Искам мнения за д-р Антони Ненов от Шейново

  • 5 138
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Мерси за отговора Теа,много сте мили всички

# 16
Теа,само да те попитам ти ли си избра да родиш секцио твоето бебче или ненов го препоръча,защото аз като,че ли предпочитам секцио? Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 533
Борче, сега чак видях втория ти постинг, че искаш подробно описание.

В планувания ден отиваш рано сутринта, към 8 часа и постъпваш за раждане. Плановите операции са обикновено сутрин или предиобяд. Качват те горе и около половин час ти правят записа на тоновете. След това идва анестезиолога, водят те в операционната и там те подготвят. Слагат ти абокат на ръката, а анестезиолога ти слага епидуралната упойка. Не е страшно, не боли. Като те хване упойката, екипът се събира и секциото започва.

Слагат ти параван, за да гледаш операцията. Аз бях доста стресирана, защото това ми беше първата операция в живота. Стоях нащрек 5-10 минутки, очаквайки да усетя разреза. В един момент обаче разбрах, че те отдавна са ме отворили, а аз изобщо не съм разбрала. 15 минути след началото на операцията, Ненов извади синчето ми Simple Smile Единсвтено преди това усещах как го дърпат от теб - но нищо не те боли. Ако случайно започнеш да усещаш някакви тъпи болки, веднага казваш на анестезиолога и той ти влива още упой.а

Дава ти бебчето да си го целунеш и след това започва шев и кройка около половин-един час. Можеш веднага да говориш по телефона, ако имаш сили - аз нямах, бях много замаяна от упойката. Телефонът беше в ръката ми, но нямах сили да го вдигна до ухото си.

Ненов през цялото време ме питаше как съм, боли ли ме нещо, майтапеше се и така. Не усещаш как минава времето.

Като приключат с шиенето, те преместват в реанимация. И там вече започват болките Simple Smile Защото упойката постепенно те пуска. Мен лично доста си ме болеше, независимо колко обезболяващи д-р Янакиев ми слагаше през еепидуралната. Отпусне те за един час и после пак започва.

Ненов веднага вкара мъжа ми да ме види след операцията и отиде да донесе бебето. Просто е  страхотен! Страшно съм доволна от него Simple Smile

За периода след раждането ти писах - всеки ден минаваше да ме види, даваше всякакви съвети, абе въобще супер!!!

Това са ми такива скъпи спомени Simple Smile Ето вече близо година мина, а го помня все едно беше вчера. Усещането е невероятно :0

Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и най-прекрасното бебче на света Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 533
Борче, не си избрах аз - медицински индикации, заради очите, късогледство Simple Smile

А Ненов навит ли е да ти прави секцио по желание? Защото той е як привърженик на нормалното раждане и е много против секцио по желание Simple Smile

Моят съвет е също да си родиш нормално. Секциото си е коремна операция и както ти казах, доста си боли. А при нормалноъо раждане - боли те няколко дни и после забравяш. А при секциото не е така. Природата си знае работата.

Ако Ненов е до теб при нормално раждане, няма от какво да се страхуваш. Просто е перфектен!

# 19
  • София
  • Мнения: 9 977
Подкрепям Теа - ако не се налага секцио по медицински причини, по-добре нормално. Предполагам, че така ще те посъветват повечето лекари. Ако Ненов прецени за секцио - не се плаши, и то минава и заминава Simple Smile. Важното е и ти и бебето да сте добре!

# 20
Още веднъж благодаря за милите отговори,а за секциото ми казаха само ако се наложи,но аз съм чувала че със секцио бебето не може да се задуши например от пъпната връв и за бебето всичко е ок. Е, все пак имам още около 2 месеца и доктора най-добре ще реши,но вашите мнения сами много от полза,мерси Grinning

# 21
Прекрасен лекар и човек. Той ми следи бременността и при него родих. Изтърпя стойчески всичките ми въпроси, страхове и позвънявания на мобилния през няколко дни без някога да покаже недоволство или досада, а по време на раждането идваше през 20 мин. да ме види, а аз раждах близо 10 часа през ноща. В неговите ръце се появи на бял свят нашето детенце и докато не напуснахме болницата се грижеше да сме добре. Не се колебай, трудно ще попаднеш на по-добър.

Общи условия

Активация на акаунт