СЕДМИ клас - 7 - Успех!/30.05. - 5.06.2016 г./

  • 210 680
  • 1 482
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: X
....защото при записването се взима свидетелството за завършен 7 клас, а без него не можете да подадете заявление заявление за 2 класиране. После, ако ви приемат в София на 2 класиране, отивате в училището, в което сте били приети и се отписвате, като взимате и удостоверението.
Наистина ли искат удостоверението за завършен седми клас при подаване на заявление за второ класиране? Не съм се замисляла досега. Мислех, че се подава само заявление, поне така изглежда от двата формуляра. В този за първо(трето) класиране има изброени документите, които се прилагат, а в този за втори няма такива. А и нали има деца, които не подават такова заявление, а участват автоматично във втори етап.

# 1 396
  • Мнения: 340
Сега пък ново двайсе. Дъщеря ми се отказа от немската, искала във френската да ходи.  newsm78 В немската били много смотани хората,  много трудно било, немският бил ужасен език...

Иринка, съжалявам, но ще бъда радикална, дори и да те обидя! Какво значи трудно и какво значи- искам? Когато човек иска нещо и е целенасочен, нищо не може да го спре! Когато е неуверен, всички алтернативи са му пречка!. Следя ти постовете и съм изумена от тях. Пожелавам ви успех!
Тя попринцип не е свикнала да учи. Много рядко го прави. Свикнала е да ходи по цял ден. Сега като разбра колко ще я напрягат в немската и се отказа. Иначе бала й стига за всяко едно училище от града. Не искала цял ден на училище, не искала при зубърите. А аз попринцип искам тя да знае английски. Ако я пратя в английската пък казва, че било пълна загуба на време. Искала да научи два езика, а не единствено "скапания английски". Чудя се ако я пратя на уроци по италиански дали ще бъде добра идея. Тя иска да го учи във френската. Обаче ще има ли време, след като по цял ден ще бъде на училище. И аз не знам.

# 1 397
  • Мнения: 16
....защото при записването се взима свидетелството за завършен 7 клас, а без него не можете да подадете заявление заявление за 2 класиране. После, ако ви приемат в София на 2 класиране, отивате в училището, в което сте били приети и се отписвате, като взимате и удостоверението.
Наистина ли искат удостоверението за завършен седми клас при подаване на заявление за второ класиране? Не съм се замисляла досега. Мислех, че се подава само заявление, поне така изглежда от двата формуляра. В този за първо(трето) класиране има изброени документите, които се прилагат, а в този за втори няма такива. А и нали има деца, които не подават такова заявление, а участват автоматично във втори етап.

Ами то не е автоматично, подава се заявление за 2-ро класиране в училището, в което детето е прието на първо класиране.

# 1 398
  • Мнения: X
Ами то не е автоматично, подава се заявление за 2-ро класиране в училището, в което детето е прието на първо класиране.
Не си ме прочела внимателно. Коментирала съм, както подаването на заявлението за участие във второ класиране, така и участието по служебен ред.
Учениците, които не са приети на първи етап, НЕ подават заявление за участие във втори етап и участват в класирането по служебен ред.

# 1 399
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
 Irinka100, а то щото френски - италиански - испански са лесни за учене.  ooooh! Няма лесен език. Има сядане на дупето и учене. То всъщност никъде не е задължително да се учи. Ще си получава ниските оценки, накрая ще се чудиш какво да правиш, за да завърши средно образование.
Що за пуберски изблици, а и ти й се връзваш. Вместо тя да се тръшка, а ти да се чудиш какво да правиш, сядате и разговаряте спокойно. До 16-ти има време да пренареждате желанията, ако щете, по два пъти на ден.

debora stoicheva, просто никъде не е упоменато, че при подаване на заявление за второ класиране, трябва да представиш оригинала на удостоверението за завършен 7 клас.

# 1 400
  • София
  • Мнения: 4 179
Учениците, които не са удовлетворени от класирането си на първи етап, следва да подадат в училището, в което са класирани, заявление за участие във втори етап от класирането (от 28.06.2016 г. до 30.06.2016 г.). Желанията не се пренареждат и кандидатът може да се класира на втория етап на по-предно желание. Ако няма възможности за по-предно класиране, кандидатът остава на мястото си от първия етап на класирането. Ако кандидатът е минал на по-предно свое желание, следва да се запише в приемащото училище от 05.07.2016 г. до 07.07.2016 г.

# 1 401
  • София
  • Мнения: 5 170
Ами то не е автоматично, подава се заявление за 2-ро класиране в училището, в което детето е прието на първо класиране.
Не си ме прочела внимателно. Коментирала съм, както подаването на заявлението за участие във второ класиране, така и участието по служебен ред.
Учениците, които не са приети на първи етап, НЕ подават заявление за участие във втори етап и участват в класирането по служебен ред.

Дидева, и аз не съм много наясно, но все пак става за подаване в различни области.

# 1 402
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,
следя темата от самото начало и сега се регистрирам, за да ви питам /тъй като виждам, че тук пишат доста опитни и запознати хора/ следното - синът ми е с бал 34, 250. Според вас какви са шансовете му за 91 НЕГ за първо класиране?
Днес си поиграх да сравнявам статистиките на Варна, Бургас и Пловдив. Ситуацията във Варна - диапазонът който ни интересува : над 11,125 - е същата като миналата година, в Бургас и Пловдив, в сравнение с 2015г е доста по-зле.
Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1 403
  • Мнения: X
Дидева, и аз не съм много наясно, но все пак става за подаване в различни области.
Ами, то няма разлика. Ние сме подавали в две области. Вярно, че не се наложи участие във второ класиране, но не мисля, че процедурата е различна. На двете места беше едно и също.
Може да се включи някой, който е подавал заявление за участие във втори етап и да внесе яснота по въпроса.

# 1 404
  • Мнения: 16
Ами то не е автоматично, подава се заявление за 2-ро класиране в училището, в което детето е прието на първо класиране.
Не си ме прочела внимателно. Коментирала съм, както подаването на заявлението за участие във второ класиране, така и участието по служебен ред.
Учениците, които не са приети на първи етап, НЕ подават заявление за участие във втори етап и участват в класирането по служебен ред.




Всъщност прочетох те много внимателно и няма такова нещо като служебен ред. Ако не си приет на първо класиране, не участваш във второ, а чакаш 3-то. Във всички области каналния ред един и същ. Моля те да не схващаш тази информация като заяждане, а като разяснение, защото може би има и други, които си го мислят така.

# 1 405
  • Мнения: 14 456
Здравейте на всички,
следя темата от самото начало и сега се регистрирам, за да ви питам /тъй като виждам, че тук пишат доста опитни и запознати хора/ следното - синът ми е с бал 34, 250. Според вас какви са шансовете му за 91 НЕГ за първо класиране?
Днес си поиграх да сравнявам статистиките на Варна, Бургас и Пловдив. Ситуацията във Варна - диапазонът който ни интересува : над 11,125 - е същата като миналата година, в Бургас и Пловдив, в сравнение с 2015г е доста по-зле.
Благодаря ви предварително за отговорите.

Според мен реални са шансовете за прием на първо класиране по първо желание. Peace Успех!

# 1 406
  • Мнения: 16
Сега пък ново двайсе. Дъщеря ми се отказа от немската, искала във френската да ходи.  newsm78 В немската били много смотани хората,  много трудно било, немският бил ужасен език...

Че е ужасен, ужасен е. Но зависи, ако вече го е учила, значи и харесва.

Имам един въпрос - теоретично, ако бележката от втория модул не е тази, която е в писмената работа, какво следва? Представете си, че служител който вкарва числото, обърне цифрите.

За съжаление резултатите са окончателни и не подлежат на промяна под никаква форма.

# 1 407
  • София
  • Мнения: 5 170
Ами то не е автоматично, подава се заявление за 2-ро класиране в училището, в което детето е прието на първо класиране.
Не си ме прочела внимателно. Коментирала съм, както подаването на заявлението за участие във второ класиране, така и участието по служебен ред.
Учениците, които не са приети на първи етап, НЕ подават заявление за участие във втори етап и участват в класирането по служебен ред.

Все пак говорим за различни области, а във всяко от тях си има отделно класиране.



Всъщност прочетох те много внимателно и няма такова нещо като служебен ред. Ако не си приет на първо класиране, не участваш във второ, а чакаш 3-то. Във всички области каналния ред един и същ. Моля те да не схващаш тази информация като заяждане, а като разяснение, защото може би има и други, които си го мислят така.

# 1 408
  • Мнения: X
Всъщност прочетох те много внимателно и няма такова нещо като служебен ред. Ако не си приет на първо класиране, не участваш във второ, а чакаш 3-то. Във всички области каналния ред един и същ. Моля те да не схващаш тази информация като заяждане, а като разяснение, защото може би има и други, които си го мислят така.
Това не е вярно.
Чл. 21. (1) Във втори етап на класиране участват учениците, които:
1. не са приети;
2. са приети по второ или следващо желание, но не са се записали и са
подали заявление по чл. 20, ал. 1 .

# 1 409
  • Мнения: 164
Интересуват ме впечатления относно 32 училище. Каква е атмосферата, нивото на изучаване на езика и каквото се сетите друго. Благодаря предварително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт