Пътуване с България еър

  • 1 186
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте! За първи път ще летя с България еър. Имам въпроси относно пътуването, ръчния и чекирания багаж:
1.Има ли по-специфични изисквания/ препоръки относно децата? Синът ми е на 8 години.
2. Раница + дамска чанта ок ли са за ръчен багаж?
3. Куфар с височина 60 см/ дължина 40/ широчина 25 отговаря ли на условията за багаж до 23 кг?
4. Често ли има закъснение на полетите до Париж?
5. С чекирането как се процедира?

# 1
  • София
  • Мнения: 16 024
Детето трябва да има декларация от другия родител, че му се разрешава да излезе извън БГ. с майката - оригинал и копие, задграничен паспорт.
За ръчния багаж - зависи какъв билет купуваш.
Има и само с 1 брой багаж, има и с 2 - сайта ще те пита по време на купуването и избираш.
Ако 23 кг. багаж се предава за багажното - става куфара.
Ако е салонен багаж - има изисквания на сайта.
Чекирането започва определени часове преди полета - след като го направиш в профила ти в сайта са бордните карти. Може да ги разпечаташ, може да минеш и с телефона.
За закъснения - не знам, може би според метеорологичните условия.
Преди полета провери в сайта на МВнР какви са изискванията за влизане в държавата - ПСР, антигенен, ваксина и др. и ги спази.

# 2
  • Мнения: 74
Благодаря!
Ще пътуваме с бащата- т.е декларация не е необходима.
Относно сертификатите- имаме 2 дози Пфайзер, погледнах сайта и евентуално ще направим и бустер.
Билетите ги купих в началото на 2020, но поради появата на Covid-19 не ги използвахме тогава и честно казано съм забравила подробностите около тях. Със сигурност нямам добавен багаж 23 кг, но смятам да добавя. Но не помня какъв ръчен съм избрала 1 или 2 броя...

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Здравейте! За първи път ще летя с България еър...

4. Често ли има закъснение на полетите до Париж?


Най-гнусният и миризлив самолет с който съм летял беше точно до Париж, на България Еър. И да, закъсня.
Останало ми е, като лош спомен. Беше преди повече от 10 години.

# 4
  • Мнения: 3 185
Ето статистиките за закъсненията, не е зле.

https://www.flightstats.com/v2/flight-ontime-performance-rating/FB/431/SOF

# 5
  • Мнения: 40 877
Три пъти ми отменяха полети до Лондон и ми предлагаха неудобни алтернативи. Първо приех, после пак приех, като даже си купихме хотел за още два дни, ама третия път си поисках парите. Гаднярите като отменят полет изобщо не ти предлагат връщане на пари, предлагат само друг полет или да ти дадат ваучер за някога си. Чак като се скараш се съгласяват да връщат пари и пак го правят след три месеца и десет напомняния и разправии.

# 6
  • Мнения: 12
По въпросите Ви:
1. Ако сте с бащата е ОК. Детето нали има паспорт? Ако няма, мисля, че трябва акт за раждане колкото да тръгнете от тук, но там може да е проблем...
2. ОК е раница + дамска чанта (стига дамската чанта да не е колкото раница Wink ). Дори с раница, дамска чанта и чанта за лаптоп съм успявала Simple SmileSimple Smile
3. Отговаря куфарът. Пътували сме с КОЛОСАЛЕН куфар и няма проблем Simple Smile
4. Поне на мен не ми се е случвало. Зависи от толкова много фактори, че не може да се отговори "често ли е". Горе някой е дал линк, според който "не е често", но изобщо какво е "често"?
5. Чекирането може он и офлайн. Може би за всеки случай, тъй като сте с дете и може да има някаква специфика, препоръчвам офлайн - бъдете на летището поне 1ч45 минути преди полета и следвайте табелите...
Бон Воаяж, чакаме Ви тук!

# 7
  • София
  • Мнения: 13 103
На сайта им в главното меню има Помощ на клиента и всичко е обяснено много подробно по подкатегории въпроси.

# 8
  • Мнения: 3 185
От моя опит с България еър закъснението зависи от това в колко часа е полетът. Сутрешните първи полети са навреме. После връщанията са по-проблемни, тъй като се чака самолетът да кацне от друга дестинация, пълни се с гориво и лети пак... В процеса на деня се натрупва закъснение, следобедните или вечерните полети по-често са ми закъснявали. Пиша по принцип, до/от Париж не съм летяла.  А извънредни ситуации винаги са възможни.

# 9
  • Мнения: 74
Благодаря за отговорите и препоръките! Ще ги взема в предвид.
Паспортът на детето изтича 9 месеца след датата на полета.
Полетите са ранни- 07:10 отиване и 10:15 връщане.

# 10
  • Мнения: 3 292
За закъсненията зависи кога е полета. През лятото масово,  всеки ден и по-всички маршрути  закъсняват  с много часове 3-4-5, това последните 1-2-3 години.

# 11
  • Мнения: 6 695
днес гледах новините от Париж  и ми се изправи косата

# 12
  • Мнения: 10 981
България Еър отбелязва 20-ата си годишнина със специални изненади за пътниците



На 4 декември 2002 година националният превозвач „България Еър“ изпълнява първия си полет по направлението София – Лондон – Париж – София. Времето лети неусетно и през годините авиокомпанията непрестанно се стреми да предоставя на пътниците все повече възможности за пътуване до мечтани дестинации, с грижа към осигуряване на максимално удобство, комфорт и усъвършенстване на услугите.

Днес „България Еър“ оперира до над 20 директни международни дестинации и поддържа две вътрешни линии, с които осъществява връзка между София, Бургас и Варна.

Специално за своята 20-а годишнина на 4 декември националният превозвач изненада всички пътници на борда по всички полети на авиокомпанията с ваучери за 20% отстъпка за следващото им пътуване.

По повод рождения си ден „България Еър” стартира и игра в Instagram, в която 10 пътешественици ще получат двойни билети за своето следващо пътуване. До 22 декември желаещите да участват в играта е необходимо да последват страницата на авиокомпанията в Instagram, в коментар под публикацията за играта да напишат коя от дестинациите, обслужвани по директни линии на „България Еър“, ще се радват да посетят и да отбележат човека, с когото биха искали да споделят втория самолетен билет, в случай, че спечелят.

Участниците трябва да споделят на стори в своя публичен акаунт видеото за играта, както и да го поставят на Highlight до 22 декември. Всички любители на пътешествията, които изпълнят пълните условия, ще бъдат включени в томбола за два билета до избраната от тях дестинация на „България Еър”. Победителите ще бъдат обявени на 31 декември. По този начин авиокомпанията споделя празника с всички свои пътници и им благодари за доверието през годините.

Благодарение на десетките си партньори националният превозвач осигурява на пасажерите си възможност да посетят почти всяко невероятно кътче на земята. „България Еър“ има код шеър партньорство със международно признати авиокомпании, сред които ITA Airways, Qatar Airways, Iberia, KLM, Aegean, TAROM и Air Serbia. Само преди седмици националният превозвач  задълбочи и дългогодишното си код шеър партньорство с френската авиокомпания Air France, осигурявайки още повече възможности за пътуване между България и Франция.

В допълнение към това „България Еър“ въведе допълнителни услуги онлайн, които дават възможност на всеки пътник да добави предпочитана услуга към резервацията си чрез сайта или мобилното приложение. Това е поредната крачка, която авиокомпанията прави в унисон с мисията си да се грижи за пътниците, предлагайки им най-високо качество на обслужване и осигурявайки спокойно пътуване на всички, избрали да посетят мечтаната от тях дестинация.

И през следващите години „България Еър“ ще продължава да се стреми да отговори на всички нужди на своите клиенти, осигурявайки им най-високо качество на обслужване. Развитието и подобряването на всички предлагани услуги продължава да бъде приоритет за авиокомпанията.

# 13
  • Мнения: 4 761
Една страхотна изненада ще бъде, ако спазват разписанието. И не променят датите на полетите по десет пъти и накрая ти предлагат полет с прекачване, та трябва да си поговориш с тях на висок тон, че да ти дадат някакъв нормален полет.

Изобщо като дойде време да летим с тях (което е минимум веднъж годишно от 20 години), започва да ми призлява. Но пък са ми най-удобните.

# 14
  • Мнения: 1 478
Здравейте,
Последните години имаше промоция за Свети Валентин и втори билет беше на половин цена.
Някой има ли случайно инфо дали се очаква отново да пуснат такава другия месец?

Общи условия

Активация на акаунт