Огледален свят/AFK Чаатай, Хазал, нови и стари проекти и партньори ♡ ТЕМА 477

  • 56 945
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 209
Мда, сега трябва да чакам ДФ да решат да излъчат и АШК за да видя и последна серия. Ами, да историята е добра, а под модерна имам предвид без родителски и братски изпълнения в стил Ръза и Мехмет, уговорен брак и т.н. Всъщност Аслъ и Хазал бяха силните актьорски превъплъщения които правят историята добра, но останалите актьори в т.ч. и Небахат Чикре /оф, какво име, извинявайте ако е грешно изписването но много ми е трудно да го произнеса, съответно напиша/ нямат истинско присъствие, фигурират в сцените като статисти, фон на играта на двете жени.
А защо Азра е решила да разкаже на Джан за плана им с Керем? Едва оженили се /при това без пари в сметката които да тежат на съвестта й/ и е провалила сама тази връзка, която обещаваше да бъде щастлива и успешна, а и уж щеше да бъде отмъщението й към убавеца Керем. А и той и Шабнем нали уж си дадоха втори шанс и тя беше оздравяла. Какво се обърка? Този Керем въобще разбра ли за Азра и Джан и как реагира? Така и не разбрах при положение, че той е предателят защо се беше озлобил към тази, която отиде при мафиотите за да защити със собствения си живот неговия.
Интересна история, но обречена заради лошия каст. Няма харизматично мъжко присъствие.

Профи, всъщност едва когато подхванаха ОС по ДФ си дадох сметка, че в първи сезон Санем реагира спрямо Джансу като истинска майка. Да, обременена е от "висотата" на социалното си положение, но само толкова. Няма злоба и пренебрегване на доведената дъщеря, няма сметка, няма егоизъм. Във втори сезон всичко е много различно, но в първи на моменти изглежда така сякаш се занимава с Джансу повече от колкото с Пелин. И чак когато Левент й обръща внимание на нея, на жената, на човека, който е и й припомня каква е била, едва тогава осъзнава че Халдун я третира като бавачка и детегледачка на иначе порасналата Джансу, но не и като истинска съпруга и може би тогава се озлобява и към двамата и реагира вече заслепена от тези нови чувства на гняв и усещане за обреченост.

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 14:04 от Рори72

# 706
  • Мнения: 21 201
Мда, сега трябва да чакам ДФ да решат да излъчат и АШК за да видя и последна серия.
Скрит текст:
Ами, да историята е добра, а под модерна имам предвид без родителски и братски изпълнения в стил Ръза и Мехмет, уговорен брак и т.н. Всъщност Аслъ и Хазал бяха силните актьорски превъплъщения които правят историята добра, но останалите актьори в т.ч. и Небахат Чикре /оф, какво име, извинявайте ако е грешно изписването но много ми е трудно да го произнеса, съответно напиша/ нямат истинско присъствие, фигурират в сцените като статисти, фон на играта на двете жени.
А защо Азра е решила да разкаже на Джан за плана им с Керем? Едва оженили се /при това без пари в сметката които да тежат на съвестта й/ и е провалила сама тази връзка, която обещаваше да бъде щастлива и успешна, а и уж щеше да бъде отмъщението й към убавеца Керем. А и той и Шабнем нали уж си дадоха втори шанс и тя беше оздравяла. Какво се обърка? Този Керем въобще разбра ли за Азра и Джан и как реагира? Така и не разбрах при положение, че той е предателят защо се беше озлобил към тази, която отиде при мафиотите за да защити със собствения си живот неговия.
Интересна история, но обречена заради лошия каст. Няма харизматично мъжко присъствие.

Профи, всъщност едва когато подхванаха ОС по ДФ си дадох сметка, че в първи сезон Санем реагира спрямо Джансу като истинска майка. Да, обременена е от "висотата" на социалното си положение, но само толкова. Няма злоба и пренебрегване на доведената дъщеря, няма сметка, няма егоизъм. Във втори сезон всичко е много различно, но в първи на моменти изглежда така сякаш се занимава с Джансу повече от колкото с Пелин. И чак когато Левент й обръща внимание на нея, на жената, на човека, който е и й припомня каква е била, едва тогава осъзнава че Халдун я третира като бавачка и детегледачка на иначе порасналата Джансу, но не и като истинска съпруга и може би тогава се озлобява и към двамата и реагира вече заслепена от тези нови чувства на гняв и усещане за обреченост.
Привет Ви.


Е защо да чакаш, сериите ги има в нета, заповядай финалния епизод?!


http://vbox7.com/play:fc931a1c2f

# 707
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 469
Рори, то края набързо го скълъпиха и историята там стана малко като съшита с бели конци.... Азра се оказа влюбена в Джан, каза му че не може да се гради щастлива връзка с толкова лъжи, това беше причината да признае за игричката им с Керем само с няколко думи. Каза му нещо такова " искаше да знаеш кой беше мъжът преди теб- Керем, с него ние така и така...." Раздялата им продължи само няколко минути.... Според мен точно там трябваше да измислят нещо друго щом героите бяха влюбени, да минат месеци, скок във времето, да поотмине обидата..... Все за някого краят трябваше да е друг, ама сценаристи, какво да ги правиш....
Керем разбра за брака на Джан и Азра, но за връзка не знам, имам пропуски.....

ПП А, Надето ти дала линк към серията Peace

# 708
  • Мнения: 6 209
Наде, благодаря  Hug  Heart Eyes

Изгледах серията, последната на Изкушение.
Много силен край с Джан и Азра. Всъщност много добра история. И като се замисля макар и набързо приключен серияла краят е много по-добър от набързо скалъпеното убийство на Ферия.
В последните минути, на пейката Джан и Азра бяха много по-истински и излъчващи силна любов отколкото на сватбата си.
Артистката в ролята на Шебнем много ми хареса. Мисля, че Белл я беше харесала в друг сериял Мелодия на сърцето. Вярно че не потърсих първи епизод, а хвърлих око на някакъв момент от филма, но с този момент историята не ме грабна и артистката не ме впечатли толкова колкото с ролята си на Шебнем.
Между другото за пръв път друга героиня на Хазал ми напомни на Ферия. Моментът в който Азра се срещна с майката на Джан и му каза за предбрачния договор който е оставила в холдинга. Това беше Азра, но беше и Ферия. Явно такава жена е Хазал и тази частичка от себе си оставя и у героините си - горда, неподвластна на изкушенията на материалния свят, но в плен на любовта, истинската любов.
Героините й никога не са сладникаво добри и безгрешни /не знам в Марал какъв образ е изградила/, но са изразен и силен характер който те грабва и печели на своя страна. В Изкушение само Шебнем не направи лошо на никой, но и нейния образ не е сладникав, а много реалистичен за жена в нейната ситуация. Нямаше химия между двойките, но историята е много добра и двете главни героини също. Неслихан обаче не можа да бъде пипера в този сериал, просто партнираше на двете момичета. Но мисля, че и ролята й не беше разгърната така че да се даде възможност актрисата да заблести като самостоятелен образ, а не да остане в поддържаща позиция.

Ето добра екранна партньорка за Чачослав - Аслъ Тандоан /извинявам се ако грешно изписвам името й/. Харесвам я повече от Берен Саат. По-възрастна е, но не й личи много, а и той с тези космърляци по лицето си качва поне 10г. над реалната възраст.

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 16:37 от Рори72

# 709
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
Рори, чрез постовете си запълваш известни пропуски при мен по отношение на Изкушение Grinning. Някои неща съм ги забравила, други въобще не съм гледала. От последния епизод бях мярнала последните минути.
Да, уж Азра се влюби в Джан... а при чиста и безкористна любов няма място за лъжи. Амаа много моля ooooh!, все пак можеше една година по-късно да дадат щастливи главните герои.
Точно заради същността на героя Керем преди време ме хвана яд, но беше невъзможно да го преименувам затова си го изкарах на самият актьор и стана... ХаканЮ Mr. Green. А иначе, че не е симпатичен всички виждаме, но защо аджеба от телевизията не се съобразиха и не сложиха заглавие Изключение вместо Изкушение?! Crossing Arms Главният герой си е истинско такова- изключение от правилото да е всичко в едно- магнетичен, чаровен, талантлив.

Много добре си го написала за Небахат Peace. Актрисата в АШК не заблестя като самостоятелен образ, за сравнение в ЗП беше дотолкова навътре вкарана в събитията, че без нейната героиня нищо не би било това, което беше. Лично мнение. Тя, Фирдевс е тази без която нищо свързано с героите не се осъществяваше. Като започнем от двете ѝ дъщери, съпрузите им, прислужницата ѝ Катя, мадмоазел, Елиф, Нихал (в изключително голяма степен ѝ влияше), Хилми, онзи дядо белобради Четин, и т.н. Иначе казано ключова фигура си беше, а Небахат Чехре грее силно през цялото време.

Всяка героиня на Хазал я сравнявам с предишната. Неизбежно е. Навсякъде където съм я гледала я представят като момиче/жена с характер Peace.

# 710
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 469

Артистката в ролята на Шебнем много ми хареса. Мисля, че Белл я беше харесала в друг сериял Мелодия на сърцето. Вярно че не потърсих първи епизод, а хвърлих око на някакъв момент от филма, но с този момент историята не ме грабна и артистката не ме впечатли толкова колкото с ролята си на Шебнем.
--------------

Ето добра екранна партньорка за Чачослав - Аслъ Тандоан /извинявам се ако грешно изписвам името й/. Харесвам я повече от Берен Саат. По-възрастна е, но не й личи много, а и той с тези космърляци по лицето си качва поне 10г. над реалната възраст.

Рори, Мелодията на сърцето е милион пъти по хубава история, много силна, направо разтърсваща, но трябва да се гледа отначало, а началото е доста мудно, направо приспивно първите 5-6-7 серии. Но в един момент направо ти се стоварва на главата и те събаря. Сериалът е създаден по книгата От устните до сърцето, а авторът и е взел Нобелова награда Peace Главните са трима- двама мъже и Аслъ. Нямат химия, тя всъщност много радко се случва, но в случая историята компенсира, защото е много силна Peace А историята е такава че на финала почти ме вкара в депресия и няколко месеца не можах да загледам друг сериал.
А за другото, няма как Аслъ да партнира на Чаатай- вече е на 37 години и колкото и да е поддържана, ще стои нелепо до един 26 годишен Wink Иначе е много интересна като жена- навремето като излъчваха Мелодията, писаха че е арфистка, а хобито и е алпинизъм, била изкачила няколко не помня точно колко високи върха Peace Отсокоро е омъжена и има бебе, мисля че миналата година го роди newsm78

# 711
  • Мнения: 21 201
Олееее, ако на някой му се гледа неангажиращо и въобще ненатоварващо лятно сериалче препоръчвам "С аромат на ягоди", Heart Eyes (има го с бг субтитри)а главната двойка Heart Eyes Heart Eyes си пасват като ръкавици(двойка са и в реала) и е само 23 серии.
Аман от драми, Stop сълзи Stop и сополи, Stop не го превърнаха Дизито в драма както често се случва, и ми дойде дю-шест. smile3521
Мислех, че няма да загледам летни сериали, че се предозирах, но явно за месец си починах сериално, Laughing даже хвърлям и око на сегашното Дизи №309 със същата главна актриса Демет Йоздемир, и Фуркан Палалъ, и те са сладури, и засега сериала не е натоварващ.
Другия настоящ "Висше общество" нещо не ме грабва.
Мъжкия каст ми допада, особено истинския Мерт, Heart Eyes но двете мацки от Прилива не, no  особено Хазар с голямата уста. Stop

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 22:34 от Neidjal

# 712
  • Мнения: 6 209
Марги  Hug

Всъщност края на изкушение според мен не е категоричен. няма я неизбежната раздяла от смъртта както при Фемир. Да, в момента тя си тръгна, да Джан се ядоса, но да, съвсем логично е след като се поуспокоят страстите, болката от смъртта на Шебнем се уталожи Джан да изтрезнее и да започне начисто с Азра. Него тя не го е лъгала, за нищо. Само че косвено е причина Керем да влезе в живота на сестра му и от своя страна да стане причина за по-скорошната й смърт. Не завърши с развод, а с цялата истина и началото на един нов живот без лъжи. Аз като зрител не останах с усещането за окончателна раздяла, а по-скоро за период на преосмисляне и осъзнаване. Хареса ми, че Азра каза истината. И на сватбата му каза в очите, че чак сега е осъзнала чувствата си към него. Не го е лъгала. Не го е преследвала за пари. Тя е абсолютно чиста и невинна по отношение на Джан. В някакъв момент е дарила кръв на Шебнем. Макар и с цел да спаси живота на Керем /дори не своя/ да го е побутнала към Шебнем заради богатството й, тя не е навредила на Шебнем, напротив раздели се с любимия си и махна дете което май искаше. Единственото което не беше ОК беше очакването й към Керем, че веднага след сватбата ще си плати дълга и ще зареже Шебнем за да си върнат съвместния живот и планове. Но това не касае Джан, а нея и Керем. Джан не би могъл да си позволи да загуби жена, която тайно от него без адвокати подписва предбрачен договор и тайно от него го предоставя на майка му, за да не възникне разрив между майка и син. Как би могъл да загуби жена която в деня на сватбата признава че отначало е била с него защото той я е правил щастлива с любовта си, но без тя да е влюбена, но сега в този момент му се врича в любов до края, защото наистина го обича истински. Кой мъж може да си позволи да загуби жена която толкова много го обича, че не иска да гради щастлив живот върху лъжа която реално не е нейна. Ако тя сама не беше решила да каже истината никога никой нямаше да каже как точно е започнало всичко. Въпрос на време е двамата да открият нов път един към друг. Не го показаха, но истинският край на историята е в непоказания скок във времето. Не е край, а ново начало. Уау, колко изписах. Наистина изразяването на любовта на героите няма заряда на ОС, няма да се помнят и да се правят клипове за тях, но въпреки всичко историята заслужава вниманието на зрителя.

Белл, на есен, когато живота тръгне с обичайния си ритъм ще опитам с първите серии на Мелодия на сърцето. Така завладяващо предаваш емоциите които серияла е оставил у теб.

# 713
  • Мнения: 21 201
Мелодията Рори е много, много, много любим мой сериал, Heart Eyes а музиката на Тойгар е вълшебен балсам за сетивата.
Той бе първият турски сериал, който гледах, а Бурак бе първият турчин, който забелязах, но е яка драма, също като АФК.
Сега, на този етап ако трябва да загледам драми, не бих.

# 714
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
И аз да си предложа хубавата стока Laughing. Рори, ако търсиш химия между главните ти препоръчвам Гордата Аси. А иначе Мелодията няма да е зле на по-късен етап и аз да я доизгледам.

# 715
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
 newsm78 Thinking Аз тия моменти в Изкушение явно съм ги пропуснала.  Embarassed Наистина от последните две съботи и недели пропусках епизод в единия от дните, а другия не го хващах целия, но ... в главата ми е останало усещането от директното излъчване и изобщо не разбрах Азра да се е влюбила в Джан. Според мен той просто спечели уважението й, затова и накрая реши, че този човек не заслужава да бъде лъган. Ожени се за него за да натрие носа на Керем в опит да предизвика ревност и така да го върне при себе си. Не видях чувства към Джан. Тя до последно гледаше с очакване и  трепет Керем, включително в сцената накрая със стрелбата. Естествено, пак казвам не съм гледала всичко с превод и може нещо да ми убягва. А финалът наистина е добър и смислен. Напомня финал на кино филм, а не на турско дизи. Peace

# 716
  • Мнения: 21 201
И аз да си предложа хубавата стока Laughing. Рори, ако търсиш химия между главните ти препоръчвам Гордата Аси. А иначе Мелодията няма да е зле на по-късен етап и аз да я доизгледам.
Йес, йес, йес и то голяяяма химия.
Аз много трудно загледах сериала, защото обстановката ме подтискаше. То бе първото и последно Дизи, на което дадох шанс въпреки себе си, и не съжалявам, защото е сред любимите ми Heart Eyes до ден днешен, но най-най-най си ми остава АФК, и не защото е шедьовър, Mr. Green а защото бе първият сериал, който гледах онлайн, и преживях, и изживях всички съпътстващи онлайн гледането емоции. Heart Eyes
Ехххх, вече нищо не е както беше преди, ни Дизитата, ни подсказките към сериите, ни виртуала.

# 717
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
Наистина не е шедьовър АФК, но пък си е много готина драма с прекрасна екранна двойка и опърничава главна героиня Party. На мен това ми е достатъчно, за да продължава да ми е фаворит. Пропуснах и това, че са подбрали подходящ баровец в лицето на Чачослав.
Пък маргарелките ми, аххх цяла сцена посветена на тях Heart Eyes.

# 718
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Ах, тия твои маргарелки!  Laughing Laughing Hug
Баровеца много си го харесвам. Crazy Heart Eyes И опърничавата мома също. Grinning Heart Eyes А двамата заедно са ми невероятна двойка. Heart Eyes Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 6 209
Ах, тия твои маргарелки!  Laughing Laughing Hug
Баровеца много си го харесвам. Crazy Heart Eyes И опърничавата мома също. Grinning Heart Eyes А двамата заедно са ми невероятна двойка. Heart Eyes Heart Eyes

По-готино определение за магията на Фемир няма  Peace

Общи условия

Активация на акаунт