Луда ли съм,моля ,дайте ми съвет

  • 17 675
  • 240
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 426
Не съм съгласна с изказването за мъжете по калъп Naughty Толкова много мъже познавам, които гледат как да са далеч от родителите си (а са в прекрасни отношения с тях), че чак ми звучи нелепо подобно твърдение Whistling

Авторке, върни се назад и си прочети пак мненията. Не прочетох всички, но последните ти са все "Аз и моят бизнес" ooooh! Няма "Семейството ми", няма "Аз и децата ми", "Аз и мъжът ми" ... Всичко се върти около теб и бизнеса, който се опитваш да поддържаш макар и без особен успех за сега.
Лошо няма да си амбицирана и да се стремиш към собствен и доходоносен бизнес, но нужно ли е и децата ти, и мъжът ти да страдат от това? Постоянно се караш с мъжа си, детето ти учи в кофти училище, не се чувстваш спокойна в семейството си ...
Ами реално не се караме Simple Smile.Той не иска да споделя когато нещо му тежи,защото според него всички жени били едни и същи,все те били правите и по-добре да си мълчал,да не се ядосвал.А мен това твърдение мн ме обижда.
Да,може би защото съм все сама-нали той пътува и затова без да мисля мн все казвам -аз,а не ние.И си права,че това е грешка и се стремя да се поправя

# 46
  • Мнения: 14 817
Не знам доста трудна ситуация е.И не не си луда ама изобщо според мен ,просто си изплашена за себе си за децата си за всичко

Според мен преди да предприемеш каквото и да било най -добре ще е да поговориш със съпруга си за тези негови мераци за раздяла когато не му се угоди в нещо.Това неговото си е чиста проба манипулация
Ако все пак решите да се преместите в никакъв случай не изоставяй и не се отказвай от бизнес проектите си
Не знам далече ли е града от селото ви,не знам как  се отглеждат орехи ,но предполагам че не е нужно да си всеки ден в ореховата градина
Движи си бизнеса , ходи си в селото през уикендите и си дръж сигурното

# 47
  • Мнения: 1 426
А относно сина ми-мъжът ми се държи чудесно,а синът ми го обожава,но въпреки всичко последно време имам усещането,че прилага двоен стандарт спрямо него и племенници си

Ън, това е цитат на авторката.Може би ще бъде добре, да сподели какви са отношенията между мъжът й и племенниците му, съответно отношението му към синът й/извън това, че е чудесно/.Бебето е малко.Може да е и в след родилна депресия. newsm78


Ами,мъжът ми по принцип мн обича деца.Той прие веднага моят син,а съответно моят син го обикна мн бързо.Дори мъжът ми го кара да му вика татко,но детето е голямо и това нещо не става толкова лесно и ние не го насилваме,ще му дойде времето.А иначе примерно мъжът ми се дразни,че синът ми ми се качвал на главата,не ме слушал,а в следващият момент големият му племенник се държи безобразно понякога,но той мн му се кефи,защото бил шайка ,какъвто мъжът ми е бил на времето.И мен това е което ме дразни.Но може би просто мъжът ми се държи с детето ми точно като родител и иска то да е добро и да учи

# 48
  • Мнения: 1 426
Никаква родилна депресия, нито пък лудост.
 Проблемът е, че Авторката е била доскоро самотна майка. Тя си има вече едно дете, което е израснало с бабата и дядото, нейни родители, които няма да го делят от малкото й дете. Докато свекървата може и да не се отнася еднакво с двете деца, още повече, че се грижи и за другите си внуци. Вниманието и подкрепата няма да са еднакви. Това нямаше да има значение, ако мъжът не си тръгва или не заплашва с развод на всяка крачка. Ако тя беше сигурна в мъжа си. Макар, че стандартът е двоен - тя не иска да иде при неговите родители, а пък той се е съгласил да живее с нейните. Нищо не им е ясно - нито за магазина, нито са на едно мнение за кредита, пълна лудница.
За да потръгне и да успеете заедно, говорете открито. Кажи му всичко, което те тормози. Съгласи се да живеете отделно, най-добре е да сте самостоятелни. Аз не бих искала да живея с мъж при родителите си. Накрая ще се изпокараме, колкото и да сме си мили. Трябва да пробваш в името на това да сте семейство, но трябва да се разберете и за бизнеса. Не е никак приятно да те заплашва с развод, но и съм сигурна, че не му е комфортно да живеете с вашите. Опитайте сами.
Ами тази вечер говорихме и малко ми олекна.Защото магазина не върви мн добре мен като ме няма,защото бабите мн си ме обичат мене Simple Smile,а и друго е когато ти сам си го работиш,но не мога да споделям с него нищо за магазина,защото той се дразни когато се наложи понякога да вкарам отнякъде други пари в магазина,а то понякога няма как.А аз искам да мога да му споделям всичко,нали това е смисълът на едно съвместно съжителство,на една връзка.И тази вечер му предложих да видя как ще са нещата в магазина това лято и ако са ок,да се прибере и да си го работим двамата,вярно по-малко ще са парите отколкото в момента той взима,но поне ще си ляга в леглото всяка вечер и ще бъде при семейството си.Той каза че ще помисли.Абе друго е когато има диалог,мн ми олекна

# 49
  • Мнения: 1 896
Не са ти наместени хормоните след раждането. И аз се чувствах така и двата пъти. Особено ако кърмиш, чувствата ти са напълно нормални, макар и неразбираеми за околните и нерационални  Simple Smile
Гарантирам ти, че това ти чувство ще премине, когато осъзнаеш, че с баби или без баби, детето ти няма да предпочете друг пред теб. До тогава...не знам какво да те посъветвам  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 426
Много прибързан този брак, само след 3 месеца познанство. И то втори брак. Обикновено като че ли хората изчакват повече и са по-предпазливи с втория брак. Aми че вие сега се опознавате тепърва, това което трябваше да направите преди брака и бебето. Разбира се че трябва да живеете отделно и от твоите и от неговите родители. Но ако са наблизо едните или другите е плюс също, стига да не са в същата сграда. А бизнес решенията за твоя си бизне трябва да са си твои.
Да,набързо се оженихме.А по отношение на втория брак-с първия нямам брак-тръгнах си една седмица преди сватбата,бях бременна в първия месец,но...това беше правилното решение за мен.Отидох при този човек,защото смятах,че ми  дошло времето за семейство и деца и за да избягам от нашите-мн глупава постъпка,от трън та на глог-една властна свекърва,всичко да става по нейната,а той мамино синче,тя дори ходеше по цици пред него,тя му купуваше слиповете и тн.Както и да е,това е тема на дрруг разговор.Не съжалявам,защото имам едно прекрасно дете,а баща му не прояви желание да идва с мен на консултации и да участва в живота му,защото аз протегнах ръка-нещата между нас нямат нищо общо с детето.И така,синът ми не познава баща си,знае,че просто не са се получили нещата между нас,не му говоря лошо за баща му.Но аз реално никога не съм го обичала,а и не смятам,че и той мен,докато сега е различно-обичам съпруга си и искам да съм с него докрая

# 51
  • Мнения: 1 426
Мъжът ти повтаря постоянно това с раздялата, защото най-вероятно това иска, но чака ти да вземеш решението  Peace На твое място не знам, дали бих разчитала отношенията да продължат дълго и хармонично. Така че помисли как виждаш нещата след 5-10 г.
Оф и аз незнам какво иска.Вече цял месец всичко е ок в това отношение-а преди през седмица все това-не издържам ,искам да съм сам,обичам те,ама това не е достатъчно.Последния път ми обеща,че повече няма да ми говори за раздяла и засега е така

# 52
  • Мнения: 1 426
Не е задължително да повтаря заради това. Имам приятелка с втори мъж, който дойде да живее при нея (чужденец е). Докато бяха тук никак не му беше добре, просто не беше на себе си човека, през ден си събираше куфарите заради простотии.
Отидоха на негова територия, стана си той глава на семейство - ей богу, 8 години не са се скарали.
О,и моят мъж мн трудно преживя това,че идва да живее при мен.Майка му каза,че чак тя се чуди как се е адаптирал,защото той на 36 години беше тогава никога не е живял другаде и просто не може.Но...ето и това мина,сега вече свикна с това.Но и аз съм убедена,че когато се изместим и имаме нещо,което ние двамата сме си създали ще бъде различно и той ще се чувства мн по-уверен и спокоен

# 53
  • Мнения: 1 426
Не знам доста трудна ситуация е.И не не си луда ама изобщо според мен ,просто си изплашена за себе си за децата си за всичко

Според мен преди да предприемеш каквото и да било най -добре ще е да поговориш със съпруга си за тези негови мераци за раздяла когато не му се угоди в нещо.Това неговото си е чиста проба манипулация
Ако все пак решите да се преместите в никакъв случай не изоставяй и не се отказвай от бизнес проектите си
Не знам далече ли е града от селото ви,не знам как  се отглеждат орехи ,но предполагам че не е нужно да си всеки ден в ореховата градина
Движи си бизнеса , ходи си в селото през уикендите и си дръж сигурното
И аз смятам че е манипулация.А иначе,за да не излезе че е някакъв гадняр-той се държи перфектно когато не изпада в тези негови състояния.Ако купуваме нещо за дома съобразява се с мнението ми,като сме някъде,може да иска да остане с приятелите си,но заради мен си тръгва,не че го дърпам да си тръгваме,но казва-аз се наживях,пил съм,ходил съм,сега имам семейство и това е най-важното.А навремето е бил доста луда глава.

# 54
  • Мнения: 1 426
Не са ти наместени хормоните след раждането. И аз се чувствах така и двата пъти. Особено ако кърмиш, чувствата ти са напълно нормални, макар и неразбираеми за околните и нерационални  Simple Smile
Гарантирам ти, че това ти чувство ще премине, когато осъзнаеш, че с баби или без баби, детето ти няма да предпочете друг пред теб. До тогава...не знам какво да те посъветвам  Laughing
Абе и аз все си мисля че е от хормоните,а да не говорим,че когато ще ми идва от както съм родила е леле майко-такава депресия,такива черни мисли,нз,вече мисля да ходя на гинеколог и да искам някакви хапчета.Да,аз изчетох мн тук по темата отношения баба -внуче и смятам,че не съм права да се дразня от свекито,тя е добра жена ,ама пусти мисли,като не мога понякога да ги спра

# 55
  • Мнения: 1 426
Не знам доста трудна ситуация е.И не не си луда ама изобщо според мен ,просто си изплашена за себе си за децата си за всичко

Според мен преди да предприемеш каквото и да било най -добре ще е да поговориш със съпруга си за тези негови мераци за раздяла когато не му се угоди в нещо.Това неговото си е чиста проба манипулация
Ако все пак решите да се преместите в никакъв случай не изоставяй и не се отказвай от бизнес проектите си
Не знам далече ли е града от селото ви,не знам как  се отглеждат орехи ,но предполагам че не е нужно да си всеки ден в ореховата градина
Движи си бизнеса , ходи си в селото през уикендите и си дръж сигурното
И аз смятам че е манипулация.А иначе,за да не излезе че е някакъв гадняр-той се държи перфектно когато не изпада в тези негови състояния.Ако купуваме нещо за дома съобразява се с мнението ми,като сме някъде,може да иска да остане с приятелите си,но заради мен си тръгва,не че го дърпам да си тръгваме,но казва-аз се наживях,пил съм,ходил съм,сега имам семейство и това е най-важното.А навремето е бил доста луда глава.
Понякога имам чувството,че се дразни,че имам нещо зад себе си,защото аз реално от шест години имам магазина и от седем се занимавам със земеделие,което вече започва да носи пари,а там има наистна мн пари.Тази вечер като му казах,че сякаш се дразни,той каза че не е така и че не  против магазина,но просто се дразни като вкарвам пари в него,за което го разбирам,но все пак разбирам от търговия и следя накъде вървят нещата.Той не е свикнал както той се изразява да работи просто ей така и затова се дразни от земеделието,защото все още то носи пари само от субсидиите,ама и те не са малко-20 хил лв.А като почнат и орехите да дават няма да ни трябва да ходи по пътищата,защото и това неговото не е живот,знам колко трудно се изкарват тези пари-затворен в този камион,по три месеца,детето му расте,той там,

# 56
  • Мнения: 1 426
Мисля, че те е страх и за по-голямото ти дете. Че ще бъде делено от малкото. Говориш, че свекито ще помага за малката, че вероятно ще искат да я водят на разходка и т.н. Голямото дете сякаш не съществува, а то все още е дете, не е станало тийн, който си ходи сам с приятели и не се интересува от възрастните. Може би се тревожиш, че мъжът ти може да започне да се държи зле с големия, който изглежда го дразни. А ти ще имаш ли достатъчно сили да се застъпиш за детето всеки път, когато се наложи? Всичките ти страхове са основателни според мен. При две деца от различни бащи, за майката и децата най-добрия вариант е да са на нейна територия, или на неутрална, но в никакъв случай на негова.



Тази вечер му казах-като си дойдеш ще ходим някъде,майка ти ще гледа беба,ами големия къде е  в цялата ситуация,да ако той реши ще остане на село при майка ми и баща ми,но ако не,аз искам да е  със сетра си,аз имам две деца и не ги деля.За което той няма нищо против да отидат и двамата.А и да си призная,още като се запознахме те се отнесоха мн добре с него,баща му мн си играе с племенниците му и съответно и с моя син.Но...за мен няма как малко поне да няма делене,може да го направят несъзнателно,но не бих се сърдила,защото все пак е трудно да свикнеш с чуждо дете.А те се държат мн добре в дадената ситуация,дори свекито е в час с нашите неща,аз и споделям и тя винаги застава на моя страна.Е тогава защо по дяволите се притеснявам,че те ще ни се натрапват,мн се дразня на себе си

# 57
  • Мнения: 3 097
Иска той да команда и да държи касичката. Тръгвам си, връщам се. Манипулаторче. Едни бивши съседи бяха така - мъжът все се заканваше да си тръгва, все скандали, после се заканваше да се самоубива за глупости. При един глупав спор, взе че наистина скочи от 12-тия етаж, ей така просто на инат. Те манипулаторите са си психически нестабилни по принцип. Ако не бяха нямаше да прибягват до манипулация.

# 58
  • Deutschland
  • Мнения: 5 349
Похвално е, че все повече млади хора се занимават със земеделие и се връщат към корените си. Лично аз много се радвам и те поздравявам за това.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 36 468
На мен никак не ми звучи добре описанието на въпросния мъж, прочетох всички постове на авторката. Като някоя совалка напред-назад, сърдел се щото тя заспала и пропуснала да прави секс с  него та "повече не повторила тая грешка", навремето седял без работа щото не му харесвали обявите в джобса и тя го издържала, а за благодарност той си лекувал депресията като я влачел всяка вечер на барчета за да пие.  Има дете от нея ама през вечер си събира багажа щото жена му трябва да му тича по фасоните. В това изнасяне някъде да е споменал детето си?! И за капак на всичко има претенции към НЕЙНИЯ бизнес, който явно досега ги е издържал и спасявал в трудни моменти. Никъде не прозвуча дори намек, че мъничко поне е оценил нейните усилия в работата. Не, по-логично е тя да плюе на всичко и да отиде да живее в града като много добре му е ясно, че това почти сигурно значи край на нейната работа. Почти.

Аз въртя собствен бизнес. Мъжът ми работи на две места, на заплата е. Имало е периоди, в които само аз съм издържала семейството ни, така както е имало периоди, в които го е правел той. Просто работата и на двама ни е сезонна и така се получава. Работим здраво и понякога нямаме време да се видим и да си кажем няколко нормални изречения, но на никой от нас не е хрумвало да поставя ултиматуми или да убеждава другия да зареже работата си. Подобна налудничава идея би ме накарала сериозно да си помисля дали този мъж е с всичкия си и дали има място в живота ми. Нищо, че имаме и дете.

Авторке, съвет за връзката ти не мога да дам. Единственото, което мога да кажа е следното - за нищо на света не си зарязвай бизнеса. С несериозен мъж като описания от теб не се знае дали утре няма да си сама с две деца и тогава ще ти трябва всяка стотинка.

Общи условия

Активация на акаунт