Хитринки след секцио

  • 17 380
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Ще ти споделя моите хитринки за ставане/лягане-тъй като този процес е най-сложен докъм 7-8-9 ден.
Аз лягах "на порции"-първо спускам единия лакът, опирам се, после другия, после постепееееенно се спускам надолу. При ставането  обратния път, после обръщам един крак настрани, спускам, после другия и не се изправям, а се "изсулвам" от леглото-ако разбираш какво искам да кажа, щото така обясних, чеее... Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 161
Може главоболието да е и до организъм. Аз се наливах с течности. Но 10 дена имах жестоко главоболие. Не можех да гледам от него. А трябваше да кърмя бебето почти постоянно. По принцип съм с ниско кръвно и от упойката беше паднало още повече. А и аз от малка съм предразположена към главоболие. Помагаше ми само аналгина.

# 17
  • Мнения: 1 866
Не съм имала главоболие и не знам какво да те посъветвам, но пък за ставането съм съгласна с това което са написали момичетата. Мен много ме боля, не мога да кажа, че бързо съм се възстановила, но станах още на 6-я час и никой не ми е помагал. Първите 3 дена беше най-гадното. След това не бях като нова Grinning, но вече беше търпимо. На 7-я ден в къщи си къпех детето сама под чешмата. На мен лекарят ми казваше, че колкото повече се движиш, толкова по-бързо се възстановяваш.

# 18
  • София
  • Мнения: 626
За главболието можеш да пиеш solpadein и мното течности, става се през страни-лягаш на страни на ръба на леглото и едновременно пускаш краката на земята и се избутваш с ръката, която е под теб. За соковете аз лично пих от зелена ябълка на пфанер

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На мен също не са ми помагали за ставането,но спях с 2-3 възглавници и така ставах по-лесно.Ако се случеше да легна с една възглавница ми беше голяма мъка.А глава не ме е боляла,но наистина пиех много вода,а и съм с пълна упойка.

# 20
  • Мнения: 7 186
А глава не ме е боляла,но наистина пиех много вода,а и съм с пълна упойка.

То от пълна упойка не боли глава. Wink

# 21
  • Мнения: 131
Аз предпочетох секцио със спинална. Не ме е боляла глава. Схващането на краката от упойката премина към 3-4 час след операцията. Родих следобяд. На другия ден дойде рехабилитатор и започнахме раздвижването. Много се стараех да правя точно упражненията. Дори и след като се прибрах след 6-ия ден от болницата продължих 2-3 пъти дневно да ги правя. Аз също нямах никаква помощ и трябваше да сераздвижа максимално добре и бързо. Ходех като луда по коридорите. Пиех над 2-3 литра течности на ден, а когато ми донесоха бебчето и започнах да кърмя изобщо не взимах обезболяващите аспиринчета и аналгинчета дето ги даваха.
Направих обаче грешка - първия ден, в който ми донесоха бебчо, нещо не го хванах както трябва и той започна да се задушава. В уплахата си буквално скочих от леглото и хукнах с него при акушерките. Този "скок" ми донесе прокървяване на раната и в последствие 3 процедури физиотерапия. Всичко се размина.
Така, че движи се много, максимално изправена, прави упражненията за раздвижване, но не се пренатоварвай, за да не направиш беля като мен.
Леко раждане!

# 22
  • Мнения: 3 447
Глава не ме е боляла, бях със спинална. Иначе докторите препоръчваха Солпадеин.
Ябълков сок препоръчвам на ВВВ малките със сламка - не за друго, ами се пият лесно в легнало положение в реанимацията (както и спортните шишенца минерална вода).
За раздвижването ще се съглася с всички дотук - сама, колкото по-скоро, толкова по-добре. Аз се извъртах напряко на леглото, спусках крака и така. Освен това разходките ще те предпазят от следоперативното натрупване на газове.
За по-бързо възстановяване на тазовото дъно - от 20-тия ден започваш навеждания, докато пипнеш земята. Започваш с няколко, полека-лека увеличаваш бройката.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 174
Движение, движение и пак движение. Това е спасението. Колкото и да е трудно и болезнено в началото не се отказвай и не чакай някой друг да те вдига. След като излезнах от реанимацията и ме преведоха в стаята вече кляках. Разхождах се много по коридорите и из двора на болницата. Нямах проблеми и много бързо се възстанових. Глава не ме е боляла, но в първите дни пих профилактично Солпадеин - 3 пъти на ден. При секцио кърмата идва по-късно, така че няма проблем. По време на кърмене може да се пие Парацетамол. За соковете - пих на Флорина, Пфанер и някакъв друг и много вода. За ставането - първо краката и се оттласкваш с ръце. Не съм имала трапец над леглото - вероятно с него ще е още по-лесно.
Леко раждане и бързо възстановяване.

# 24
  • Мнения: 7 114
Ще ти споделя моите хитринки за ставане/лягане-тъй като този процес е най-сложен докъм 7-8-9 ден.
Аз лягах "на порции"-първо спускам единия лакът, опирам се, после другия, после постепееееенно се спускам надолу. При ставането  обратния път, после обръщам един крак настрани, спускам, после другия и не се изправям, а се "изсулвам" от леглото-ако разбираш какво искам да кажа, щото така обясних, чеее... Embarassed
newsm57
Такава координирана грация бях и аз. След като успеех  със ставането работех върху стойката "бензинова колонка" - говорех по телефона и мерех болничната стая.

# 25
  • Мнения: 7 186

Ябълков сок препоръчвам на ВВВ малките със сламка - не за друго, ами се пият лесно в легнало

На нас за ябълковия сок лекарите не ни даваха да пием от тези в кутиите, защото съдържали консерванти и не знам си какво. Препоръчваха ни от този обикновения, който е в бутилки- такива като от нектар.
И още нещо- за перисталтиката много помагат шоколадчетата "Комфорт". Peace

# 26
  • Мнения: 4 161

Такава координирана грация бях и аз. След като успеех  със ставането работех върху стойката "бензинова колонка" - говорех по телефона и мерех болничната стая.

 Joy

В болницата и аз се оправях както можех. Особенно когато трябваше да се измъкна от изтърбушеното легло. Леглата бяха като лодки - лягаш и потъваш. Бяхме там 8 дена.

# 27
  • Мнения: 1 878
След секцио е добре всичко да ти е на една ръка разстояние  Mr. Green, но за движението - движи се сама и особено на ставането - това опражнява коремната мускулатура и те стяга, което пък помага за по-бързото възстановяване и бърза права походка. Боли ...е боли първите 2-3 дни, но не е непосилно, а и от опит - второто секцио се понася по-леко, защото вече имаш опит и знаеш какво е. Айде леко раждане и не се шашкай много много  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 64
Ставането наистина е много кофти,в болницата която родих ни взимаха бебетата,но като ги донасяха толкова бързо стваш,че забравяш за болката,а като го няма бебо,въртиш се наляво на дясно абе трудна работа.
Пила съм на различни марки ябълков сок

# 29
  • София
  • Мнения: 74
Движение, движение и пак движение. Това е спасението. Колкото и да е трудно и болезнено в началото не се отказвай и не чакай някой друг да те вдига. След като излезнах от реанимацията и ме преведоха в стаята вече кляках. Разхождах се много по коридорите и из двора на болницата. Нямах проблеми и много бързо се възстанових. Глава не ме е боляла, но в първите дни пих профилактично Солпадеин - 3 пъти на ден. При секцио кърмата идва по-късно, така че няма проблем. По време на кърмене може да се пие Парацетамол. За соковете - пих на Флорина, Пфанер и някакъв друг и много вода. За ставането - първо краката и се оттласкваш с ръце. Не съм имала трапец над леглото - вероятно с него ще е още по-лесно.
Леко раждане и бързо възстановяване.
Това е истината -движението му е майката.Аз бях на свиждане 12ч след секциото .А имаше една девойка дето само лежеше и като й донесоха бебето се видя в чудо.По-скоро проблем ми бяха смеха,кашлицата и кихането-с тая рана е купон. Но няма страшно-желая ти леко раждане 

Общи условия

Активация на акаунт