: 644
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.
Приема на Вигантол не е толкова важен!Аз например съм давала около месец само(капех го директно в устата).Достатъчно е детето да се излага всекидневно на слънце по няколко минути и Вигантола става излишен.Да не говорим,че по света го отричат.Само ние си държим на него!

 newsm10


НАПРОТИВ-важен е
педитата прапоръчват да се дават по-две капки до годинка,а след това по-една Hug


Давам по 2 капки сутрин преди ядене директно в устата. Държа го на нощното шкафче да не го забравям , ама се случва 4есто Embarassed


И аз така правех,но вече не и го давам

# 50
  • Мнения: 326
Капките "Вигантол" са маслени и не бива да се разтварят в течност вкл. мляко, така ми каза педито и аз давам на бебка направо в устата. Тя също не си пада по тях и се опитва да ги плюе, но при нас е "който надхитри другия".... newsm08

# 51
  • Мнения: 1 028
И на мен педката ми беше казала да давам с лъжица и мляко,но пък ортопеда при който ходихме на контролата ми каза,че не трябва да се дава с лъжица,а направо в устата,защо  ставала реакция с желязото и част от полезните съставки се неутрализирали,и не съм ползвала лъжица.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз го давам от лъжичка - пластмасова, сутрин на гладно, но смесен с Еспумизан и малко чай. За протокола - давам 4 капки заради "бурния" растеж.

# 53
  • Мнения: 596
Вигантола има доста дълъг срок на годност. Съхранява се на тъмно. Но все пак не ми се вярва да се е развалил... Опитай с повечко кърма , за да не му се усещна вкуса.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт