Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия – 2

  • 109 993
  • 746
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 377
Значи супер, в неделя сме в Капри Simple Smile
Колко време е лифта до Анакапри? Искам и там да идем. Имаме 3 нощувки и искам всичко да видя Simple Smile. Ние сме тренирани с ходенето, но този път искам по-лежерно да го давам, да пием кафенца, да хапваме.
Виждам, че за Соренто има различни мнения и се чудя последния ден него или Неапол да видим.
Може би след Капри ще се разходим в Соренто( ако от там хванем ферито)

Предполагам че говориш за лифта Анакапри - Монте Соларо (най-високата точка на отрова) - около 20мин мисля че беше (в посока) по мнения на хора, но ние не се качихме- решихме да щъкаме по уличките. Но за да разгледате и това хванете ранен ферибот и веднага идете до Анакапри, защото после между Капри и Анакапри опашката за автобусите е огромна - поне при нас беше така, предполагам защото беше и неделя. А вие така или иначе трябва да се върнете в Капри, за обратния ферибот.
Така че ако ще ходите и до Анакапри направете го веднага след ферибота и после разгледайте Капри на спокойствие. 

Мисля че последният ферибот от Капри до Соренто тръгваше към 17:00 (бързия) а на Каремар е чак в 19:00ч.
всъщност да, ето ти разписания

http://www.capri.net/en/ferry-schedule?from=sorrento&to=capri

# 361
  • Мнения: 1 191
Фуникуляра е от пристанището на Капри.До Анакапри има бусчета и за 15 минути сте там.За Капри и Анакапри ви е напълно достатъчен един ден и вечерта разходка в Соренто. Много е красива тази част на Италия.Препоръчвам Соренто с две ръце пред Неапол.

# 362
  • sofia
  • Мнения: 4 296
супер звучи, много ви благодаря!
Да видим дали Тоскана ще стане на върха на класацията ми в Италия!
Аз обожавам морето и мисля, че ще ми хареса повече в Кампания.

# 363
  • Мнения: 206
Здравейте, бихте ли ми казали за колко минути се стига от Napoli Centrale до летището с Alibus? Трябва да съм в 20 часа на летището и се чудя кога да тръгна...

# 364
  • Мнения: 19 061
30 - 40 минути беше пътя по спомен

# 365
  • Мнения: 206
Благодаря!

# 366
  • Мнения: 98
Искам да попитам, ако някой е запознат -  тази тридневната карта - Campania Artecard включва ли автобусчето от Помпей Скави до кратера / Везувий/  и отделно има вход за самия кратер ли ? А, когато я използваш в самия влак ли се чекира ( нещо подобно на нашите карти в градския транспорт) или търсиш персонал, който да ти я валидира ?

# 367
  • Мнения: 163
Не, картата не включва таксите за вулкана. Има отделна такса за автобуса  и още една за кратера. Иначе за влаковете картата се чекира на устройството преди да отидеш на перона, вместо билет.

# 368
  • Мнения: 807
Взех внезапно решение и взех си билети за 9 - 13. май, до Неапол. Там ще вземем кола и ще обиколим и други места Simple Smile
Много се вълнувам  Grinning ще ви изчета темата и после ще се включвам с въпроси, ако има нещо.
Засега знам, че задължително искам да видим Капри и Позитано, може би Соренто и Амалфи.

# 369
  • Мнения: 1 377
Взех внезапно решение и взех си билети за 9 - 13. май, до Неапол. Там ще вземем кола и ще обиколим и други места Simple Smile
Много се вълнувам  Grinning ще ви изчета темата и после ще се включвам с въпроси, ако има нещо.
Засега знам, че задължително искам да видим Капри и Позитано, може би Соренто и Амалфи.

Капри и Позитано за мен са must go както казват - чаровни и кокетни градчета с множество тунелчета и тесни улички, цвят, аромат на жасмин и лимони - е поне ние като бяхме така ги сварихме - късмет

# 370
  • Мнения: 17
Здравейте, някой може ли информация дали сега в зимния сезон (преди 31 март) има автобуси между Соренто и Позитано/ Амалфи? Неделя и понеделник 26 и 27 март сме в региона и ми се искаше да разгледаме и Соренто и Позитано / или Амалфи но не съм сигурна имa ли транспорт.

По нагоре имаше линк за hop on/hop off автобуси coast to coast между Соренто и Амалфи и обратно - но в сайта пише че стартират от 4 април 2017.

Проверих и фериботите, но и те не са стартирали линии между Соренто и Позитано и Амалфи - сезонни линии са.

Благодаря 

# 371
  • Мнения: 1 377
Аз обикновено се информирам от тези сайтове - има препратки Соренто, Капри, Позитано и Амалфи и подробна информация за места за посещение и графици на автобуси и фериботи.
http://www.sorrentoinsider.com/en/sorrento-to-positano-bus-schedule

Предвид че в Соренто живеят много хора, които работят по крайбрежието между Позитано и Амалфи, не мисля, че ще има кой знае какви промени зимен / летен сезон, най-много през лятото да увеличават броя а автобусите в часовете 8 - 17ч. Ние обикновено се мятахме на автобуса който е към 8 - 8;30, зависи в кой сварим места
При нас поне автобусите се тъпчеха с правостоящи още от рано точно заради работещите по крайбрежието.
Обикновено отивахме към 40 мин по-рано за да можем да седнем, че по завоите не се кара бързо и макар малкото разстояние в  км... не ссе стига много бързо до Амалфи.

Имало е случаи заради задръствания по трасето да го вземем и за 3 часа  Joy Joy Joy

За фериботите между Позитано, Амалфи и Соренто не мога да кажа ...

# 372
  • Мнения: 282
Има автобуси между Соренто,Позитано и Амалфи през март,не се притеснявай.Тръгват от гарата в Соренто. В неделя са по-нарядко. Peace
http://www.positano.com/en/bus-schedule

Приятно изкарване по тези красиви места!  Grinning

# 373
  • Мнения: 98
Здравейте,
скоро се завърнахме от Неапол и Амалфийското крайбрежие. На тези, които им предстои скорошно пътуване към о-в Капри споделям, че фуникуляра по време на нашия престой не работеше ... варианта за качване към острова бе единствено с малките автобусчета или такси ии разбира се може и пеш ама си е малко приключение Simple Smile . Не съм се интересувала до кога е така - просто имайте предвид, че има опашки и се чака доста за билети Simple Smile

# 374
  • Мнения: 1 377
Предполагам, че е нещо временно, вероятно за подръжка, което е нормално ..
Иначе за любителите на Амалфи и Капри, на 25 април вечерта в Градинката на Кристал се открива фотографска изложба от там...


 bouquet

Последна редакция: пн, 10 апр 2017, 20:14 от mamaSunshine

Общи условия

Активация на акаунт